Jako Patron Medialny zapraszamy na Dni Bliskości

Jako Patron Medialny zapraszamy na Dni Bliskości

Dni Bliskości jest to idea, która jest powszechnie promowana na świecie pod nazwą International Babywearing Week /Międzynarodowy Tydzień Bliskości, inaczej Międzynarodowy Tydzień Noszenia/.

Początkowo była to inicjatywa promująca noszenie dzieci w chustach i nosidłach miękkich, która ostatecznie sięgnęła idei szeroko rozumianego rodzicielstwa bliskości, eko-rodzicielstwa, naturalnego porodu, karmienia piersią oraz zdrowego żywienia. Pierwsze Dni Bliskości w Białymstoku odbyły się 9 lat temu. Od tamtego czasu wydarzenie to odbywa się regularnie co roku. Chcemy stworzyć przestrzeń do rozmowy, wymiany doświadczeń, dyskusji i poszerzenia wiedzy dzięki spotkaniom z gośćmi – ekspertami w swej dziedzinie.

Tegoroczne Dni Bliskości zostały objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.
Realizację zadania współfinansowano ze środków Miasta Białystok.
Partnerem Wydarzenia jest Uniwersytet w Białymstoku Uniwersyteckim Centrum Kultury.

Organizatorkami tegorocznej edycji są:

1. Fundacja Dusza Świata
2. Nieformalna Grupa Przedszkolna Ziarenko
3. grupa Wolontariuszy

Dni Bliskości odbędą się w dniach od 05.10.2018 do 14.10.2018.

W tym roku, obok wielu znamienitych prelegentów z innych miast, zaprosiłyśmy osoby wspierające ideę bliskości w naszym mieście. Obok Renaty Arendt-Dziurdzikowskiej, Agnieszki Stein, Jarka Żylińskiego, Edyty Adamczeskiej, pojawi się Kamila Papaj, Adrianna Nauk, Marta Wałamaniuk-Dragun, Małgorzata Górska, a także osoby i instytucje wspierające szeroko pojętą kulturę: Galeria Arsenał, Magdalena Samojlik, Kinga Szmigulska, zespół Gałgan i wielu wielu innych. Szczegółowy program wydarzenia.

Tegoroczne Dni Bliskości rozpocznie film dokumentalny „Pozwólmy nauczać dzieciom” z dystrybucji Against Gravity dedykowany edukatorom, nauczycielom, pedagogom, ale przede wszystkim rodzicom i wszystkim tym którzy interesują się metodami edukacyjnymi i rozwojem dzieci.

Kolejne dni obfitować będą w tematy związane ze zdrowiem i macierzyństwem np. „Moc kobiecego cyklu” Bożena Tarasiewicz, związane z porodem np. „Poród naturalny inicjacją kobiecości” Edyta Adamczewska, „Poród domowy. Dlaczego by nie?” Małgorzata Górska, „Świadome decyzje okołoporodowe „Magdalena Ochmańska, tematy z zakresu połogu kobiet „Połóg doula i wsparcie” – spotkanie 3 doul, „Rola położnej w opiece nad kobietą po porodzie” Katarzyna Haraburda.

Chcemy wspierać w budowaniu bliskości z dzieckiem już od pierwszych chwil od poczęcia. Obok spotkań przygotowujących do świadomego rodzicielstwa proponujemy noszenie dzieci w chuście i warsztaty: „Magia przyTULAnia – o znaczeniu noszenia dzieci w chustach i nosidełkach miękkich” JEWA przy współpracy z TULA, „Taniec z niemowlęciem w chuście” Julita Wołkowycka. Staramy się pomóc w budowaniu empatycznej komunikację z dzieckiem poprzez spotkania i warsztaty np. „Trudne emocje u dzieci” i „Co wiemy o seksualności dzieci i młodzieży?” Agnieszka Stein, „Złość która nie krzywdzi” Adrianna Naruk, „Co czuje wystarczająco dobra matka / ojciec?” Julita Maleszewska.

Chciałybyśmy pokazać, że również bycie w bliskości z samym sobą jest bardzo ważne. Zaprosiłyśmy Renatę Arendt-Dziurdziowską, która poprowadzi wykład i warsztaty rozwojowe „Mama – najbliższa bliskość” i „Usłyszeć wewnętrzne wezwanie”.

Ponadto, podczas Dni Bliskości, planujemy poruszyć tematy o zdrowiu i zdrowym żywieniu, ćwiczeniach w okresie przedporodowym, po porodzie, a także aktywności fizycznej z dzieckiem, ekologii, ekokosmetykach. Nie zabraknie też zajęć dla rodziców z dziećmi m.in. bębnotańce – taniec przy akompaniamencie muzyki na żywo, koncert zespołu Gałgan, zajęcia kreatywne, mandala naturalna, lepienie w glinie, robienie naturalnych kosmetyków, taniec i wiele innych. A wszystko ku budowaniu relacji i bliskości!

Ponadto odbędzie się charytatywna „Z Tobą mi blisko” Bez Słów Alina Gabrel-Kamińska oraz charytatywny Koncert Jazzowy w Jazzon Club.

Całość naszego wydarzenia to ponad 60 wydarzeń i spotkań z profesjonalistami, psychologami, osobami czynnie pracującymi z dziećmi i dorosłymi.

Zapowiada się wiele inspirujących spotkań!

A dzięki Tula – producentowi chust i nosideł, księgarni Trzy Kropki, wydawnictwu Mamania, Sylwia Szajnar Fotografia, odbędzie konkurs z wartościowymi nagrodami!

Jesteśmy na FB i Instagramie – Dni Bliskości Białystok!

Pełen program na plakacie i na stronie www.dnibliskosci.bialystok.pl w zakładce Kalendarz i Bilety.
Wymagana rejestracja na www.dnibliskosci.bialystok.pl.

Materiały Organizatora.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *