„Wyśpiewajmy dobro. Kolędowanie z Tomkiem Kamińskim i gośćmi”

„Wyśpiewajmy dobro. Kolędowanie z Tomkiem Kamińskim i gośćmi”

Koncert charytatywny na rzecz terapii i rehabilitacji dzieci z dystrofią mięśniową „Wyśpiewajmy dobro. Kolędowanie z Tomkiem Kamińskim i gośćmi” odbędzie się 12.01.2019 (sobota) o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2 w Białymstoku.

W pierwszej części Koncertu będzie możliwość wysłuchania autorskich utworów Tomka Kamińskiego, zaś w drugiej, wspólne śpiewanie kolęd i piosenek świątecznych z zaproszonymi gośćmi i publicznością.

Tomek Kamiński– wokalista, skrzypek, autor tekstów, przedstawiciel stylu muzycznego określanego jako piosenka autorska. Wraz z zespołem złożonym ze znakomitych muzyków jazzowych regularnie koncertuje i tworzy muzykę z przesłaniem. Współtwórca toruńskiego zespołu Nocna Zmiana Bluesa, w którym przez 15 lat śpiewał, a przede wszystkim grał na skrzypcach. Tworzył muzykę ilustracyjną do filmu i teatru. Nagrywał płyty i grał z wieloma gwiazdami muzyki bluesowej, takimi jak: B.B. King, Blues Brothers Band, Louisiana Red, Charlie Musselwhite. Po kilkunastu latach pracy w Nocnej Zmianie Bluesa, Tomek opuścił zespół by rozpocząć solową, autorską karierę. Była to decyzja trudna, ale – jak mówi sam artysta – jedyna możliwa, aby pozostać w zgodzie z samym sobą tym, co się czuje i myśli.

Bilety – 50 zł, dostępne w kasie Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej 1 oraz w kasie Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej 2 godzinę przed koncertem w dniu koncertu.

Stowarzyszenie Pro Salute powstało w roku 2017 – więcej o stowarzyszeniu.

Ambasadorem stowarzyszenia jest Damian Aleksander. Nasze działania ukierunkowane są na pomoc 30 dzieciom z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB.  Bez pomocy ludzi o wielkich sercach  jednak nie damy rady zebrać funduszy na ich terapię i rehabilitację, która nie jest refundowana przez NFZ, a musi trwać do końca ich życia.  Ta terapia to jedyna w Polsce prowadzona we wspomnianej  Klinice – więcej o terapii.

Stowarzyszenie Pro Salute, zaprasza również do wsparcia Akcji Charytatywnej „Łańcuch dobra” związanej z biciem rekordu długości łańcucha choinkowego z papieru dla dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB i Stowarzyszenia.

Stoimy przed bardzo dużym wyzwaniem – aby pobić rekord musimy zrobić łańcuch min. 152 km!!!!!

Idea bicia rekordu to zadanie symboliczne – ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha – w ten sposób chcemy dać im sygnał, że jak nam uda się zmobilizować dużo osób do zrobienia długiego łańcucha, to oni dadzą radę walczyć z chorobą.

Łańcuchy zbieramy do 5.01.2019.

Termin bicia rekordu będzie między 6 a 11 stycznia 2019.

O wyniku poinformujemy na Koncercie Charytatywnym „Wyśpiewajmy dobro. Kolędowanie z Tomkiem Kamińskim i gośćmi” w dniu 12.01.2019 w Sali Koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśnej 2, Białystok.

Materiały Organizatora.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *