„Kobieta będzie szczęśliwa w momencie, gdy potrafi być szczęśliwa przede wszystkim sama ze sobą” Natashka

"Kobieta będzie szczęśliwa w momencie, gdy potrafi być szczęśliwa przede wszystkim sama ze sobą" Natashka

O swojej drodze blogerki, autentyczności w świecie mody i kobiecym szczęściu rozmawiamy z Natashką.

Obcasypodlasia.pl: Dlaczego moda?

Natashka: Odkąd pamiętam byłam dziewczyną, która lubiła wyglądać inaczej. To znaczy nie lubiłam ubierać się w to, co było obecnie trendem. Długo szukałam swojego stylu. Szukałam inspiracji, pewności siebie aż w końcu mogłam sobie pozwolić aby eksperymentować i decydować przede wszystkim sama o sobie. To pozwoliło mi odkryć jaka jestem i w czym czuję się dobrze.

Dlatego postanowiłam założyć bloga, w którym pokazuje mój styl i moje zasady, którymi się kieruję oraz, które wpływają na mój styl.

Od kiedy się nią interesujesz?

Od momentu, kiedy mogłam decydować co mogę sobie kupić. To było w czasie liceum. Wtedy zauważyłam, że moda, to jest coś co wpływa na mój dzień, nastrój, a nawet życie. Moda to pewnego rodzaju mój styl życia, który kreuje na swój sposób.

Oglądając Twoje zdjęcia odnoszę wrażenie, że stworzyłaś taki swój autentyczny styl. Świadomie go wypracowałaś?

Od pewnego momentu tak. Był czas kiedy czułam się zagubiona w świecie mody. Nie potrafiłam odnaleźć się w swoim stylu, wtedy możliwe, że go jeszcze nie posiadałam, uczyłam się siebie na nowo. Dusiłam się w momencie kiedy ktoś narzucał mi kim jestem, kim powinnam być i co mam robić ze swoim życiem. Czułam się totalnie zagubiona. Ukierunkowałam się. Znalazłam swój złoty środek. W chwili kiedy zaczęłam doceniać siebie, zauważać swoje zalety oraz doceniać każdy dzień. Wtedy mój styl stał się taki autentyczny i taki mój.

Gdzie szukasz inspiracji?

Wszędzie. Naprawdę. Jest to dom, gazeta, książka, ludzie. Uwielbiam od wielu lat, podziwiam i obserwuję Maffashion i Jessice Mercedes – dla mnie to ikony mody i swojego stylu!

Wiele osób myśli, że praca blogerki to modne stylizacje, darmowe upominki nic tylko „siedzieć i pachnieć”. Tymczasem to praca jak każda inna. Jak wygląda zwykły dzień blogerki modowej?

(uśmiech)Praca blogerki to praca jak każda inna jak i również darmowe upominki. Prowadzę bloga ponad 3 lata, przez ten czas były chwile gorsze i lepsze. Przyznaję, że wcześniej blogowanie traktowałam w formie rozrywki. Nie byłam przekonana do takiej formy pracy. Była nawet półroczna przerwa.

To nie jest tylko praca, to jest również zaangażowanie oraz styl życia. Jest to praca, która daje mi przyjemność dodatkowo. To nie jest praca na etat, na godziny. Tutaj jesteś sama dla siebie szefem. Każdy pomysł, decyzja jest Twoja. To miłe, gdy po takim czasie znalazłam grono odbiorców, którzy czytają i śledzą mój blog. Prowadzę bloga, co sprawia, że mogę przez to tworzyć to, co lubię jak i również traktować to jak prace i przy tym zarabiać pieniądze.

Mój dzień dziele na dwie części. Pierwsza część to moja praca, jaką wykonuje a druga część to chwila dla siebie. Swój dzień zaczynam od instagrama, śniadania oraz pomysłu na dany dzień. Tak, naprawdę te dni się różnią. Zazwyczaj zależne jest to od mojego nastroju oraz czasu, którego mi czasem brakuje, co sprawia, że wpisy na blogu pojawiają się nie zawsze regularnie.

Ciężko jest zaistnieć w tej branży?

Nigdy nie chciałam zaistnieć w tej branży. Traktowałam to zupełnie na luzie. Wpisy na blogu publikowałam nawet bardziej dla siebie. Nie wiedziałam jak to się potoczy, czy blog Natashka.pl to rzeczywiście dobry pomysł. Nie byłam przygotowana na ten czas, kiedy zbierze się grono czytelniczek, które chcą mnie oglądać i czytać. W momencie, gdy zaczęłam traktować blog, instagram i swój profil na poważnie to reszta potoczyła się już sama.

W dużej mierze ta branża jest zależna od ludzi, których spotykasz po drodze. Ja miałam te szczęście, że od samego początku miałam osobę, która dała wiele cennych wskazówek. A do tego czasu wciąż spotykam kolejne osoby, godne zaufania, pełne szacunku czy też miłe osoby. Fajnie jest zaistnieć w taki sposób żeby spotkać np. Ciebie i być na tegorocznej Gali „Podlasianka 2017”. Dziękuję.

Miewasz chwile zwątpienia? Jak sobie z nimi radzisz?

Tak, oczywiście. Nienawidzę zazdrości. Jestem taką osobą, która zawsze cieszy się z sukcesów innych oraz podziwia za ich pomysły, wytrwałość i realizacje. Dla mnie nie istnieje rywalizacja. Radzę sobie z tym na różne sposoby. Przede wszystkim tłumacze sobie, że nic na siłę, że nie wszystko jest zależne ode mnie.

Twój blog to nie tylko moda, to również Twoje osobiste przemyślenia.

Tak, pozwalam sobie od czasu do czasu pisać o moich własnych doświadczeniach czy o moich zasadach, którymi kieruje się w życiu. Uważam, że my kobiety, nie wszystkie, potrafimy docenić siebie. Moim mottem przewodnim wszystkich przemyśleń jest – kobieta będzie szczęśliwa w momencie, gdy potrafi być szczęśliwa przede wszystkim sama ze sobą.

Podobnie jak ja pochodzisz z małej miejscowości. Jak się odnajdujesz w naszym regionalnym blasku fleszy?

Pochodzę z Hajnówki. Jestem tam dwa razy w miesiącu. Mieszka tam moja mama, rodzina. Lubie do nich przyjeżdżać. Tam wolniej płynie czas. Nie potrafiłabym tam jednak mieszkać na co dzień, pracować, funkcjonować. Tam jest też większe ryzyko plotek. Mniejsza miejscowość, wszyscy się znają. Ja lubię większą przestrzeń, większe możliwości, czuć swobodę. Mieszkam w Białymstoku od ponad 5 lat, nie żałuję decyzji przeprowadzki ani wyboru miejscowości. To wciąż młode miasto. Lubię, gdy ciągle coś się tu dzieje. Uwielbiam lato w Białymstoku i Rynek Kościuszki. Czuję, że się tu odnalazłam.

Prócz prowadzenia bloga pracujesz zawodowo?

Nie pracuje zawodowo, ale pracuję poza prowadzeniem bloga. Jestem kierownikiem restauracji Lipowa 12. Lubię te miejsce, prace tam oraz klimat, który tam panuje. Poza pracą w Lipowej zajmuję się innymi, równie ciekawymi rzeczami związanymi z social media. Nie potrafię też stać w miejscu, charakter mi na to nie pozwala. Dlatego, wciąż rozważam nowe propozycje.

Dziękujemy.

Autor fot. Agnieszka Dzieniszewska.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *