Jak upamiętnić podczas własnego wesela pamięć tych którzy odeszli?

Jak upamiętnić podczas własnego wesela pamięć tych którzy odeszli?

Listopad jest miesiącem niezwykle nostalgicznym, ze względu na porę roku oraz na święto, które wypada 1 listopada. Żółte liście oraz szybki zachód słońca przypomina nam o tych nie najprzyjemniejszych momentach z życia każdego człowieka.

Nawiązując do bieżącego miesiąca chcielibyśmy przedstawić Wam sposoby na uczczenie podczas wesela pamięci osób, które są Wam bliskie oraz, które niestety nie będą obecne na Waszym przyjęciu ze względu na fakt, iż odeszły na zawsze.

Pierwszym i najczęściej wybieranym przez pary sposobem na uczczenie pamięci zmarłych jest wizyta na cmentarzu przed ceremonią ślubną. Warto wtedy zadbać o specjalnie przygotowaną na ta okazję wiązankę. Zazwyczaj młodzi odwiedzają swoich nieobecnych rodziców, jednak jeżeli byliście bardzo zżyci z dziadkami, również możecie nawiedzić cmentarz tuż przed mszą. Natomiast jeżeli wiecie, że nie będziecie mogli poradzić sobie z emocjami – wybierzcie się na cmentarz w dzień poprzedzający Wasz ślub bądź w dzień poprawin.

Kolejnym sposobem na upamiętnienie nieobecnych bliskich jest zamówienie bukietu ślubnego z przypiętym do niego miniaturowego rozmiaru zdjęciem bliskiej osoby. Jest to coraz częściej wybierana metoda przez panny młode, które chcą pokazać, że z osobą na zdjęciu były w bardzo bliskiej relacji.

Panna młoda lub pan młody może wykorzystać jedną z rzeczy należącej do zmarłej osoby. Wykorzystajcie pamiątkę pozostałą po bliskiej osobie. Czasami zdarza się, że panna młoda postanawia przerobić suknie swojej zmarłej mamy i założyć ją w dniu swojego ślubu. Pan młody może wykorzystać spinki, krawat i inne dodatki.

Dodatkowo możecie pozostawić wolne krzesło z fotografią podczas ceremonii ślubnej oraz przygotować kącik pamięci dla zmarłej osoby. Wystarczy niewiele miejsca, mały stolik, ramka ze zdjęciem oraz delikatna dekoracja.

Warto się zastanowić nad tym czy na pewno chcielibyście upamiętnić Waszych bliskich podczas przyjęcia weselnego. Sposoby, które powyżej przedstawiliśmy Wam  wywołują dużo emocji i nie każdy jest w stanie poradzić sobie z nimi. Musicie dokładnie przemyśleć nasze propozycje.

Autor: Agencja Ślubna Wesele po Podlasku.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *