11 maja Podlasianki „rozkwitną” na wiosnę dzięki Przedsiębiorcza Kobieta Białystok

11 maja Podlasianki „rozkwitną” na wiosnę dzięki Przedsiębiorcza Kobieta Białystok

Przed nami ostatnie, w tym roku akademickim spotkanie z cyklu Przedsiębiorcza Kobieta Białystok. Jak zapewniają Organizatorzy – zupełnie inne niż poprzednie. Rąbka tajemnicy uchyla Dagmara Tworkowska – koordynatorka projektu.

Obcasypodlasia.pl: Mamy już za sobą pierwsze spotkanie Przedsiębiorczej Kobiety realizowane przez nową grupę projektową. Lada moment odbędzie się kolejne. Ja już wiem, że organizowane będzie w nieco innej odsłonie. Zdradzicie nam więcej szczegółów? 

Dagmara Tworkowska: Kolejna edycja odbędzie się już 11 maja w Hotelu Santana w Białymstoku. Podczas tego spotkania postaramy się obudzić kobiety z zimowego snu, stąd nazwa wydarzenia „Rozkwitnij na wiosnę z Przedsiębiorczą Kobietą!”. Tej edycji przyświeca idea naturalnego piękna, które w nas drzemie. Oprócz prelekcji z dziedziny biznesowej, podczas której Natalia Kościuk omówi „7 kroków do sukcesu w Twojej firmie”, poruszymy tematy lifestylowe- Marlena Momot z Autokreacji przedstawi nam sztukę autoprezentacji i mowy ciała, a  Agata Laskowska – specjalista żywienia,  opowie jak zadbać o swoje ciało i prawidłową dietę. Podczas spotkania każda z uczestniczek otrzyma upominki oraz weźmie udział w losowaniu wyjątkowych nagród.

Skąd pomysł na nową „szatę” spotkania? 

Zainspirowała nas data wydarzenia. Maj to piękny miesiąc, w którym natura budzi się do życia, kwitną drzewa, łąki. Pragniemy to wszystko uchwycić podczas naszej konferencji i dać energię do działania, aby kobiety nie tylko obserwowały rozkwitające wokół nich kwiaty, ale same również obudziły się i zaczęły aktywnie działać.

Opowiedz nam o kulisach spotkań Przedsiębiorcza kobieta. Jak wyglądają przygotowania? Ile osób nad tym pracuje? Skąd czerpiecie inspiracje, pomysły na prelegentki? 

Tę edycję zaczęliśmy planować od razu po wydarzeniu styczniowym. Chcemy, aby każde z naszych spotkań było na jak najwyższym poziomie, dlatego wkładamy od siebie 100% zaangażowania oraz całe swoje serce. Nasza grupa projektowa to dwanaście osób – każda z innym charakterem, z mnóstwem koncepcji, dużą dawką kreatywności, dlatego nasze spotkania projektowe zawsze owocują w ogromną ilość niesamowitych pomysłów i rozwiązań. Każdy z nas jest inny, dlatego wyśmienicie dopełniamy się w organizacji takiego wydarzenia i tworzymy świetną drużynę. Inspirację czerpiemy z życia, z aktualnych trendów, a prelegentki to często kobiety, które osobiście obserwujemy i jesteśmy pod wrażeniem ich działań. Zapraszając znane osoby, jesteśmy pewni, że prelekcję będą ciekawe, przydatne i jak najbardziej merytoryczne.

Studiujecie często jednocześnie pracując. To fantastyczne, że znajdujecie jeszcze czas, aby robić coś dla innych. Organizować spotkania, realizować projekty. Dlaczego zdecydowaliście się na przystąpienie do SFBCC? Realizacja projektów, konferencji, spotkań jest z pewnością czasochłonnym zadaniem. 

Możliwość robienia takich spotkań daje nam wielką satysfakcję. Pozwala to nam na sprawdzenie siebie w wielu sytuacjach, z którymi nie mielibyśmy szansy zmierzyć się na studiach. Oczywiście, wymaga wielu wyrzeczeń i poświęceń. Często, nasze spotkania odbywają się późnymi wieczorami, kiedy każdy skończy już zajęcia na uczelni lub pracę. Kiedy nadchodzi moment w ciągu dnia na odpoczynek, my spotykamy się i dalej pracujemy, planując i tworząc projekty. Jest to ciężkie zadanie, ale czujemy sens w tym co robimy. Kiedy ostatkiem sił dopinamy wszystko na kilka godzin przed wydarzeniem i po konferencji widzimy radość i zadowolenie uczestniczek, które gratulują nam udanego spotkania, szybko zapominamy o zmęczeniu i jesteśmy gotowi i zmotywowani, aby planować kolejne edycje Przedsiębiorczej Kobiety.

Wróćmy do Przedsiębiorczej Kobiety. Spotkania organizowane w ramach projektu już na dobre wpisały się w grafik konferencji skierowanych dla kobiet z naszego regionu.

Tak, spotkania Przedsiębiorczej Kobiety w Białymstoku cieszą się ogromną popularnością. Na styczniową edycję musieliśmy zorganizować dodatkową pulę biletów, która i tak sprzedała się w kilka minut. Na naszych wydarzeniach kobiety mogą poczuć się wyjątkowe, zawsze dbamy o to, aby dostarczyć uczestniczkom niezapomnianych wrażeń. Te spotkania są dobrą okazją do zaczerpnięcia wiedzy od doświadczonych osób, spędzenia czasu w ciekawy i nieszablonowy sposób, a także do nawiązania nowych znajomości, które mogą owocować ciekawymi współpracami.

Czy majowa konferencja kończy już tegoroczną edycję projektu, czy macie coś jeszcze w planach?

Dagmara: Majowa konferencja jest ostatnią w tym roku, dlatego warto się na nią wybrać, bo na kolejną trzeba będzie trochę poczekać. Następna edycja odbędzie się dopiero zimą przyszłego roku, ale już mogę zapewnić, że zaskoczymy wszystkich czymś nowym.

Dziękujemy.

Autor fot. Agnieszka Sielewicz fotografia.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *