Dzień Kobiet powinien być codziennie

Dzień Kobiet powinien być codziennie

Żyjemy w trudnych czasach, ale są to też czasy bardzo pozytywnych zmian. Kobiety dochodzą do głosu w życiu prywatnym, publicznym i biznesie. Nie boją się zmian, są odważne, świetnie wykształcone, pewne siebie. Są niewyczerpanym źródłem inspiracji. Dziś coraz więcej z nas wierzy w to, że „silna” to więcej niż „ładna”, a świat coraz częściej na szczęście to potwierdza.

Zawsze wierzyłam w przedsiębiorcze kobiety i z całych sił je wspierałam. Temu też w dużej mierze poświęcam się zawodowo. Pracuję z kobietami zajmującymi bardzo wysokie stanowiska w prestiżowych firmach, ale i takimi, które dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie. We wszystkich z nich widzę ogromną mądrość, determinację i wiarę w swój cel, które mogą zawstydzić niejednego mężczyznę.

Wszystkie badania potwierdzają fakt, że kobiety są lepszymi pracownikami. Nie tylko ze względu na lepiej rozwinięte kompetencje miękkie czy umiejętność pracy w grupie, ale też przez większą efektywność, wielozadaniowość i poważne podejście do pracy.

Ale kobiecą siłę widzę nie tylko w pracy i biznesie, ale też a może przede wszystkim w życiu prywatnym.  Kobiety z powodzeniem łączą nie tylko rolę bizneswoman czy oddanego pracownika, ale niesamowicie trudne role mamy, żony i wielozadaniowej ogarniaczki rzeczywistości. Kobiecą siłę w najbardziej poruszającej formie widziałam prowadząc cykl warsztatów z Fundacją Rak’n’Roll. Niewiele było łez i użalania nad sobą – te kobiety nie mają na to czasu. Rola pacjentki to tylko epizod w ich karierze, który z powodzeniem łączą z innymi rolami. Nie pozwalają sobie na wypadnięcie z obsady. Tu stereotypowa historia o mężczyźnie umierającym na przeziębienie wygląda tym bardziej blado.

To u kobiet dziś widzę ten błysk w oku, wolę zdobywania wiedzy, rozwoju. Kobiety przez lata przyzwyczajone do grania drugich skrzypiec, dziś wychodzą z cienia tym mocniej i z ogromną potrzebą udowodnienia światu, że to właśnie na nie czekał tyle lat. Dzień Kobiet jest raz w roku, ale już wkrótce obchodzić go będziemy codziennie, bo przyszłość jest właśnie kobietą.

Autor: Karolina Cwalina – PCC ICF, life&business coach

Kierownik Studiów Podyplomowych Akademia Coachingu na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Specjalizuje się w obszarach zarządzania oraz organizacji czasem.

Założycielka firmy szkoleniowo-coachingowej oraz autorka programu dla kobiet „Sexy zaczyna się w głowie”, który oferuje szeroki program warsztatowo-szkoleniowy. Specjalista w zakresie prowadzenia life coachingu, który wpływa na podniesienie jakości stylu życia. Na swoim koncie posiada wiele sukcesów w pracy zarówno z jednostkami indywidualnymi, jak i podczas przeprowadzonych warsztatów motywacyjnych w wielu firmach oraz wystąpieniach publicznych.

W 2015 roku rozpoczęła pracę w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku na kierunku MBA. Specjalizuje się w pełnowymiarowym diagnozowaniu kompetencji pracowników: zarządzanie czasem, organizacja, wiara we własne możliwości, praca w zespole (team coaching), motywacja, wytrwałość. Fot. własność autora.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *