Jak nosić ubrania w czarnym kolorze

Jak nosić ubrania w czarnym kolorze

Kolor czarny to kolor wieczorowy, elegancki, kolor powagi i szacunku. Ulubiony kolor, sławnej kreatorki i ponadczasowej ikony mody – Coco Chanel, której kreacje są zawsze na czasie. To ona pierwsza zaprojektowała czarną sukienkę, która króluje w każdej kobiecej szafie. Garderoba w czarnym kolorze jest stosowna na wyjątkowe okazje, wyjście do teatru, kolacja w eleganckiej restauracji, uroczystości rodzinne odbywające się wieczorem.

Dość często w naszej szafie jest za dużo ubrań w czarnym kolorze. Powszechnie znane stwierdzenie, że czarny kolor wyszczupla nie jest do końca prawdziwe. Wiele z nas mając za dużo kilogramów, ubiera się na czarno właśnie w tym celu. Błędem jest myślenie, że czarny wyszczupla i jest jednym ze sposobów pozornego zrzucenia kilogramów, jak cudowna dieta. Osoby z nadmiarem wagi, w czarnych ubraniach wyglądają jeszcze bardziej ociężale, posępnie. Czarny kolor nie pasuje do każdego typu urody. Za ubraniem w czarnym kolorze chowamy swoje kompleksy, problemy, uciekamy od rzeczywistości. Kolor czarny to kolor smutku i pogrążenia w rozpaczy, beznadziejnej sytuacji. Czarny kolor dodaje powagi i niestety postarza. Jest kolorem uniwersalnym, z nim możemy łączyć każdy inny kolor.

Każda z nas uwielbia ten kolor i pod żadnym pozorem nie zrezygnujemy z noszenia ubrań w tym kolorze. Skoro kochamy czarny kolor, nauczmy się go nosić i zestawiać z innymi kolorami tak byśmy wyglądały pięknie, dostojnie, elegancko z klasą. Kilka zasad, które zastosujemy pomoże osiągnąć wspomniany efekt.

Trzymaj się tych zasad a kolor czarny będzie dodawał Ci elegancji i klasy.

Czarny kolor jako baza ubraniowa, czyli kostium powinnaś nosić zawsze z jasną bluzką.

Jeśli zakładasz czarną sukienkę czy bluzkę, zakładaj zawsze coś jasnego przy twarzy (apaszka, szal, korale).

Jeśli masz jasną karnację, jasną oprawę oczu nie powinnaś nosić czarnych nakryć głowy i czarnych szalików.

Zamiennikiem czarnego może być równie piękny antracyt, granat, odcienie szarości czy czekoladowy brąz. Do wymienionych kolorów pasuje w większości każdy inny kolor. Podobnie jak czarny, granat, czy antracyt jest równie piękny i bardziej nadający się do noszenia na co dzień.

Dojrzała kobieta to kobieta świadoma swej wartości, nadal piękna i atrakcyjna. Zatem miejmy odwagę ubierać się w śmiałe kolory i poprzez kolory wyrażajmy swoje wnętrze, swoją kobiecość i ubierajmy się odważnie, ale elegancko i z klasą.

Młoda dziewczyna nosząca ubrania w czarnym kolorze odbierana jest smutno i posępnie. Czarny tak, ale niekoniecznie od stóp do głów. Wystarczą dodatki w innym kolorze, a od razu jest weselej.

Autor: Małgorzata Kosiak

Od 10 lat wydobywa z ludzi prawdziwie piękno. Jako doradca w zakresie wizerunku osobistego dokonuje analizy sylwetki, analizy kolorystycznej, przeglądu szafy, a także towarzyszy klientkom podczas zakupów. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla tych, którzy chcą zmienić swój wygląd i wypracować unikatowy styl. Autorka książki „Dobry wizerunek”. Książka do nabycia na www.dobrywizerunek.com.pl .
Fot. Materiały Autora.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *