Wakacje z pupilem

Wakacje z pupilem

Wakacje to czas na który czekasz z utęsknieniem. Będziesz błogo cieszyć się promykami słońca, delektować podmuchem ciepłego wiatru i łapać wyjątkowe chwile. Warto zatrzymać się i nacieszyć urokami lata. Zanim jednak to zrobisz pozwól, że podsunę Ci psi niezbędnik oraz kilka informacji na temat podróży z psem poza granicę naszego kraju.

Podróże z psem są wspaniałą przygodą i wyjątkowym momentem doświadczania naszego życia. Kochasz, szanujesz i odpowiadasz za swojego psiaka. Jesteś jego opiekunem, przyjacielem i najukochańszą osobą w jego życiu. Ważnym elementem podróży jest zadbanie o nasze jak i jego bezpieczeństwo i komfort.

Co zatem wziąć ze sobą na wakacje z psem? Zerknij na listę poniżej.

Psi Niezbędnik:

• Książeczka aktualnych szczepień
• Miska na wodę i jedzenie
• Woreczki na psie odchody
• Jedzenie dla psa oraz smaczki
• Obroża/szelki
• szelki sportowe tylu sled lub szorki, jeżeli pragniemy aktywnie spędzić wakacje z naszym pupilem
• smycze-najlepiej krótka i długa ( aby umożliwić psu komfort zabawy na przykład na plaży)
• adresówka z imieniem psa i twoim numerek telefonu, umieszczona najlepiej na obroży
• obroża lub kropelki przeciw pchłom i kleszczom
• leki, jeżeli pies przyjmuje
• kaganiec, jeżeli wymaga tego sytuacja

Przy wakacyjnych wyjazdach polecam również zaopatrzyć się w psi bidonik na wodę. Pamiętaj, aby przy dłuższych spacerach czy podróżach mieć dla psa świeżą wodę. Taki bidon idealnie sprawdza się również w upalne dni na psim wybiegu.

Jeżeli zapragniesz podróżować z psiakiem poza granice nasze kraju, musisz się do tego nieco wcześniej przygotować. Przede wszystkim należy pamiętać, że psi paszport nie jest dokumentem międzynarodowym. Obowiązuje on w krajach Wspólnoty Europejskiej, są natomiast kraje, takie jak Wielka Brytania czy Irlandia, gdzie pies dwadzieścia cztery godziny przed wjazdem powinien przejść odrobaczenie z kleszczy i tasiemca. Niezbędne jest również badanie krwi, które potwierdza odpowiednią ilość przeciwciał przeciwko wściekliźnie.

Próbka krwi powinna zostać pobrana przez upoważnionego lekarza weterynarii co najmniej 30 dni po szczepieniu zwierzęcia przeciw wściekliźnie i nie wcześniej, niż 90 dni przed przemieszczeniem zwierzęcia na terytorium Unii Europejskiej. Istotne jest również, aby próbka krwi została zbadana przez laboratorium zatwierdzonym przez Komisję Europejską. Listę zatwierdzonych laboratoriów znajdziecie –Tutaj.

Zwierzę powinno również posiadać chip lub tatuaż. Warto również pamiętać o tym, że Polska nie zezwala na przywóz kotów, psów, i fretek w wieku poniżej trzeciego miesiąca życia. Z maluszkami proponuje podróże po Polsce.

Przed wyjazdem do danego kraju najlepiej odwiedzić ambasadę lub stronę www ambasady i sprawdzić wytyczne, ponieważ przepisy w tych kwestiach bardzo często się zmieniają. Poniżej przedstawiam Wam link pod którym znajdziecie ambasady i konsulaty w Polsce oraz za granicą – Tutaj.

Podróżowanie z psiakiem to jedne z najpiękniejszych chwil życia. Czerpiesz ogromną radość z psiego uśmiechu, kiedy tapla psie stópki w morzu, a także, kiedy ma jęzor do pasa wchodząc na szczyt góry. Jego komfort życia jest dla Ciebie tak samo ważny jak twój.

Pamiętam zdanie, nieznanego autora, które wywarło kiedyś na mnie bardzo duże znaczenie, a dzisiaj przytoczę je Tobie –

Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie„- myślę, że zasłużysz, jak zabierzesz go w cudowną podróż na wakacje.

Życzę Wam niezapomnianych chwil z waszymi pupilami i wielu wspaniałych przygód. Bo życie jest właśnie po to, aby czerpać radość z każdej chwili.

Psijaznych wakacji!

Autor: Magdalena Rorbach i autorka książki „Z MALAMUTEM przez Polskę (i życie)”.

www.magdalenarorbach.pl

Fot. własność autora.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *