Rozwód? Nie bądź z tym sama

Rozwód? Nie bądź z tym sama

Stając na ślubnym kobiercu, żadne z kochających się małżonków nie zakłada, że za jakiś czas będą chcieli się rozejść. Życie niestety bardzo często weryfikuje plany i marzenia zmuszając do podjęcia decyzji, której wcześniej nie planowaliśmy.

Co zrobić, aby przez te trudne dla obu stron chwile przejść możliwie komfortowo? Gdzie szukać wsparcia? Jak o rozstaniu powiedzieć dzieciom i zminimalizować ich cierpienie?

Na mapie Białegostoku pojawiła się „pomocna dłoń” dla kobiet, które znalazły się w tej trudnej sytuacji.

Centrum Rozwodowe Kobieta i Rozwód utworzone przez kobiety z myślą o kobietach – tłumaczy Ewa Wierzbicka – Nosal, prowadząca biuro Kobieta i Rozwód w Białymstoku – Działamy już prawie we wszystkich większych miastach w Polsce, a od początku czerwca tego roku jesteśmy w Białymstoku. Otwarciu naszego nowego biura towarzyszyły Dni Otwarte, w ramach których odbył się bezpłatne konsultacje dla Pań będących w sytuacjach okołorozwodowych. Wszystkie Panie, które nas odwiedziły w ramach jednej konsultacji otrzymały wsparcie koordynatorów rozwodowych, prawnika, psychologa oraz mediatora sądowego.

Na co mogą liczyć kobiety trafiające do Was?

Wystarczy umówić się na pierwszą konsultację. Wysłucham z uwagą każdej historii. Poświęcam klientce tyle czasu ile ona potrzebuje. Niezależnie od tego z czym musimy się zmierzyć, wiem jakie działania należy podjąć w danym przypadku. Klientka, w sytuacji której się znalazła, może działać impulsywnie, nierozważnie, kierować się emocjami. To całkowicie normalne, jednak aby nie zaprzepaścić dobrobytu życia, potrzebne jest rzeczowe przeanalizowanie problemu, znalezienie najlepszego rozwiązania. Wspólnie zastanawiamy się nad najlepszą strategią w danej sytuacji. Pomagam Paniom przejść przez ten trudny dla nich i dla ich dzieci okres możliwie bezboleśnie. Nie jest to łatwe, ale nam się udaje. Dzięki naszemu osobistemu zaangażowaniu oraz wyjątkowej grupie ekspertów, którzy są przez nas skrupulatnie wybrani do współpracy, obdarzeni nie tylko wzorową wiedzą merytoryczną , ogromnym doświadczeniem, skutecznością w działaniu, ale też empatią – tłumaczy Ewa Wierzbicka – Nosal.

Już na pierwszej konsultacji ustalamy plan działania, indywidualny, przygotowany dla konkretnej klientki, dostosowany do jej sytuacji. Pomagam przygotować dokumenty, często zebrać myśli. ponieważ rozumiem, jak trudno jest pogodzić pracę, rodzicielstwo, dom i jednocześnie zmagać się z rozwodem. Uczymy również jak w tym trudnym okresie rozmawiać z dziećmi, jak po rozwodzie zapewnić im poczucie bezpieczeństwa, radości i szczęścia realizując jednocześnie np. plan wychowawczy będący konsekwencją rozwodu. Co więcej, pokazujemy Paniom, że świat nie kończy się na rozwodzie. Przeciwnie, nasze klientki zaczynają nowe życie, własne życie, na ich warunkach. Biorą udział w organizowanych przez nas warsztatach i szkoleniach. Uwolnione od toksycznych związków często zakładają własne firmy, realizują się na różnych płaszczyznach, są SILNE i SZCZĘŚLIWE – dodaje.

Założycielka Kobieta i Rozwód w Białymstoku – Ewa Wierzbicka – Nosal, podkreśla również, że wizyta w jej biurze nie jest jednoznaczna z podjęciem ostatecznej decyzji o rozwodzie. Często kobiety szukają wsparcia będąc zagubione w małżeństwie. Wtedy idealnym rozwiązanie jest wsparcie specjalistów, które często pomaga uratować związek.

Kobieta i Rozwód mieści się na ul. Mazowiecka 48, lok. U II

Skontaktować się można również poprzez:

Uwaga:
Specjalnie dla Czytelniczek Obcasypodlasia.pl. Zapraszam Serdecznie wszystkie zainteresowane Panie na kolejny Dzień Otwarty w dniu 21.07.2017 r. w godz. 11.00 – 15.00, ul. Mazowiecka 48/ lok. U II. Proszę o telefoniczną rezerwację konsultacji: 518 295 670.

Fot. Archiwum własne Ewa Wierzbicka – Nosal

Share

Comments

  1. Koniecznie muszę powiadomić o tym moje koleżanki 🙂

  2. Hej, to super miejsce, najwidoczniej ktoś z góry chroni nas wszystkie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *