Podlaska Oktawa Kultur.

Podlaska Oktawa Kultur.

Przed nami IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur”!

logo_pok

W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 26-31 lipca. Co roku wydarzenie to zachwyca barwnymi strojami, tańcami i piękną muzyką z różnych stron świata. W tym roku również nie zabraknie atrakcji.

Podczas tegorocznej edycji wystąpią zespoły z takich krajów jak:  Włochy, Cypr, Rumunia, Chorwacja, Rosja, Białoruś, Słowacja, Węgry, Turcja, Adygeja i fantastyczna reprezentacja Polski.

Scena główna jak co roku – stanie na białostockim Rynku Kościuszki, ale Podlaska Oktawa Kultur to również kilkanaście innych miejscowości naszego województwa do których zawita festiwal.

Jako Patron Medialny już dziś zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie!

plakat-pok

LISTA ZESPOŁÓW, PROJEKTÓW, KONCERTÓW I SPEKTAKLI ZAKWALIFIKOWANYCH DO UDZIAŁU W FESTIWALU PODLASKA OKTAWA KULTUR 2016

  • LILEIA (Mińsk, Białoruś)
  • MASTERS KILIC-KALKAN (Bursa, Turcja)
  • WIELKI SŁOBOŻAŃSKI ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA (Charków, Ukraina)
  • KAPELA MALISZÓW (Męcina Mała, Polska)
  • CHIGAGA GROUP (M’Hamid, Maroko)
  • FIII CAMARASULUI (Cluj, Rumunia)
  • GRUPPO FOLKLORICO DI CAGLIARI QUARTIERE VILLANOVA (Cagliari, Włochy)
  • TYMON TYMAŃSKI I KRZYSZTOF TREBUNIA-TUTKA (Zakopane, Polska)
  • CHABRY (Grodno, Białoruś)
  • VESNYANKA (Równe, Ukraina)
  • JANUSZ PRUSINOWSKI KOMPANIA (Mazowieckie, Polska)
  • BIAŁKA (Białystok, Polska)
  • TĘGIE CHŁOPY (Kielecczyzna, Polska)
  • BATSÁNYI TÁNCEGYÜTTES (Tapolca, Węgry)
  • KLUMPE i VYČIAI (Puńsk, Polska)
  • TUROPOLJE (Velika Gorica, Chorwacja)
  • ČAČI VORBA (Lublin, Polska)
  • NIVA (Wiercieliszki, Białoruś)
  • RANOK (Bielsk Podlaski, Polska)
  • IGEM FOLK DANCE GROUP (Cypr Północny)
  • VARGOVČAN (Hanuszowce, Słowacja)
  • ŠVIESA (Wilno, Litwa)
  • OSHAD (Majkop, Adygeja)
  • STOWARZYSZENIE POLONIA KIROWOGRAD (Kirowograd, Ukraina)

PROGRAM FESTIWALU:

IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru Białystok i województwo podlaskie, 25-31 lipca 2016

25 lipca 2016 r. (poniedziałek)

Białystok

  • PROLOG
    godz. 18.00, WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14
    STOWARZYSZENIE POLONIA (Ukraina) – pokaz filmu „Karol Szymanowski: ukraińskie ścieżki
    polskiego geniusza”, występ ukraińskiego zespołu Młyneczek

26 lipca 2016 r. (wtorek)

Białystok

  • godz. 17.30, Katedra – plac przy Ratuszu – PARADA ZESPOŁÓW
  • godz. 18.00, plac przy Ratuszu – KONCERT INAUGURACYJNY, RANOK (Polska), LILEIA
    (Białoruś), MASTERS KILIC-KALKAN (Turcja), WIELKI SŁOBOŻAŃSKI ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA
    (Ukraina)

27 lipca 2016 r. (środa)

Białystok

  • godz. 10.00-17.00, WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14
    Warsztaty polskich tańców tradycyjnych z Piotrem Zgorzelskim (JANUSZ PRUSINOWSKI
    KOMPANIA, Polska) – cz. I
  • godz. 18.00, plac przy Ratuszu
    CHIGAGA GROUP (Maroko), KAPELA MALISZÓW (Polska), QUARTIERE VILLANOVA (Włochy),
    FIII CAMARASULUI (Rumunia), TYMON TYMAŃSKI I KRZYSZTOF TREBUNIA-TUTKA (Polska)

Bielsk Podlaski

  • godz. 18.00, Bielski Dom Kultury
    BATSÁNYI TÁNCEGYÜTTES (Węgry), Šviesa (Litwa)

Zambrów

  • godz. 18.00, Miejski Ośrodek Kultury
    OSHAD (Adygeja)

Ciechanowiec

  • godz. 18.00, Muzeum Rolnictwa
    TUROPOLJE (Chorwacja)

Goniądz

  • godz. 18.00, Gminny Ośrodek Kultury
    VARGOVČAN (Słowacja), NIVA (Białoruś)

Szepietowo

  • godz. 18.00, Gminny Ośrodek Kultury
    IGEM FOLK DANCE GROUP (Cypr Północny), CHABRY (Białoruś)

Białowieża

  • godz. 18.00, Białowieski Ośrodek Kultury
    STOWARZYSZENIE POLONIA KIROWOGRAD (Ukraina)

Łomża

  • godz. 18.30, Parafia pw. Krzyża Świętego
    LILEIA (Białoruś)

28 lipca 2016 r. (czwartek)

Białystok

  • godz. 10.00-14.00, WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14
    Warsztaty polskich tańców tradycyjnych z Piotrem Zgorzelskim (JANUSZ PRUSINOWSKI
    KOMPANIA, Polska) – cz. II
  • godz. 15.30-17.30, WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14
    spotkanie z KAPELĄ MALISZÓW (Polska)
  • godz. 17.30, plac przy Ratuszu
    CHABRY (Białoruś), VESNYANKA (Ukraina), JANUSZ PRUSINOWSKI KOMPANIA (Polska),
    BIAŁKA (Polska)

Choroszcz

  • godz. 18.00, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy
    ČAČI VORBA (Polska)

29 lipca 2016 r. (piątek)

Białystok

  • godz. 15.30-17.30, WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14
    Warsztaty ukraińskich tańców tradycyjnych z zespołem VESNYANKA (Ukraina)
  • godz. 20.00-24.00, WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14
    Potańcówka z muzyką tradycyjną
  • godz. 18.00, plac przy Ratuszu
    TĘGIE CHŁOPY (Polska), BATSÁNYI TÁNCEGYÜTTES (Węgry), KLUMPE i VYČIAI (Polska),
    TUROPOLJE (Chorwacja), ČAČI VORBA (Polska)

Białowieża

  • godz. 16.30, Białowieski Ośrodek Kultury
    LILEIA (Białoruś)

Zambrów

  • godz. 18.00, Miejski Ośrodek Kultury
    QUARTIERE VILLANOVA (Włochy)

Hajnówka

  • godz. 18.00, amfiteatr
    MASTERS KILIC-KALKAN (Turcja), VARGOVČAN (Słowacja)

Mońki

  • godz. 18.00, Moniecki Ośrodek Kultury
    STOWARZYSZENIE POLONIA KIROWOGRAD (Ukraina)

Grajewo

  • godz. 18.00, Grajewskie Centrum Kultury
    OSHAD (Adygeja)

Krypno Kolonia

  • godz. 18.00, „Pacowa Chata”
    CHIGAGA GROUP (Maroko)

Suwałki

  • godz. 18.00, Suwalski Ośrodek Kultury
    WIELKI SŁOBOŻAŃSKI ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA (Ukraina)

Zabłudów

  • godz. 18.30, planty
    IGEM FOLK DANCE GROUP (Cypr Północny), NIVA (Białoruś), FIII CAMARASULUI (Rumunia)

30 lipca 2016 r. (sobota)

Białystok

  • godz. 18.00, plac przy Ratuszu
    NIVA (Białoruś), IGEM FOLK DANCE GROUP (Cypr Północny), VARGOVČAN (Słowacja), Šviesa
    (Litwa), OSHAD (Adygeja)

Korycin

  • godz. 16.30, scena nad Zalewem
    TUROPOLJE (Chorwacja)

Supraśl

  • godz. 17.00, Dom Ludowy – Scena Letnia
    STOWARZYSZENIE POLONIA KIROWOGRAD (Ukraina)

Narewka

  • godz. 17.00, amfiteatr
    VESNYANKA (Ukraina), CHABRY (Białoruś)

Gródek

  • godz. 17.00, Gródek-Boryk
    FIII CAMARASULUI (Rumunia)

Białowieża

  • godz. 18.00, amfiteatr
    ČAČI VORBA (Polska)

Sokółka

  • godz. 18.00, plac przed kinem „Sokół”
    LILEIA (Białoruś), QUARTIERE VILLANOVA (Włochy)

Czarna Białostocka

  • godz. 19.00, stadion miejski
    MASTERS KILIC-KALKAN (Turcja), WIELKI SŁOBOŻAŃSKI ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA (Ukraina)

Dobrzyniewo Duże

  • godz. 19.00, Dom Kultury w Pogorzałkach
    BATSÁNYI TÁNCEGYÜTTES (Węgry)

31 lipca 2016 r. (niedziela)

Białystok

  • godz. 17.00 plac przy Ratuszu – KONCERT FINAŁOWY
    zespoły wytypowane przez Międzynarodową Radę Artystyczną

Organizatorem Festiwalu jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

woak-umwp

Materiały Organizatora.
Źródło: www.woak.bialystok.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *