Z cyklu Twój biust ma swój gust – jak skutecznie zadbać o piersi.

Z cyklu Twój biust ma swój gust - jak skutecznie zadbać o piersi.

Czy ładniejszy jest biust mały czy duży, o to można by się spierać – jednak każdy z pewnością się zgodzi, że ten atrybut kobiecości nie powinien być z pewnością zaniedbany.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że nie wszystkie piersi są takie same. I chwała im za to!                                 Ponieważ różnorodność jest piękna.

Jeśli Wasze piersi mają np. kształtu kropli, to przy pomocy stanika nie zmienicie ich na stałe w kształt jabłka.
Bywa jednak że ciąża, karmienie, wahania wagi, zły rozmiar biustonosza sprawiają, że nasze piersi zaczynają się „relaksować”. Sprężystość i jędrność piersi zanika również gdzieś z wiekiem Wówczas naturze warto i można odrobinę pomóc.

Czy da się coś zrobić, żeby poprawić ich jędrność ?

Przede wszystkim należy sobie zdać sprawę z tego jak zbudowane są nasze piersi.
A mianowicie zbudowane są one z tkanki tłuszczowej i gruczołowej, NIE MA W NICH MIĘŚNI!. Sprężystość zapewnia im napięta skóra oraz więzadła Coopera. Jednak przy nadmiernym obciążeniu i zaniedbaniu więzadła te tracą swoją elastyczność i mogą nigdy nie powrócić do pierwotnej swojej postaci.
Pamiętajcie również o tym, że to Wasz biust starzeje się najszybciej i wyjątkowo wymaga sporej waszej uwagi i troski.

Dlatego dobór odpowiedniego biustonosza jest kluczowym elementem w pięknym i zdrowym wyglądzie naszego biustu. Jednocześnie jest to jeden z najprostszych sposobów aby zachować nasz biust jak najdłużej w najlepszej kondycji.

Podtrzymujące piersi więzadła Coopera zbudowane są z kolagenu, dzięki czemu są bardzo elastyczne. To właśnie z tego powodu tak bardzo ważne jest aby biustonosz odpowiednio podtrzymywał piersi. Odpowiedni stanik nie powinien powodować w żaden sposób deformacji biustu. Miseczki powinny obejmować całą pierś, bez efektu „wybrzuszeń”. Fiszbiny powinny być stabilne, szerokość ramiączek proporcjonalna do wielkości miseczki a głębokość miseczek adekwatna do kształtu naszych piersi.

Oczywiście należy dbać również o skórę piersi odpowiednio ją nawilżając, masując i nacierając preparatami ujędrniającymi oraz nawilżającymi aby ją wzmocnić.

Jednak przede wszystkim jak mówi stare przysłowie – Lepiej zapobiegać niż leczyć – czyli jak najszybciej upewnić się czy nosimy właściwy rozmiar i fason stanika – jeśli nie – jak najszybciej udać się do brafitterki która pomoże Wam w doborze nie tylko właściwego rozmiaru, ale przede wszystkim odpowiedniego kroju dla waszych piersi.

2015-05-20_19h33_12

Autor: Iwona Misiewicz

www.brabirds.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *