Śniadanie z wizytówką – Podlasianki rozpoczynają obchody 100–lecia kobiet

Śniadanie z wizytówką - Podlasianki rozpoczynają obchody 100–lecia kobiet

8 marca w Hotelu Silver odbyło się trzecie już spotkanie Podlasianek pt. Śniadaniu z wizytówką. Było to jednak wyjątkowe spotkanie bowiem  zainaugurowało ono cykl wydarzeń organizowanych w ramach obchodów 100 – lecia Kobiet.

Śniadanie z wizytówką to cykliczne spotkania kobiet z naszego regionu ceniących siłę networkingu i kobiecej współpracy.

W dniu swojego święta Podlasianki postawiły na tematykę zdrowia i profilaktyki. I nic w tym dziwnego, bo szczęśliwa kobieta to zdrowa i świadoma kobieta.

Czym jest inicjatywa 100 – lecia kobiet?

„Inicjatywa obchodów „100-lecia Kobiet” powstała oddolnie. Jesteśmy kobietami z różnych środowisk: akademickich, pozarządowych i biznesowych. Chcemy do końca roku w przestrzeni województwa podlaskiego w wyraźny sposób włączać do debaty temat aktywności kobiet w sferze publicznej.
Zaplanowałyśmy już wiele wydarzeń. A są to m.in.
1) Konkurs dla młodych kobiet „Kobiety kobietom”. Laureatki konkursu znajdą się w realnym środowisku pracy swoich mentorek, które będą wspierały je w rozwoju, utwierdzały w słuszności wyboru drogi zawodowej.
2) „Śniadanie z wizytówką”. Jest to cykliczne wydarzenie mające na celu łączenie kobiet różnych zawodów, aktywnych społecznie.
3) Spacery historyczne. Wielokulturowe spacery śladami kobiet, które działały w Białymstoku i Supraślu, zarówno w dziedzinie sztuki, kultury, jak też na rzecz lokalnej społeczności i przedsiębiorczości.
4) Konkurs literacki „Polka Niepodległa”.
5) Debaty tematyczne na temat kobiet w życiu publicznym współczesnej Polski.
6) „Kobiety w literaturze” – spotkania z podlaskimi pisarkami.

Ponadto będą warsztaty, wykłady, pokazy mody i wiele innych wydarzeń. Lista nie jest zamknięta – zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy z nami!”

Źródło: https://www.facebook.com/100leciekobiet/

Fot. Materiały Organizatora.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *