Jak w 10 krokach uzyskać równowagę w życiu?

Jak w 10 krokach uzyskać równowagę w życiu?

Czy masz sytuacje w których czujesz jak żongler w cyrku żonglując swoimi rolami życiowymi jak piłeczkami – a im więcej piłeczek, tym trudniej, tym szybciej trzeba podrzucać, tym wyżej trzeba sięgać?

Czy masz sytuacje, w których brakuje Ci pewności siebie, a to sprawia, że czujesz się gorsza, głupsza i niedowartościowana?

Jak często nie żyjesz w pełnej zgodzie z własną naturą?

Jak często zadajesz sobie pytania, gdzie się kierować i co robić, aby nie popaść w monotonię codziennych spraw i obowiązków?

Czy masz sytuacje, kiedy brakuje czasu dla siebie samej pomiędzy gonitwą za pracą a wychowywaniem dzieci i byciem żoną?

Czy marzysz o tym by być spokojną wewnętrznie i uśmiechniętą spełnioną kobietą?

Czy czekasz na idealny moment, żeby ogarnąć swoje życie?

Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałaś tak, to dobrze trafiłaś. Zaczniemy od 10 prostych kroków które powinnaś zrobić by odnaleźć równowagę w swoim życiu i dzięki temu zyskać sens i cel w życiu, odnaleźć spokój i zadowolenie w codziennych sprawach, zwiększyć swoją motywację do działań i rozpoznać swoje możliwości.

KROK 1 Włącz przycisk PAUZA

Odkąd otwierasz oczy rano pędzisz za realizacją zadań swoich i innych osób? Kiedy ostatnio miałaś czas na zastanowienie się czy to co robisz sprawia Ci przyjemność? Czy to czym się zajmujesz jest bliskie Twojemu sercu? Czy to jaka jesteś odpowiada Ci? Kiedy odpowiedziałaś sobie na pytanie: Czego chcesz od życia?

KROK 2. Kim jesteś? Jaka jesteś?

Odpowiedz sobie na to pytanie. Najważniejszym elementem w procesie budowania siebie i zmierzania do mistrzostwa jest poznanie siebie. Wypisz 50 komplementów na swej temat. I codziennie ją czytaj, najlepiej na głos. Możesz również uzupełniać. Pomoże Ci to uwierzyć w siebie a co za tym idzie – pokochać siebie i nauczyć doceniać. Porozmawiaj również o sobie z innymi osobami, którzy cię dobrze znają. Ludzie ci pomogą Ci skompletować twoją listę.

KROK 3. Jakie role pełnisz w życiu?

Zastanów się, jakie role odgrywasz w swoim życiu, które są najbardziej znaczące, zajmują Ci najwięcej czasu. Znajdź minimum sześć i zapisz je. Nie zastanawiaj się długo, wybierz te, które przychodzą Ci do głowy pierwsze. Sprawdź które Ci dają satysfakcję a które nie. Zastanów się co możesz z tą informacją zrobić.

KROK 4. Co jest Twoją misją życiową?

  • Po co jesteś na tym świecie?
  • Jakimi wartościami kierujesz się w życiu?
  • Co sprawia Ci radość?
  • Kiedy czujesz, że to co robisz ma sens?
  • Do czego jesteś stworzona?
  • Co sprawia, że pod koniec dnia twierdzisz, że to był dobry dzień?
  • Czym mogłabyś się zajmować nie otrzymując za to zapłaty?

KROK 5. Twój wewnętrzny głos

„Nie potrafisz tego”, „jesteś głupia”, „jesteś gruba”, „nie uda ci się to”, „oni maja rację.”, „nie próbuj, nie warto”, „nie zasługujesz na to” … Znajome? Zastanów się dlaczego słyszysz ten głos, co on chce Ci powiedzieć i dlaczego? Może to głos, który słyszałaś w dzieciństwie? A może ten głos chce Cię przed czymś ostrzec?

KROK 6. Wspierające otoczenie to podstawa

Najbliższe otoczenie ma wpływ na to, jak wygląda Twoja codzienność. Otaczanie się pesymistami będzie wnosiło do Twojego życia dużo negatywnych aspektów.

Według psychologów stajemy się podobni do ludzi, z którymi przebywamy. Dokonuj bardzo świadomych wyborów osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu. Chcesz osiągnąć sukces to poszukuj ludzi, którzy już taki sukces osiągnęli. Chcesz mieć wspaniały układ partnerski to ucz się od osób, które taki właśnie związek mają. Chcesz realizować swoje pasje , to poszukuj ludzi z pasją. Dokonuj mądrych wyborów.

Przyjrzyj się osobom z którymi spędzasz najwięcej czasu: członkowie Twojej rodziny, przyjaciele, sąsiedzi, współpracownicy, grupy w których uczestniczysz. Następnie zastanów się, które osoby oddziałują na Ciebie pozytywnie. Kolejno zastanów się kto wywołuje w Tobie negatywne emocje. Najlepszym sposobem na poprawę naszego nastroju jest odcięcie się od osób wpływających na nas negatywnie. Jeśli nie jest to możliwe, stanowczo ogranicz kontakty. Przestań spędzać czas z ludźmi, którzy osłabiają Twoją życiową energię, ciągle narzekają, krytykują wszystko i wszystkich wokół, obwiniają innych za swoją sytuację, osądzają innych czy plotkują. To ludzie, którzy podcinają Ci skrzydła, zniechęcając Cię do realizacji Twoich marzeń. To ludzie, którzy próbują ściągnąć Cię w dół – do swojego poziomu.

KROK 7. Odpowiedz na pytanie: czy siedzę za kierownicą swojego życia?

Zadaj sobie pytanie : Kto podejmuje decyzje w moim życiu? Czy to na pewno jestem Ja? Czy, aby z wygody nie oddałam kierownicy swojego życia komuś innemu? Wiem, że to nie są łatwe odpowiedzi, ale w jaki sposób chcesz być szczęśliwa? W jaki sposób chcesz realizować siebie, jeśli to nie Ty decydujesz o tym co się dzieje w Twoim życiu? Najwyższy czas abyś wzięłaś swoje życie w swoje ręce.

KROK 8. Pokochaj siebie

Na pewno pomyślałaś: no przecież ja siebie kocham. Ale czy na pewno?
Co ostatnio zrobiłaś tylko dla siebie? Bez wyrzutów sumienia? Z pełną satysfakcją i przyjemnością?

KROK 9. Wróć do swoich marzeń

Zrób listę swoich najskrytszych marzeń. Nie ograniczaj się. One dają moc i siłę i są motorem napędowym.

KROK 10. Celebruj swoje sukcesy

Każda z nas ma swój wymiar sukcesu. Dla jednej będzie to ugotowanie zupy bez przypalenia, a dla drugiej podpisanie dużego kontraktu, a dla trzeciej wyszykowanie dzieci do przedszkola bez awarii. Nagradzaj siebie za najmniejsze, malutkie kroczki i sukcesy. Bądź z siebie dumna i doceń siebie. Zrób sobie listę 30 przyjemności zapisanych na oddzielnych karteczkach. Następnie włóż je wszystkie do pudełka lub słoika i każdego poranka wylosuj sobie jedną przyjemność za zrealizowane zadania. Małe przyjemności każdego dnia sprawią Ci wiele przyjemności.

Zostanie Mistrzynią Swojego Życia to podróż, która zaczyna się od decyzji, którą możesz podjąć od razu.

Jeśli nie wiesz, jak to zrobić skontaktuj się ze mną.

Autor: Kinga Bogdańska – Mistrzyni Swojego Życia, Żonglująca Mama, women coach, talent coach. Kobieta przedsiębiorcza, niezrealizowana jeszcze cyrkówka, kobieta o wielu twarzach i pasjach. Autorka książki oraz projektu rozwojowego: „Mistrzyni Swojego Życia Żonglująca Matka”.

kingabogdanska.com

Fot. własność autora

Share

Comments

  1. wszystko fajnie napisane, ale to nie jest takie proste. Duzo zależy od tego jaką się ma osobowość i co motywuje. Ja próbowałam sama na bazie książek, artykułów coś zmienić w sobie i ciągle robiłam ten sam błąd… teraz wiem, że zmiany nie są trudne jak się bardzo cche, ale dobrze mieć mentora, który poprowadzi nas, pokieruje, wskaże drogę. Szukałam i znalazłam Billa Bellensa <3 dla mnie super trener! polecam jego programy – ja póki co jestem po jednym "w kilka dni do sukcesu" – polecam! billbellens.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *