Lato w teatrze „Legendarna wytwórnia sztuki”

Lato w teatrze "Legendarna wytwórnia sztuki"

W tym roku przypada 11. edycja programu Lato w Teatrze, odbędzie się ona pod hasłem „Legendarna wytwórnia sztuki”.

Jest to pomysł Fundacji Rozwoju Sztuki Tańca na animację czasu wolnego 32 dzieci w wieku 10-16 lat, organizowaną w formie półkolonii artystyczno – edukacyjnych.

Półkolonie odbędą się w dniach: 30.07 – 12.08.2018 r. w siedzibie Fundacji.

Tematem przewodnim wspólnych działań, organizowanych w ramach projektu będą legendy podlaskie, stąd gra słowna w nazwie „LEGENDArna Wytwórnia Sztuki”.

Legendy stanowią nieodłączny element tożsamości kulturowej mieszkańców każdego regionu. Budują tożsamość, wzmacniają przynależność do danego miejsca, potwierdzają związek z regionem. Temat legend i Podlasie jako magiczne miejsce przepełnione folklorem to doskonała „baza wyjściowa” do pracy artystycznej.

Organizatorom projektu zależy na tym, aby Uczestnicy półkolonii wnosili do pracy tematy, które są im bliskie. Legendy mają być do tego inspiracją. Poprzez teatr, taniec, śpiew, działania plastyczne Uczestnicy będą wspólnie tworzyć własne legendy, w których zawarte będą najważniejsze dla nich tematy.

Koncepcja ta, opiera się na pracy warsztatowej w czterech zróżnicowanych tematycznie grupach: tanecznej, teatralnej, muzycznej i plastycznej.

Półkolonie skierowane są do młodzieży w wieku szkolnym: 10-16 lat.

Do projektu zaproszone zostaną 32 osoby.

Udział w naszych półkoloniach będzie bezpłatny. Do udziału w Legendarnej Wytwórni Sztuki Organizatorzy chcą zaprosić także młodzież z grup defaworyzowanych. W tym celu planują nawiązać współpracę z dyrektorami Domu Dziecka oraz Świetlicy Socjo-terapeutycznej w B-stoku, które pomogą w rekrutacji chętnej młodzieży. Młodzież z grup defaworyzowanych łącznie będzie stanowiła połowę liczby wszystkich uczestników.

Pozostałe osoby zostaną wyłonione z rekrutacji ogólnej, otwartej dla wszystkich mieszkańców województwa podlaskiego. W działaniach promocyjnych wydarzenia będziemy kłaść nacisk na zachęcenie do wzięcia udziału młodzieży z terenów wiejskich z utrudnionym dostępem do kultury. Pomocna w tym celu będzie lokalizacja miejsca półkolonii – bliskie sąsiedztwo dworca kolejowego i autobusowego.

Materiały Organizatora.

Share

Recommended Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *