Festiwal „Kalejdoskop” – relacja z wydarzenia

Festiwal "Kalejdoskop" - relacja z wydarzenia

W dniach 9-12 maja w Białymstoku odbyła się kolejna, XVI edycja Festiwalu „Kalejdoskop”.

„Kalejdoskop” to międzynarodowy festiwal, odbywający się cyklicznie w Białymstoku, który już na stałe wpisał się w kalendarz kulturalnych wydarzeń naszego regionu. Festiwal jest największą imprezą, promującą najciekawsze zjawiska tańca współczesnego w północno-wschodniej Polsce.

Każdego roku Organizatorzy przygotowują bogaty program artystyczny: warsztaty, spektakle, interdyscyplinarne projekty, happeningi polskich i zagranicznych twórców.

To czterodniowe wydarzenie łączy przedstawicieli różnych pokoleń, trendów i koncepcji tańca, pasjonatów tej formy sztuki oraz publiczność.

Każda edycja festiwalu realizowana jest w oparciu o nowy temat przewodni. W tym roku tym tematem były „Poruszenia”, czyli działanie, ruch, aktywizacja widza i jej wpływ na otaczającą rzeczywistość. Organizatorzy zwracają szczególną uwagę na to, że taniec jest przede wszystkim swoistym „działaniem”, jest „ruchem” w przestrzeni, dlatego w centrum zainteresowania znalazły się właśnie „działania”.

Tegoroczna edycja Festiwalu przeszła już do historii. Za nami cztery dni pełne sztuki, emocji, tańca i pasji. Dziękujemy Organizatorom za współpracę w charakterze Patrona Medialnego.

Zapraszamy na obejrzenie relacji z Festiwalu „Kalejdoskop”.

Fot. Materiały Organizatora.

Autor: Marta Ankiersztejn

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *