7 ZASAD UDANYCH ZAKUPÓW

7 ZASAD UDANYCH ZAKUPÓW

Uwielbiam zakupy, a Ty? No tak, co za pytanie przecież my kobiety wszystkie je uwielbiamy prawda?

Nie wiem jakie zakupy preferujesz online czy jednak wolisz mieć chwilę dla siebie w centrum handlowym wraz z pauzą na pyszną kawę lub czekoladę. Jednak jedno jest pewne, jeśli Twoja szafa czeka na jej uzupełnienie, odświeżenie, to właśnie TERAZ jest idealny moment na zakupy. Zmiana sezonów to czas na wybranie dla siebie czegoś nowego, co pozwoli Ci na dodanie akcentów modnych w tym sezonie, nadal pozostając SOBĄ.

Po detoksie szafy przyszedł czas na mądre zakupy i tutaj złota siódemka przyjdzie Ci z pomocą.
Jak kupować mądrze? Kieruj się kilkoma zasadami, które ułatwią Ci zakupy.

7 ZASAD UDANYCH ZAKUPÓW

1. Poznaj swój typ sylwetki.

Bez tego nie jesteś w stanie zrobić idealnych zakupów, gdyż możesz kupić ubrania, które w ogóle nie pasują do Twojego typu sylwetki. Kiedy będziesz świadoma swojej figury, jej atutów, o wiele szybciej zrobisz zakupy, a przede wszystkim będą to udane zakupy i mądrze zainwestowane pieniądze.

2. Poznaj swój typ kolorystyczny

Kupuj tylko ubrania, w których Twoja twarz wygląda na wypoczętą, świetlistą, pełną blasku. Dlatego wszystko co kupujesz przymierzaj! I zwracaj uwagę na to jak kolor wygląda przy Twojej twarzy, bo tylko te które nosimy przy twarzy określają Twój typ urody, chłodny lub ciepły.

3. Zrób listę zakupów.

Po ostatnim artykule, gdzie pisałam na temat detoksu szafy, mam nadzieję, że Twoja lista zakupów jest gotowa. Nie wybieraj się nawet bez niej na shopping. Mając stworzoną listę zakupów kupisz tylko to czego naprawdę potrzebujesz i unikniesz niepotrzebnego wyrzucenia pieniędzy, gdyż nie kupisz tego co już w swojej szafie masz.

4. Nie musisz kupować wszystkiego od razu.

Nawet jeśli Twoja lista zakupów będzie długa, nie przerażaj się tym. Sukcesywnie dokupuj ubrania, których Ci brakuje. Podziel listę na priorytety, ułatwisz sobie w ten sposób zadanie.

5. Nie kupuj całego zestawu w jednym sklepie.

Miksuj ze sobą ubrania różnych marek, w ten sposób będziesz czuła, że to co nosisz na sobie jest Twoje, a Ty nie jesteś billboardem dla jednego sklepu. Cała zabawa polega na tym, aby łączyć ze sobą różne ubrania w nieoczywisty sposób. Spójrz jak ja połączyłam szpilki ze spodniami z lampasem oraz bluzą.

6. Jakość.

Uwielbiam kupować ubrania, ale też lubię mieć w swojej szafie dobre jakościowo ubrania. Dlaczego? Dlatego, że wiem iż dłużej będę mogła się nimi cieszyć, a przecież o to chodzi, kiedy kupujesz coś co bardzo Ci się podoba. Lepiej kupić jedną rzecz dobrej jakości, niż kilka bubli, które wyrzucisz po jednym czy dwóch praniach.

7. Postaw na coś specjalnego.

Zacznij zakupy od czegoś co już dawno chciałaś mieć i wypróbować np. od pięknych kolczyków, które poprowadzą Cię dalej i będą wyznacznikiem dalszych zakupów z Twojej listy. Stwórz właśnie do tego ekstra dodatku cały zestaw.

To co, ruszamy na zakupy? Pakuj dobry humor i listę zakupów w torebkę i do zobaczenia na zakupach.
Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia i nie wiesz w jaki sposób wykreować swój wizerunek zapraszam Cię do wysłuchania webinaru tutaj.

Autor: Agnieszka Nortey
Kreator Zmiany wizerunku
Autorka książki ”Stylowa królowa. Jak mocą swojego wizerunku pokazać siłę swojej kobiecości i odzyskać życie na nowo”.

Fot. Autorki  – Moja Fotografia ANNA Pawelczak

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *