V edycja 500 kajaków – największy spływ kajakowy na Bugu, Podlasiu, w Polsce

V edycja 500 kajaków – największy spływ kajakowy na Bugu, Podlasiu, w Polsce

Malownicze, nadbużańskie tereny i możliwość aktywnego wypoczynku na jednej z ostatnich, nieuregulowanych rzek w Polsce, już czterokrotnie przyciągnęły do Drohiczyna setki miłośników kajakarstwa.

Spływ 500 kajaków jest obecnie wydarzeniem sportowo-rekreacyjnym znanym w całym kraju. Propozycją nie tylko dla doświadczonych kajakarzy, ale również dla tych, którzy dopiero postanowili sprawdzić się w tej formie aktywności.

W tym roku spływ odbędzie się już po raz piaty i wzorem ubiegłorocznego został zaplanowany na dwa dni. 5 sierpnia, o 12.00, uczestnicy spływu opuszczą Drohiczyn i popłyną do miejscowości Granne. Wieczorem, przy Centrum Turystycznym w Grannem zaplanowana jest biesiada z ogniskiem, występem zespołu Stara Kuźnia i możliwością spróbowania potraw kuchni regionalnej. Dla osób które wybrały jednodniowy wariant spływu będzie to atrakcyjne zakończenie dnia pełnego sportowych wrażeń, dla tych, którzy będą kontynuować spływ 6 sierpnia, możliwość regeneracji sił przed kolejnym odcinkiem z Grannego do mostu w miejscowości Nur.

W spływie weźmie udział ponad 600 osób około 340 załóg kajakowych z całej polski, będą również uczestnicy z zagranicy m.in. z Białorusi, Ukrainy, Belgii czy Nowej Zelandii.

Spływ „500 kajaków” po raz pierwszy został zorganizowany w 2013 roku jako jedna z imprez promujących 500-lecie województwa podlaskiego. Wtedy też, z historycznej stolicy Podlasia, wystartowała rekordowa liczba 232 załóg kajakowych, a Polski Związek Kajakowy nagrodził inicjatywę Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Drohiczynie tytułem największego spływu kajakowego w Polsce. W roku 2015 impreza, głosami czytelników portalu Podlasie.24 i słuchaczy Radia Podlasie, została uznana za wydarzenie sportowe 2015 roku w plebiscycie TOP REGIONU.

Impreza została objęta Patronatem Honorowym przez Marszałka Województwa Podlaskiego, Polski Związek Kajakowy, Polską Organizację Turystyczną oraz Podlaską Regionalna Organizację Turystyczną.

Sponsorami tegorocznej edycji spływu są DRUKARNIA IWONEX, DECATHLON Białystok, Mado Kosów Lacki, Wydawnictwa Od Deski Do Deski, Treka Produkcja Schodów, Pater Firma, Kancelaria Ubezpieczeniowo – Finansowa Agnieszka Tomaszewska oraz ZBYSZKO.

Materiały Organizatora.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *