Mistrzostwa Polski Amatorów w hokeju na lodzie relacja z wydarzenia

Mistrzostwa Polski Amatorów w hokeju na lodzie relacja z wydarzenia

W dniach 6-9 kwietnia na białostockim lodowisku odbyły się Mistrzostwa Polski Amatorów I dywizji (MPA) w hokeju na lodzie. Była to 16 edycja z cyklu MPA, a turniej po raz pierwszy w historii zawitał do północno-wschodniej części kraju.

W rozgrywkach wzięło udział 16 najlepszych amatorskich drużyn w kraju podzielonych na 4 grupy, w tym gospodarz imprezy, drużyna Husarii Białystok. Składy drużyn oparte były o zawodników obywatelstwa polskiego nie mających oficjalnego występu w historii rozgrywek I ligi lub Ekstraligi hokeja na lodzie.

Pierwszą część turnieju stanowiła faza grupowa, w której wszystkie zespoły walczyły o punkty dające jak najlepszą pozycję w tabeli. Każda drużyna rozegrała po 3 mecze grupowe, po których wyłoniona została najlepsza „ósemka” mistrzostw. Trzeciego dnia rozegrano mecze fazy pucharowej oraz dwa baraże o utrzymanie. Mecz o trzecie miejsce oraz finał rozegrane zostały w niedzielę.

Mistrzem Polski Amatorów w 16 edycji tej imprezy została drużyna Unii Oświęcim, która w finale pokonała drużynę Pioniera Tychy 4:0. Trzecie miejsce zdobyli hokeiści Vikings Oświęcim, którzy po serii rzutów karnych pokonali ekipę Mad Dogs Sopot. Drużyna Husarii Białystok po zwycięstwie 3:0 nad hokeistami Sielca Sosnowiec utrzymała się na najwyższym szczeblu rozgrywek i za rok wystąpi na kolejnym turnieju z cyklu MPA.

Organizatorem białostockich mistrzostw było Stowarzyszenie Sportowe „Białostocki Krążek” przy wsparciu Miasta Białystok oraz prywatnych sponsorów.

 

 

 

 

 

Materiały Organizatora.

Fot. Gonzo fotografia sportowa.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *