LASEROWE USUWANIE TATUAŻU

LASEROWE USUWANIE TATUAŻU

Laserowe usuwanie tatuażu – Pozbądź się niechcianego tatuażu skutecznie i na zawsze. Nie zawsze decyzję o ozdobieniu naszego ciała tatuażem podejmujemy w pełni zdając sobie sprawę z konsekwencji. Często zdarza się tak, że okoliczności życiowe, takie jak wykonywana praca, zmiany w życiu prywatnym, czy po prostu chęć przywrócenia naszemu ciału poprzedniego wyglądu zmusza nas do podjęcia decyzji o jego usunięciu.

Podobnie jest z makijażem permanentnym. Co zrobić, gdy nasze brwi skupiają na sobie uwagę wszystkich dookoła, albo usta zmieniły swój kształt i wyglądają karykaturalnie?

Dotychczasowe metody usunięcia tatuażu sprowadzały się do ingerencji chirurgicznej, której konsekwencją były blizny. Makijaż permanentny można było skorygować, albo go pokochać i zaakceptować. Wprowadzano też na rynek lasery, jednak żaden z nich nie radził sobie w pełni z problemem.

Laserowe usuwanie tatuażu

Na szczęście sytuacja ta uległa zmianie z chwilą wprowadzenia do Twojej Kliniki Lasera  Fotona Q- SWITCH. Obecnie tatuaże profesjonalne, nieprofesjonalny, kosmetyczne np. makijaż permanentny można w pełni usunąć za pomocą lasera.

Laserowe usuwanie tatuażu jest bezpieczniejsze i bardziej efektywne niż metody chirurgiczne. Laser eliminuje ryzyko infekcji, które jest dość wysokie przy metodach tradycyjnych oraz co jest niezwykle ważne, zmniejsza do minimum możliwość powstania blizn w porównaniu z metodami tradycyjnymi. –LASER FOTONA Q-SWITCH USUWA KAŻDY RODZAJ TATUAŻU, NAWET KOLOROWY– podkreślają specjaliści dermatolodzy z Twojej Kliniki.

Czy laserowe usuwanie tatuażu jest bolesne?

To pytanie pada bardzo często z ust naszych pacjentów. Sam zabieg może powodować lekkie pieczenie naskórka. Na obszar zabiegowy aplikuje się środek przeciwbólowy. Do całkowitego pozbycia się tatuażu nie wystarczy jedna sesja. Ich ilość uzależniona jest od koloru, ilości występujących barwników, ich gęstości, głębokości, wielkości tatuażu oraz reakcji skóry na laser.

Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską. Zabieg trwa ok. 10-30 min., w zależności od powierzchni zabiegu. Należy uwzględnić jeszcze ok. 40-60 min. na znieczulenie oraz na chłodzenie po zabiegu od kilku do max 45 min. Po zakończeniu działania lasera obszar zabiegowy smarowany jest specjalną maścią z antybiotykiem i nakładany jest opatrunek.

Pełną kurację, czyli od 3 do 8 zabiegów przeprowadza się w odstępach 4-8 tygodniowych. Ich częstotliwość i ilość zależy od lokalizacji tatuażu, koloru i nasycenia. Duża powierzchnia jego występowania wymaga usuwania ich etapowo. W przypadku nieprofesjonalnych tatuaży lub usuwanych wcześniej innymi metodami, czas terapii niestety się wydłuża.

Laser skutecznie usuwa tatuaże wykonane czarnym lub ciemnoniebieskim barwnikiem oraz niektóre odcienie czerwonego. Odcienie trudne do usunięcia to pomarańczowy, żółty, różowy oraz kolory pastelowe.
Po zabiegu laserowego usuwania tatuażu powstaje delikatne zbielenie. W tym miejscu tworzy się również strupek, który wymaga głębokiego nawilżenia. W żadnym razie nie wolno go zdrapywać, gdyż grozi to powstaniem blizny lub infekcji. Zabrania się również korzystania z basenu publicznego oraz sauny przez 72 godziny po zabiegu. Dodatkowo, okolice po zabiegu wymagają pielęgnacji kremami z wysokim filtrem UV. Intensywne nawilżanie powoduje szybszą regenerację naskórka.

Czy możliwe jest wystąpienie skutków ubocznych?

Laserowe usuwanie tatuażu Q-Switch cechuje się bardzo duża precyzją. Wiązka trafia tylko w barwnik tatuażu nie powodując uszkodzenia skóry. Mimo to nie można w pełni wykluczyć ryzyka powikłań. Niemniej jednak zmiana struktury skóry lub przebarwienia występują w miejscu po tatuażu bardzo rzadko. Osoby o ciemniejszej karnacji są bardziej narażone na powikłania, głównie odbarwienia, gdyż w większości przypadków wiązka laserowa pochłaniana jest przez melaninę, zamiast przez barwnik tatuażu. Zdarza się, że pod wpływem działania lasera tatuaże o bardzo jasnym lub rdzawym odcieniu ulegają nieodwracalnemu ściemnieniu. Niektóre osoby są uczulone na substancje uwalniane przy rozpadzie cząstek barwnika, a wtedy na skórze powstają odczyny uczuleniowe.

Pomimo wymienionych powyżej powikłań, laserowe usuwanie tatuażu uważane jest za najskuteczniejszą metodę zabiegową. Większe prawdopodobieństwo powodzenia zabiegu istnieje w przypadku tatuaży profesjonalnych, w których barwnik rozmieszczony jest w skórze równomiernie i stosunkowo płytko.

Poza tym okres jesienno- zimowy to najlepszy czas na zabiegi laserowe. W tym okresie występuje mniejsze promieniowanie słoneczne UVA i UVB, co niesie za sobą zmniejszenie wystąpienia przebarwień po zabiegu. W celu szybszej regeneracji skóry poddanej zabiegowi oferujemy kilka sesji przy wykorzystaniu lamp ledowych Triwaves. Kompatybilność obu urządzeń sprawia, że terapia jest bardziej komfortowa dla pacjenta, a okres rekonwalescencji znacznie się skraca.

Do końca grudnia na hasło „Tatuaż – Obcasy Podlasia” każdy pacjent otrzyma 15% zniżki na cały cykl zabiegów.

Autor: Twoja Klinika

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *