Kominek i telewizor w salonie

Kominek i telewizor w salonie

Po upalnych wakacjach wracamy do projektowania otaczającej przestrzeni. Inwestorzy coraz częściej nie widzą salonu bez kominka. Kominek daje poczucie ciepła i sprawia, że nas salon staje się przytulny. Wygląd kominka wpływa także na nasze wnętrze.

Obecnie nieliczni decydują się na kominek kaflowy argumentując to jego bezwładnością, czyli jeszcze długo po wygaśnięciu pomieszczenie się nie wychładza. Największą popularnością cieszą się kominki w zabudowie, co daje nam możliwość dopasowania stylu eleganckiego, nowoczesnego czy rustykalnego. Kominek wykańczamy marmurem, płytami ceramicznymi czy betonem architektonicznym.

Wnętrzarskiego podejścia wymaga także ściana z telewizorem. To także jeden z najważniejszych elementów w salonie, a może nawet i w domu. Musimy przemyśleć jak duży chcemy mieć telewizor, pamiętając o tym ile mamy na niego miejsca i jak daleko będzie stała kanapa. Fajnie, jeśli telewizor stanowi ciekawy element wystroju wnętrza. Salon to najbardziej oblegana strefa wypoczynkowa domu, więc musi być wygodna a zarazem reprezentacyjna. Ścianę za telewizorem zazwyczaj podkreślamy oryginalnym wykończeniem cegłą czy tapetą dekoracyjną. Istotnym elementem wykończenia wnętrz jest także oświetlenie jakie zastosujemy we wnętrzu. To ono nadaje charakteru oraz prezentacji pomieszczeń. Zastosowanie ledów, czy lampy stojącej to dobry pomysł na wprowadzenie ciepłego klimatu.


Przy projektowaniu salonu należy zwrócić uwagę na to, że znajdujące się tam wyposażenie musi ze sobą współgrać a ponadto tworzyć całość z pozostałym wykończeniem domu.

Tekst i grafika, autor – Justyna Rozbicka – architekt.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *