(Nie) lubię poniedziałku

(Nie) lubię poniedziałku

„Poniedziałek” – na dźwięk tego słowa ciarki przebiegają po plecach, a przed oczami robi się ciemno? Czy Polacy naprawdę tak bardzo nie lubią poniedziałków, czy po prostu powtarzanie tytułu kultowego filmu Tadeusza Chmielewskiego weszło im w krew? Jak pokazują badania, przytłaczająca część społeczeństwa żyje „od weekendu od weekendu”, a poniedziałek jest najbardziej znienawidzonym dniem tygodnia. Jak go oswoić radzi Karolina Cwalina, PCC ICF life&business coach.

Zaplanuj tydzień
Poniedziałek kojarzy się zazwyczaj z powrotem do obowiązków, do pracy, której często nie lubimy, lub którą lubimy mniej niż odpoczynek i czas spędzony z rodziną. W tygodniu zazwyczaj mamy też więcej spraw na głowie, a co za tym idzie więcej stresu. Wiele osób już w niedziele ma problemy ze snem na myśl o wszystkich obowiązkach, które czekają je następnego dnia. Dlatego najważniejsze to stworzyć dobry plan działania, a tym samym odciążyć sobie głowę. To właśnie lęk przed pominięciem pewnych obowiązków, potęguje stres i często dosłownie spędza sen z powiek. Dlatego spisz w niedzielę wieczorem wszystkie rzeczy, które masz do zrobienia w najbliższym tygodniu. Najlepiej też jeśli ustalisz priorytety i o ile to możliwe, podzielisz swoje działania na dni. Ważne, aby poniedziałek był zaplanowany, a wszystkie inne zobowiązania spisane. Nie będą ci one już zaprzątać głowy, o niczym też nie zapomnisz.

Przygotuj się
Poniedziałkowego pośpiechu i myśli „co ja mam założyć?” można zwyczajnie uniknąć. Poświęć kwadrans niedzielnego wieczoru na przygotowanie wszystkich niezbędnych na poniedziałek rzeczy. Zdecyduj, co na siebie założysz, jaki makijaż chcesz zrobić. Przygotuj ubrania, aby rano móc je tylko założyć rano. Spakuj też wszystkie niezbędne rzeczy, tak aby rano nie denerwować się, że zapomniałaś prawa jazdy lub teczki z dokumentami. Jeśli jest to możliwe, przygotuj sobie też drugie śniadanie do pracy tak, aby czekało w lodówce. Postaraj się zrobić wieczorem jak najwięcej rzeczy, które musiałabyś zrobić rano. Tak przygotowana na pewno unikniesz stresu.

Nie spiesz się
Kto powiedział, że poniedziałkowe poranki musza być niemiłe? Przygotowując wszystko wieczorem, zyskasz sporo czasu rano. Część z niego możesz przeznaczyć na dodatkową drzemkę, jednak postaraj się wstać wcześnie i spędzić miły poranek, który wprawi cię w dobry humor na cały dzień. Wreszcie znajdzie się chwila na spokojne śniadanie z ukochaną osobą, a może na poranne przejrzenie gazety lub dłuższy prysznic. Poniedziałek można zacząć bez pośpiechu i nerwów.

Zrelaksuj się
Pamiętaj, że to jak zaczniesz tydzień, zależy od tego, jak przygotujesz się do niego w niedzielę. Nie chodzi tylko o stworzenie planu działania, ale też o zrobienie sobie małej przyjemności. Może to godzina z książką, pyszna kolacja, a może aromatyczna kąpiel? To, ile nasz mózg przetwarza informacji wieczorem wpływa na jakość snu. Dlatego warto wieczorem odprężyć się i nigdzie nie spieszyć. Będzie to miało bezpośredni wpływ na poranne samopoczucie.

Czy poniedziałek jest taki straszny? Wszystko zależy od ciebie. Każdego potwora da się oswoić, a kilka małych rytuałów może sprawić, że stanie się milszy niż jakikolwiek inny dzień.

Autor: Karolina Cwalina


Karolina Cwalina, ECPC coach, od 2011 roku zajmuje się life&business coachingiem. Jest autorką programów Sexy zaczyna się w głowie oraz Sukces zaczyna się w głowie. Na swoim koncie ma ponad 800 godzin przeprowadzonych indywidualnych sesji coachingowych, a także warsztaty grupowe, szkolenia w firmach i liczne wystąpienia publiczne. Regularnie pojawia się jako ekspert w mediach. Specjalizuje się w coachingu relacji, psychologii sukcesu, zarządzaniu czasem oraz nauce motywacji.

Sexy zaczyna się w głowie to autorski projekt, którego pomysłodawczyni wygrała z otyłością, zbudowała poczucie własnej wartości, zawalczyła o marzenia i odniosła sukces. Karolina Cwalina inspiruje kobiety, skłania je do wiary we własne możliwości, realizacji celów oraz uczy, jak czuć się wyjątkowo każdego dnia. Projekt obejmuje indywidualne sesje coachingowe, warsztaty motywacyjne, spotkania klubowe oraz patronuje wielu akcjom motywacyjnym tworzonym specjalnie dla kobiet.

www.sexyzaczynasiewglowie.pl
www.karolinacwalina.pl

sexy zaczyna sie w glowie

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *