Tie art – małe dzieła sztuki, które podkreślą indywidualność kobiety w biznesie

Tie art – małe dzieła sztuki, które podkreślą indywidualność kobiety w biznesie

Tylko siedem sekund. Tyle mamy czasu, aby zrobić dobre lub złe pierwsze wrażenie. Staranne ubranie świadczy o naszej kulturze osobistej, szacunku dla innych oraz o tym, jak traktujemy same siebie i swoją pracę.

Czy tego chcemy, czy nie, świadomie lub nieświadomie oddziałujemy na nasze otoczenie poprzez swój wygląd, mimikę, postawę ciała, gesty, tembr głosu i wypowiadane słowa. Umiejętność świadomego oddziaływania na otoczenie może się okazać kluczem do sukcesu zawodowego i osobistego.

Ponieważ konkurencja na rynku jest duża, ważne jest nie tylko to, co ma się do powiedzenia, ale również to, jak się prezentujemy. I choć wszyscy powtarzamy, że istotna jest nasza wiedza i doświadczenie, to jednak nasz strój może spowodować, iż będziemy zauważone lub wtopimy się w tłum. Czasami drobny detal w wyglądzie może nas wyróżnić z tłumu i sprawić, że będziemy budzić zainteresowanie i chęć wysłuchania tego co mamy do powiedzenia. A gdy do tego, nasza staranność włożona w skompletowanie odpowiedniego stroju, znajdzie odzwierciedlenie w naszej kompetencji i spójności przekazu, na temat tego, kim jesteśmy, co mamy do zaoferowania, to sukces mamy praktycznie zapewniony.

Tie art, to nowy, ciekawy sposób na podkreślenie indywidualności kobiety w biznesie.

Jak możemy wykorzystać Tie art w budowaniu naszego profesjonalnego wizerunku? Nasz rozmówca utożsamia z nami naszą firmę i naszą ofertę. Naszym wyglądem, strojem i postawą możemy wzmocnić siłę przekazu i wywołać określone skojarzenia

Możemy wyróżnić cztery podstawowe kody naszego ubioru:

1. Kod formalny – obowiązujący w niektórych korporacjach, firmach prawniczych, instytucjach finansowych lub consultingowych. Jest to kostium lub garnitur.

2. Kod biznesowy – schludny i profesjonalny, ale już troszkę luźniejszy niż formalny. Coś pomiędzy stylem formalnym i swobodnym. Poza tradycyjnym garniturem lub kostiumem, możemy założyć sukienkę w klasycznym kolorze i fasonie, spódnicę lub spodnie z koszulą, kardiganem.

3. Kod swobodny – musi być w idealnym stanie choć nie tak bardzo formalny jak poprzednie. Spódnica, spodnie lub dżinsy z bluzką koszulową, granatową, dobrze skrojoną marynarką lub z dopasowanym swetrem. Prosta sukienka.

4. Kod swobodny podkreślający kreatywność – pracownicy mediów, graficy, pracownicy IT podkreślają swój kreatywny charakter poprzez swobodniejszą garderobę zarówno pod względem fasonów jak i kolorów.

Do każdego z tych rodzajów kodów ubiory pasuje Tie art, a jego kolor, fason i ozdoby podkreślą dany charakter ubioru pod warunkiem, że będzie idealnie dobrany do nas pod względem typu urody, sylwetki, stylu stroju i okazji:

1. Typ urody – Kolorystyka.

Najwłaściwszy kolor to ten, w którym najlepiej się czujesz i który pięknie podkreśla urodę. Typ kolorystyczny analizuje się w odniesieniu m.in. do naturalnego koloru włosów, karnacji i koloru oczu. Ponieważ Tie art jest blisko twarzy, ważne jest, aby jego barwa była dostosowana do typu urody czyli podstawowych 4 rodzajów:

  • lato – jasny, delikatny i zimny typ urody,
  • zima – mocniejsze, pełne i zimne barwy,
  • wiosna – delikatne, rozmyte ciepłe kolory
  • jesień – ciepłe, mocne, ciemne, wyraziste i wzorzyste kolory.

2. Sylwetka.

Ważne aby sylwetka wydawała się proporcjonalna, zbliżona w formie do klepsydry. Idealnie możemy to uzyskać dzięki zastosowaniu odpowiednich form i kolorów ubrań oraz ozdób. Tie art występują w wielu rodzajach, kolorach i ozdobione są różnego rodzaju dodatkami i dlatego można dopasować je do wielu sylwetek:

Sylwetka o wąskich ramionach i nieduży biust, przy obfitych biodrach zyskają dzięki efektownych, dużych formom, które zrównoważą proporcje sylwetki.

Osoby o szerokich ramionach i niewielkiej talii najlepiej będą wyglądały z Tie art o drobnej, wąskiej formie.

Jeśli mamy rozmiar powyżej 42, zdecydujmy się na klasykę i proste dodatki, których długość i kształt optycznie wysmuklą sylwetkę

3. Styl stroju i okazja.

Przy stroju formalnym, stosujemy zachowawczo kolory i fasony, przy stroju mniej formalnym możemy sobie pozwolić na szaleństwo w formie i kolorystyce. Na przykład przy prostej czarnej sukience, możemy w ciągu dnia w biurze założyć szary Tie art i będziemy wyglądać klasycznie i profesjonalnie. Pozostając w tej samej małej czarnej, zmieniając jedynie, w godzinach popołudniowych, szary Tie art na jaskrawo-czerwony i podkreślając czerwoną pomadką usta, zmieniamy nasza stylizację na wieczorową.

Pamiętając, że nasz wizerunek ma bardzo duże znaczenie w początkowej fazie znajomości, warto zdecydować się na taki element garderoby, który będzie niepowtarzalny, wyróżniający nas z tłumu, a jednocześnie podkreślający elegancję i dobry gust. Najprostsza stylizacja, gładka sukienka, bluzka koszulowa, marynarka, ozdobione przez Tie art, zyskują wyjątkowy charakter, który przykuje uwagę, wyróżni z tłumu i podkreśli nasz charakter. Tie art Anny Polońskiej są sposobem na wyrażenia swojego stylu, urody i charakteru.

Dziękuję Atelier Urody i Stylu Renaty Majewskiej, która udostępniła mi piękne wnętrza do sesji zdjęciowej dedykowanej do tego artykułu i Annie Polońskiej za cierpliwość przy moim wyborze najodpowiedniejszych kolorów i fasonów, dostosowanych do mojego stylu i urody.

Autorka: Renata Wrona

Fot. materiały Autora.

Na zdjęciu autorka artykułu Renata Wrona we wnętrzach Atelier Renaty Majewskiej

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.