Co jeszcze możesz zrobić by skutecznie walczyć z trądzikiem

Co jeszcze możesz zrobić by skutecznie walczyć z trądzikiem

Co jeszcze możesz zrobić by skutecznie walczyć z trądzikiem? W codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej nie należy używać preparatów wysuszających naskórek, gdyż przesuszenie może paradoksalnie doprowadzić do zaostrzenia problemów skórnych.

Ponieważ przesuszony naskórek rogowacieje, zamyka pory, co powoduje powstanie grudek i zaskórników. Przesuszony, łuszczący się naskórek jest pożywką dla bakterii wywołujących zmiany zapalne. Matujące kosmetyki wywołują nadprodukcję sebum i efekt, „błyszczącej skóry”, czyli również nie są zalecane jeśli chcemy pozbyć się trądziku.

Co jeszcze możesz zrobić by skutecznie walczyć z trądzikiem?

Gdy w krótkim czasie chcemy wyleczyć trądzik, należy zacząć od serii peelingów kwasem glikolowym, salicylowym lub pirogronowym, gdyż ww. kwasy regulują pracę gruczołów łojowych, wypłycają pory, wyrównują koloryt skóry.

W codziennej pielęgnacji polecam stosowanie naturalnego mydła zawierającego olej laurowy lub z oliwek ze względu na zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych niezbędnych do utrzymania skóry w doskonałej kondycji.

Mydła naturalne mają właściwości wirusobójcze, bakteriobójcze i grzybobójcze, więc przyśpieszają leczenie cery trądzikowej. Używamy kremów odblokowujących pory i ochronnych.

Na nie do końca wyleczonej skórze lepiej prezentują się kremy typu CC niż fluidy, a do zmatowienia skóry używamy mineralnego fiksatora w pudrze.

Taka pielęgnacja pozwoli szybko uzyskać spektakularny efekt w poprawie stanu skóry i doprowadzić do całkowitego wyleczenia.

Autor: Helena Milewska-Cieślewicz
Nefretete spa

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *