Bezpłatne badania znamion

Bezpłatne badania znamion

Fundacja Neuca dla Zdrowia po raz pierwszy zaprasza do skorzystania z bezpłatnych badań dermatologicznych. Mobilny gabinet (tzw. dermobus) odwiedzi około 100 lokalizacji w całej Polsce. Zawita również do Białegostoku i Choroszczy.

Badanie przeprowadzi wykwalifikowany personel. Pacjent po wykonanym badaniu otrzyma wydrukowany wynik (obraz podejrzanego znamienia wraz z określonymi parametrami).

Znamiona barwnikowe, popularnie zwane pieprzykami widoczne są gołym okiem. Jednak aby określić czy mogą powodować czerniaka złośliwego, potrzebne jest bardzo precyzyjne badanie przeprowadzane DERMATOSKOPEM. Jest to badanie całkowicie bezinwazyjne.

Dlaczego warto badać swoje znamiona?

Każdego roku na świecie diagnozuje się około 130 tys. nowych zachorowań na czerniaka, w Polsce jest to około 2,5 tys. zachorowań rocznie. Kluczową rolę w zapobieganiu chorobie odgrywa wczesna diagnostyka. Warto obserwować zmiany, które pojawiają się na naszym ciele – nowe znamię? Znamię bardzo szybko się rozrasta? Zmienia kolor? Ma nieregularny kształt? Krwawi? Jak najszybciej należy udać się do lekarza! Oprócz tego raz w roku powinno się zgłaszać na badanie dermatoskopowe.

Bezpłatnie zbadać znamiona będzie można:

  • 08.08 Apteka Anika, ul. Sybiraków, Białystok
  • 09.08 Apteka Centrum, ul. KEN, Białystok
  • 10.08 Apteka Zdrowie, ul. Sienkiewicza, Choroszcz

Zapisy na badania możliwe są WYŁĄCZNIE u partnerów badań pod wskazanymi adresami -> harmonogram badań.

 

Materiały Organizatora. Źródło: http://fundacjaneuca.pl/aktualnosci/zbadaj-swoja-skore-bezplatne-badania-dermatologiczne

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *