Masz pomysł na firmę? PUP oferuje dotacje

Masz pomysł na firmę? PUP oferuje dotacje

Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku przyjmuje wnioski od osób bezrobotnych zarejestrowanych, które mają pomysł na prowadzenie firmy i chęć działania. Osoby te mają możliwość ubiegania się o dotację na założenie własnej działalności gospodarczej. Aby otrzymać dotację należy złożyć w Urzędzie prawidłowo wypełniony wniosek. O przyjęciu go do realizacji decyduje wartość merytoryczna wniosku.

Wniosek nie jest fachowym biznesplanem zawiera jego pewne elementy, konkretne pytania, na które trzeba udzielić precyzyjnych odpowiedzi. Jeśli pojawiają się wątpliwości, można to skonsultować. Pracownicy Urzędu odpowiadają na wszelkie wątpliwości związane z wypełnieniem wniosku, natomiast nie pomagają przy jego wypełnianiu.

W momencie przyjmowania wniosku jest on sprawdzany pod względem formalnym; czyli czy na wszystkie pytania udzielono odpowiedzi, czy nie brakuje podpisu. Pozwala to uniknąć odrzucenia wniosku ze względu na błędy formalne. Odpowiedź o jego rozpatrzeniu zostanie przekazana w terminie 30 dni od dnia złożenia. Jeśli wniosek rozpatrzono pozytywnie – należy dopełnić formalności. Aby nie zwracać otrzymanych pieniędzy bezrobotny jest zobowiązany do prowadzenia działalności przez min. 1 rok.

W 2017 r. (od stycznia do października) przyznaliśmy 421 dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej. Najwięcej nowo powstałych firm jest z sektora usługowego (salony fryzjerskie, kosmetyczne, kancelarie prawne, biura rachunkowe, usługi budowlane), działalność handlową (sklepy, sprzedaż internetowa) a działalność produkcyjną ( produkcja wyrobów medycznych, produkcja kanapek, produkcja poręczy, balustrad).

Wszystkie informacje i wnioski zamieszczone są na naszej stronie internetowej www.pup.bialystok.pl.

Informację można uzyskać także w pok. 306 na III piętrze w siedzibie PUP lub pod nr. tel. 85 747 38 08.

Materiały Organizatora.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *