Dni Bliskości.

Dni Bliskości.

W dniach od 08 do 16 października 2016 odbędą się w Białymstoku Dni Bliskości. To cykl wykładów, warsztatów, spotkań dla kobiet w ciąży oraz z małymi dziećmi, dzieci i całych rodzin organizowanych co roku od 2010.

Początkowo była to inicjatywa promująca noszenie dzieci w chustach i nosidłach miękkich, która ostatecznie sięgnęła idei szeroko rozumianego rodzicielstwa bliskości i eko-rodzicielstwa. Po raz kolejny będzie stworzona w Białymstoku przestrzeń do rozmowy, wymiany doświadczeń, dyskusji dotyczących rodzicielstwa, zdrowia kobiety w ciąży i czasie okołoporodowym a także komunikacji w rodzinie w idei Porozumienia bez Przemocy.

Podczas tegorocznych Dni Bliskości na warsztatach i spotkaniach coachingowych szczególna uwaga będzie skupiona na motywacji wewnętrznej i komunikacji z dzieckiem. Program będzie obfitować w spotkania: od bliskości w łonie, poprzez chustonoszenie, masaż antykolkowy niemowląt, zdrowy tryb życia (w tym ćwiczenia przed i po porodzie, joga oraz taniec brzucha), oswajanie trudnych emocji towarzyszących rodzicielstwu oraz wiele innych. Poruszone będą także tematy dotyczące zdrowia: wspomaganie odporności dietą, homeopatia w okresie okołoporodowym, dieta bezglutenowa. W tym roku po raz pierwszy chcielibyśmy zainteresować fotografią poprzez warsztat dotyczący fotografii dziecięcej. Zapraszamy także na pamiątkową sesję fotograficzną, podczas której pokażemy bliskość pomiędzy rodzicem, a dzieckiem (np. podczas chustowania, karmienia piersią, czy po prostu przytulania).

Dla dzieci również moc atrakcji: będzie dużo warsztatów muzyczno-ruchowych, warsztaty bębniarskie, warsztaty robienia mydełek, zajęcia muzyczne i wspinaczkowe. Organizujemy również piknik w Zawadach, podczas którego oprócz różnych gier rodzinnych, pokażemy jak zrobić zdrowe słodycze oraz przybliżymy dzieciom tematykę pszczół. Będzie także możliwość karmienia i spędzenia czasu z kozami i osiołkami. Piknik planujemy zakończyć ogniskiem.

Bardzo się cieszymy, że podczas Dni Bliskości 2016 będzie można obejrzeć po raz kolejny w naszym regionie film „Alfabet”, który wywoła rewolucję w głowie każdego, kto kiedykolwiek chodził do szkoły!

Zapowiada się wiele inspirujących spotkań, na które serdecznie zapraszamy!

Pełen program na stronie www.dnibliskosci.bialystok.pl w zakładce Program.

Wymagana rejestracja na stronie www.dnibliskosci.bialystok.pl w zakładce Rejestracja

Organizatorami tegorocznej edycji Dni Bliskości są:

  • Szkoła Rodzenia przy Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT doula Emilia Jaworska
  • Podlaska Zielona Kooperatywa
  • Doulania – Doula Ania Sawoń
  • Stowarzyszenie Inicjatyw Kobiecych KOBIETERIA
  • MuktiJoga
  • Nieformalna Grupa Przedszkolna AKACJA
  • Rękociało

Patroni medialni Dni Bliskości 2016 to: Gazeta Wyborcza, Radio Białystok, Coolturalny Białystok, Obcasy Podlasia.pl

Materiały Organizatora.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.