Kreatywne miejsce zabaw dla dzieci w Białymstoku

Kreatywne miejsce zabaw dla dzieci w Białymstoku

Rodzice coraz częściej szukają sposobu zorganizowania czasu swoim dzieciom w ten sposób, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Dla maluchów najważniejsza jest dobra zabawa, z kolei my, rodzice chcielibyśmy, aby zabawa rozwijała ich kreatywność, uczyła i kształtowała umiejętności.

Jednak mały klient w dzisiejszych czasach jest bardzo wymagający i trudno go zadowolić. Mały klient już wiele widział i wieloma zabawkami się bawił.

Jak więc zorganizować czas swojemu dziecku tak, aby wszyscy byli zadowoleni? Jak znaleźć miejsce zabaw dla dzieci, które zadowoli zarówno dziecko jak i rodzica?

W czerwcu na mapie naszego miasta pojawiło się nowe miejsce dedykowane dzieciom – Klockolandia na Wesołej – kreatywna sala zabaw dla dzieci.

Skąd pomysł na takie miejsce zabawa dla dzieci w Białymstoku?

Prowadzimy już jedną salę zabaw w Ełku – Tropico, której tematem przewodnim jest morze i piraci – tłumaczy Katarzyna Waszkiewicz-Mikucka – właściciel – Nasza sala w Ełku została wyróżniona poprzez portal Mamy-mamom.pl. I to w Tropico właśnie już jakiś czas temu wprowadzaliśmy klocki. Jednak wszystko zaczęło się od zlecenia na prowadzenie ferii, którego miały być tematem przewodnim. Po zakupieniu różnego rodzaju klocków doszliśmy do wniosku, że moglibyśmy stworzyć salę zabaw dla nieco starszych dzieci, gdzie byłyby tylko klocki.

W dzisiejszych czasach zabawki nie służą już jedynie do zabawy. Ku zadowoleniu rodziców ich producenci dbają o to, aby od najmłodszych lat uczyły i rozwijały umiejętności małych pociech.

Klockolandia na Wesołej to miejsce, w którym dzieci poprzez twórczą zabawę rozwijają swoją kreatywność jednocześnie doskonale się bawiąc. Dzieci zazwyczaj przyzwyczajone są do kulek, biegania i zabaw takich bardziej ruchowych. W Klockolandii zabawa jest bardziej skupiona, ukierunkowana na rozwój kreatywności dziecka. Z klocków można zbudować naprawdę wiele rzeczy i to jest w nich właśnie fajne, że dają upust kreatywności dzieci, która gdzieś na co dzień jest uśpiona. Klocki pozwalają tworzyć im takie, rzeczy, jakie tylko sobie wymyślą – dodaje Katarzyna Waszkiewicz-Mikucka.

Kreatywne urodziny.

Prawdziwą zmorą naszych czasów dla mam jest zorganizowanie oryginalnych urodzin swojemu dziecku. Rodzicie prześcigają się w pomysłach, aby ten wyjątkowy dzień zadowolił zarówno jubilata jak i jego małych gości. A może warto postawić na kreatywność?

Organizujemy również urodziny. W swojej ofercie proponujemy urodziny polegające na swobodnej zabawie, ale też takie z animatorem prowadzącym różne gry i zabawy.

Radość z takiej imprezy urodzinowej z pewnością czerpać będą miłośnicy Boba budowniczego, który może również pojawić się na urodzinach w Klockolandii.

Jednak Klockolandia na Wesołej to nie tylko swobodna zabawa lub organizacja urodzin?

Tak, jesteśmy stosunkowo młodym tworem więc jeszcze cały czas poszerzamy swoją ofertę. Na chwilę obecną prowadzimy też warsztaty kreatywne skierowane do grup zorganizowanych. Zbieramy również grupę na warsztaty – klocki na wesoło, czy zajęcia popołudniowe dla dzieci. W planach mamy również zajęcia wspomagające rozwój dla maluszków. Od nowego roku szkolnego chcemy uruchomić większą i zupełnie nową ofertę zajęć popołudniowych i dziennych.

Kreatywne miejsce zabaw dla dzieci – podstępni rodzicie

Zauważyliśmy, że do Klockolandii z dziećmi przychodzą częściej tatusiowie, którzy chętnie przyłączają się do budowy z klocków razem z dzieckiem. Jednak są też sytuacje, gdzie dziecko bawi się oddzielnie, a rodzic oddzielnie. Cieszymy się, że rodzice mogą się u nas poczuć ponownie dziećmi i w taki sposób wykorzystać swoją kreatywność i twórczość. Niektórzy rodzice wykorzystują wizytę u nas, aby podpatrzeć jakimi klockami dzieci najchętniej się bawią, które je najbardziej interesują.

Gdzie znajduje się Klockolandia?
ul. Wesoła 14 Białystok

KLOCKOLANDIA NA WESOŁEJ – 7 dni w tygodniu 11:00 – 19:00 (również w wolne niedziele).

Klockoladia

Fot. Z archiwum Klockolandii na Wesołej

Share

Comments

  1. Musimy się wybrać, bo nie wiedziałam, że takie miejsce jest !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *