,,Wiosna, znów nam przybyło lat….”

,,Wiosna, znów nam przybyło lat...."

Wiemy o tym, ale tak naprawdę nie widać jaki mamy wiek. Żyjemy w czasach gdy kobiety są bezwiekowe, bo odpowiednio pielęgnują skórę, uprawiają ćwiczenia i się zdrowo odżywiają.

Pielęgnację przeciwstarzeniową należy zacząć od peelingu, który usunie rogową, obumarłą warstwę naskórka, nadając cerze zdrowy, ożywiony koloryt. Peeling jest wstępem do dalszej pielęgnacji i nie należy go nadużywać. Proces regeneracji skóry trwa 31 dni, więc peelingi kosmetyczne robimy raz w miesiącu (wyjątek stanowi kuracja przeciwtrądzikowa), a głębokie peelingi medyczne możemy robić jeszcze rzadziej by zachować młodość.

Kolejnym krokiem może być mezoterapia igłowa, mikroigłowa lub karboksyterapia w celu nawilżenia i poprawy kondycji skóry. Dla Pań przed trzydziestką pozostaje jeszcze prawidłowa pielęgnacja w domu. Natomiast niektóre Panie, nieco starsze mogą raz w roku skorzystać z wolumetrii lub zaimplantować raz na dwa lata nici biorewitalizujące, czy lift w zależności od wskazań.

Teraz jest ostatni moment aby wykonać blefaroplastykę powiek lub inny zabieg z kontrolowanym uszkodzeniem skóry za pomocą plazmy, ze względu na zbliżające się wiosenne słońce, przed którym musimy chronić cerę by uniknąć powstania plam podczas regeneracji uszkodzeń.

Jeśli chodzi o domową pielęgnację cery, to nie używajmy kilku aktywnych kosmetyków jednocześnie np. kremu z kwasami, kremu z retinolem i jeszcze serum z witaminami, ponieważ od tego możemy mieć stale podrażnioną, zaczerwienioną z wrażeniem suchości skórę. Bezpieczniej jest używać produktów z tej samej marki z konkretnym składnikiem aktywnym, a po ich wyczerpaniu wybrać inną serię. Naturalne olejki regulują funkcje skóry i nadają się do cery wrażliwej. Możemy używać ich zamiast kremu na noc. Ostatnio można również zaobserwować zwiększony ruch w gabinetach masażu, co świadczy o tym, że chcemy mieć jędrne, pełne energii ciało na wiosnę. Panie częściej korzystają z masaży połączonych z peelingiem oraz z zabiegów modelujących sylwetkę. Polecam kapsułę spa, VellaShape, celulogię, bańkę chińską. Zabiegi nie są zbyt kosztowne i kształtują sylwetkę tam, gdzie potrzebujemy.

Warto ograniczyć ilość soli w potrawach, ponieważ zatrzymuje wodę w organizmie sprzyjając obrzękom.

Zadbana cera, ciało, dłonie i stopy sprawiają, że czujemy się pewniej, atrakcyjniej, wyjątkowo dobrze. Nasze kobiece atuty są bardziej podkreślone.

Autor: Helena Milewska-Cieślewicz
Nefretete spa

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *