Naklejki ze zwierzętami – pomysły na udaną aranżację nie tylko dla dzieci

Naklejki ze zwierzętami – pomysły na udaną aranżację nie tylko dla dzieci

Nie każdy miłośnik zwierząt może mieć pupila. Za to każdy może udekorować swój dom wybierając naklejki ze zwierzętami. Są to ozdoby z różnymi gatunkami zwierząt – od tych udomowionych po zupełnie dzikie. Zostały one przedstawione w formie ilustracji, grafik oraz realistycznych zdjęć. W jakich aranżacjach sprawdzają się najlepiej? Odpowiedzi udziela ekspert z portalu Redro.pl.

Naklejki ze zwierzętami – jak wybierać?

Zwierzęce ozdoby kojarzą się z ruchem i dynamiką, dlatego ożywiają wnętrze. Jednocześnie to bardzo wdzięczny motyw, który sprawdza się w różnych stylach dekoracyjnych. Najpierw trzeba jednak określić, czy kolory naklejki mają pasować do aranżacji czy też mają tworzyć z nią ciekawy kontrast.

Jeśli inspiracją dla danej ozdoby będzie udomowiony gatunek, to pomieszczenie stanie się bardziej przytulne. Zaś egzotyczne zwierzęta, takie jak papugi, lwy lub słonie, dodadzą miejscu oryginalności. Użyjemy ich również do urozmaicenia monochromatycznej aranżacji – mówi ekspert z portalu Redro.pl – Weźmy pod uwagę naturalne środowisko danego zwierzęcia lub cechy, jakie są mu przypisywane kulturowo. Egzotyczne rybki w ciekawy sposób ozdobią łazienkę, a naklejka z sową, która jest symbolem mądrości i roztropności, przyda nam się w miejscu pracy.

Naklejki ze zwierzętami do pokoju dziecięcego

www.redro.pl/naklejki/tematy/zwierzeta

Dzieci wprost kochają zwierzęta – wiele maluchów marzy o posiadaniu własnego kotka albo pieska. Jednak rodzice nie zawsze mogą spełnić to marzenie. W takiej sytuacji można udekorować pokój malucha przy pomocy naklejki. Zwierzęta staną się obecne w jego życiu, choć w nieco inny sposób.

Naklejki ze zwierzętami świetnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym nie tylko ze względów estetycznych – mówi ekspert Redro.pl – Dzieci potrzebują kolorowego otoczenia, które stymuluje ich wyobraźnię. Naklejka z ulubionym zwierzakiem sprawi, że aranżacja będzie wywoływać w maluchu pozytywne odczucia. Motyw trzeba dopasować do gustów dziecka, jak i jego wieku. Zwierzęce postaci z bajek nadadzą się do pokoju kilkulatka. Jednak nastolatek, który jest zafascynowany na przykład podróżami, bardziej ucieszy się z realistycznego zdjęcia białego tygrysa lub geparda.

Naklejki na ścianę – zwierzęta do sypialni

Naklejki z puchatą pandą, śpiącym psem, a może galopującymi końmi? Wybór zależy od tego, jaki charakter ma mieć sypialnia. W przytulnym wnętrzu, gdzie czuć ciepło domowego ogniska, najlepsza będzie naklejka z sympatycznym pupilem. Natomiast w sypialni o nieco bardziej pikantnym klimacie lepiej wybrać ozdobę z dzikimi zwierzętami.

Sypialnia, jako nasze domowe zacisze, powinna posiadać klimat sprzyjający odpoczynkowi i relaksowi. Potrzebna jest tu spójna wizja. Najlepiej unikać kontrastów i wybierać dodatki, które pasują do całej aranżacji – proponuje ekspert Redro.pl.

Motyw leśnych zwierząt w stylu skandynawskim

Styl skandynawski czerpie inspiracje z natury. Wykorzystuje barwy ziemi, lasu i nieba oraz naturalne materiały. Jest też dość oszczędny w dekoracjach, dlatego najlepsze będą stonowane naklejki. Zwierzęta to jeden z głównych motywów, jakie warto tutaj wykorzystać.

Do stylu skandynawskiego świetnie pasują ozdoby ze zwierzętami leśnymi. Mogą być to jelenie, niedźwiedzie, sarny czy wiewiórki. Jako że styl ten ma wiele wspólnego z minimalizmem – wybierajmy grafiki w jak najprostszej formie – radzi ekspert Redro.pl.

Zwierzęce naklejki, nowoczesne wnętrza

Do nowoczesnych wnętrz świetnie pasują gustowne naklejki na ścianę. Zwierzęta mogą być wówczas przedstawione w formie kolorowej grafiki wektorowej. W takich aranżacjach sprawdzą się również naklejki ze zdjęciami pupili w zabawnych pozach.

Te nowoczesne ozdoby dobrze prezentują się na białej ścianie. Możemy wybrać je do swojego domu albo jako udany prezent dla miłośnika zwierząt – podpowiada ekspert Redro.pl.

Naklejki – trwałe i estetyczne

Naklejki do dekoracji wnętrz produkuje się na bazie wytrzymałych materiałów i przy zastosowaniu wysokiej jakości tuszu. Dzięki temu kolory są wiernie odwzorowane, a sama ozdoba przez lata zachowuje swoją niezmienioną postać.

Tekst i fot. źródło Redro.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *