Weekend pod znakiem mody

Weekend pod znakiem mody

8 października w Fabryce Tańca odbył się casting międzynarodowego konkursu mody – Fresh Faces World Białystok. Był to początek dużego projektu modowego, który zrzeszył miłośników i ekspertów mody z naszego regionu i nie tylko. Wśród jurorów castingu pojawili się regionalni przedstawiciele i organizatorzy konkursu oraz osoby związane ze światem mody m.in.: Barbara Piekut MO.YA fashion, Dominika Czarnecka i blogerka modowa ALEXDARG.

Już trzeci rok jesteśmy współorganizatorem konkursu FFW w Białymstoku – mówi Marta Kaczyńska z Fabryki TańcaDo współpracy zaprosiła nas Agata Choruży. Czuwamy nad całym projektem warsztatowo – przygotowując modelki i modeli do prawidłowego chodzenia na wybiegu. Z doświadczenia tanecznego, które nam towarzyszy, przekazujemy cenne wskazówki, które sprawiają,że nawet niedoświadczone osoby, stają się na wybiegu prawdziwą modelką/ modelem. Moje doświadczenie modelingowe (1 m-ce Miss Podlasia 2005, finalistka Fotomodels 2005 , finalistka wielu konkursów piękności, była modelka )oraz taneczne doświadczenie Tomka (tancerz z 20 letnim doświadczeniem, tancerz OiFP, choreograf ) sprawiło, że w takiej fuzji taneczno-modowej zdecydowaliśmy się wziąć udział w całym przedsięwzięciu – dodaje – Zajmujemy się dodatkowo jako studia tańca oprawą sceniczną i taneczną w trakcie samego eventu , tak więc w tegorocznej edycji FFW nie zabraknie pokazów tańca, a w trakcie imprezy Żywioły Mody (21.10.), uświetnimy pokazy mody takich postaci jak Barbara Piekut, Elwira Horosz, Dominika Czarnecka i Aneta Popławska -prawdziwą taneczną grą żywiołów. W naszym studiu odbyły się też warsztaty stylu (#alexdarg), makijażu(Douglas) i fotografii (Maciej Giedrojć Juraha) – tłumaczy.

Oprócz Fabryki Tańca Organizatorami Fresh Faces World Białystok są Agata Choruży (Forambient) i Maciej Giedrojć Juraha(FatCat) .

Fresh Faces w Białymstoku jest już po raz trzeci. Realizując tegoroczną edycję zdecydowaliśmy się rozszerzyć ją o nowy, modowy projekt Żywioły Mody – opowiada Agata ChorużyTo innowacyjny projekt skupiający cztery żywiołowe projektantki mody z naszego regionu i wspaniałych tancerzy, którzy już w najbliższą sobotę pokażą nam swoją interpretację Wiatru, Ognia, Ziemi i Wody. Ale Żywioły Mody to także spotkania modowe, konsultacje i przede wszystkim dobra zabawa, w dobrym stylu. Jak wspomniałam, Żywioły Mody powstały podczas przygotowań do tegorocznej edycji Fresh Faces, dlatego chciałabym na chwilę zatrzymać się przy tym konkursie. Fresh Faces World to międzynarodowy konkurs dla modelek i modeli. Dzięki inicjatywie Maggie Hease właścicielce agencji Magteam Modes Management, młodzi, wspaniali ludzie wiążący swoją przyszłość ze światem modelingu mają niepowtarzalną szansę zaistnieć w świecie mody. Szansy jaką daje konkurs Fresh Faces dotykamy „własnymi rękami”, bowiem nasze finalistki robią wspaniałe kariery na międzynarodowych wybiegach. Wystarczy wymienić tu zwyciężczynię ubiegłorocznej edycji – Urszulę Gumieniak, która doskonale odnalazła się w świecie modelingu i w ciągu ostatniego roku była na kontraktach m.in. w USA i Japonii. Żywioły Mody i Fresh Faces to także doskonały czas dla nas organizatorów (Forambient Agata Choruży, Fabryka Tańca i FatCat). Jest to ciężka praca, ale też niepowtarzalna okazja by spotkać się ze wspaniałymi osobami, którzy z pasją i niesamowitym zaangażowaniem współtworzą to wydarzenie. Zapraszamy w najbliższą sobotę i niedzielę!

Wybrani uczestnicy castingu rozpoczęli już cykl spotkań prowadzonych przez ekspertów. W trakcie trwania dwutygodniowych warsztatów zdobywali umiejętności m.in. z zakresu nauki prawidłowego chodzenia na wybiegu, pracy nad sylwetką i prawidłową postawą, podstaw choreografii, ale też pozowania przed obiektywem czy stylu.

Z modelkami współpracuję na co dzień przy pokazach mody, sesjach zdjęciowych, czy przymiarkach podczas tworzenia kolekcji, jednak po raz pierwszy miałam okazję oceniać je w jury międzynarodowego konkursu dla modelek „Fresh Faces” i z pewnością było to ciekawe doświadczenie – mówi jedna z jurorekBarbara Piekut MO.YA fashionSpośród wszystkich, którzy przyszli na casting udało nam się wybrać 16 osób, z którymi będziemy pracować podczas warsztatów, by później mogli zaprezentować się Państwu na profesjonalnym wybiegu podczas wielkiego finału, gdzie pójdą w pokazach razem z profesjonalnymi modelkami.

Casting i cały projekt jest jak najbardziej na plus! Młodzi, piękni i ambitni ludzie to nasza podlaska wizytówka – mówi Aleksandra Kondratowicz – znana jako ALEXDARGCastingi rządzą się swoimi prawami, wystarczy przejście po wybiegu, krótki uśmiech lub przysłowiowy błysk w oku i los modelki/modela jest już przesądzony. Często kandydaci są zaskoczeni, że trwa to tak szybko, ale czasami wystarczy dosłownie kilka spojrzeń. Ponadto w tej edycji wieści o castingu w Białymstoku rozniosły się na całą Polskę – gościliśmy kandydatów m.in. z Łodzi czy Siedlec. Jeżeli chodzi o ALEXDARG, to oprócz bycia w jury miałam okazję poprowadzić zajęcia o dobrym stylu i autoprezentacji w ramach dwutygodniowych warsztatów, w których uczestniczyły osoby zakwalifikowane do dalszego etapu konkursu. Za nami fantastyczne dwa tygodnie, których zwieńczeniem będą pokazy mody oraz gala finałowa.

Wśród jurorów gościła również Dominika CzarneckaJestem mile zaskoczona liczbą kandydatów, którzy zgłosili się na casting, jak również faktem, że tak wielu z nich to mężczyźni. Udział w tym konkursie to trampolina do kariery w świecie modelingu. Biorąc pod uwagę wysoki poziom prezentowany przez uczestników castingu, mam nadzieję, że podobnie jak w ubiegłym roku, zwycięzca regionalnej edycji wykorzysta swoją szansę.

Już w najbliższy weekend w niedzielę o godz 15.00 w Galerii Jurowieckiej (poziom -1) odbędzie się Finał Fresh Faces World Białystok, podczas którego poznamy laureatów konkursu. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Maggie Haese. Szczegółowe informacje.

Dzień przed Finałem od godziny 17:00 w Galerii Jurowieckiej (poziom -1) odbędzie się również towarzyszące projektowi, wielkie wydarzenie modowe – Żywioły Mody. W trakcie trwania Festiwalu zobaczymy kolekcje Barbary Piekut, Dominiki Czarneckiej, Elwiry Horosz, Anety Popławskiej. Szczegóły wydarzenia.

Czeka nas niezwykły weekend pod znakiem mody i żywiołów.

Jako Patron Medialny zapraszamy na wydarzenia.

Fot. i grafika – Materiały Organizatora.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *