Sekrety zorganizowanej kobiety.

Sekrety zorganizowanej kobiety.

W dzisiejszych czasach nie możemy narzekać na brak zajęć. Większość z nas ma wypełniony kalendarz po brzegi – deadliny projektów, wywiadówka u dziecka, wizyta u lekarza, lekcja angielskiego, zakupy do domu – można wymieniać bez końca sprawy, którymi musimy się zająć. Skoro doba ma tylko 24 godziny, pojawia się pytanie – skąd na to wszystko wziąć czas?

Oto kilka rad, które pomogą Ci w uporządkowaniu swojego kalendarza i…życia! Zobaczysz, że tak naprawdę na wszystko można znaleźć odpowiedni moment, a nawet więcej – wygospodarować również chwile tylko dla siebie, na własne przyjemności!

Kluczem do sukcesu jest dobra organizacja .

1. Zacznij planować swój tydzień w niedziele. Koniec weekendu to dobry moment na to, aby ustalić zadania na kolejny tydzień. Dzięki wcześniejszemu ułożeniu planów zaczniesz poniedziałek bez stresu, ponieważ będziesz wiedziała co jest do zrobienia i od czego powinnaś zacząć.

2. Jeśli dopiero postanowiłaś nauczyć się zarządzać swoim czasem możesz zacząć od mniejszych kroków – układaj swój plan działań z dnia na dzień. To pozwoli Ci wyrobić nawyk organizowania twojej codziennej pracy.

3. W tworzeniu listy obowiązków ustal priorytety. Zastanów się co jest najważniejsze, od czego i kiedy powinnaś zacząć, aby twoje działania przyniosły oczekiwany rezultat.

4. W realizacji priorytetów pomoże Ci szczegółowa rozpiska zadań do każdego większego celu. W ten sposób przede wszystkim określisz ile zajmie Ci dane działanie. Dzięki temu będziesz mogła odpowiednio wcześniej zacząć pracę i tym samym unikniesz stresu związanego z myślą, że nie zdążysz z realizacją danego tematu w terminie.

5. Nie rozpraszaj się w trakcie wykonywania obowiązków. To bardzo ważne, aby unikać „zjadaczy” czasu takich jak portale społecznościowe czy plotkarskie. Stwórz warunki, w których będziesz mogła maksymalnie się skupić.

6. Trzymaj się swoich wcześniejszych założeń. Nie odpuszczaj ustalonych działań i nie szukaj wymówek. W chwilach słabości wizualizuj swój cel końcowy. Pamiętaj, że każde wykonane zadanie Cię do niego zbliża.

Teraz kiedy znasz sekrety dobrej organizacji czasu możesz przystąpić do działania. Usiądź, otwórz kalendarz i zaplanuj kolejny dzień. Nie mogłaś do tej pory znaleźć godziny na wizytę u fryzjera, kosmetyczki albo wyjście z przyjaciółkami? Możesz to zmienić. Dzięki dobrej organizacji będziesz pracować efektywniej i zaoszczędzisz czas na przyjemności. Nie trać cennych chwil, działaj!

***
Autor: Karolina Cwalina – PCC ICF, life&business coach

1 (10)Professional Certified Coach w ICF – PCC ICF. Kierownik Studiów Podyplomowych Akademia Coachingu na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Posiada certyfikat potwierdzający ukończenie treningu „ Coaching Prowokatywny” prowadzonego przez Jaapa Hollandera, akredytowanego przez Instytut Komunikacji Prowokatywnej PROVOCARE. Absolwentka Wydziału Prawa oraz Studiów Podyplomowych „Coaching Profesjonalny” na Akademii Leona Koźmińskiego a także „The Art and Science of Coaching” na Erickson International College akredytowanego w Polsce przez Wszechnice? Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członek International Coach Federation (ICF). Specjalizuje się? w obszarach zarządzania oraz organizacji czasem.
Założycielka firmy szkoleniowo-coachingowej oraz autorka programu dla kobiet „Sexy zaczyna się? w głowie”, który oferuje szeroki program warsztatowo-szkoleniowy. Specjalista w zakresie prowadzenia life coachingu, który wpływa na podniesienie jakości stylu życia. Na swoim koncie posiada wiele sukcesów w pracy zarówno z jednostkami indywidualnymi jak i podczas przeprowadzonych warsztatów motywacyjnych w wielu firmach oraz wystąpieniach publicznych.
Współautorka artykułu „Prawne uwarunkowania Coachingu” ukazanego w Coaching Review nr 1/2013.W 2015 roku rozpoczęła pracę w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku na kierunku MBA. Specjalizuje sie? w pełnowymiarowym diagnozowaniu kompetencji pracowników: zarządzanie czasem, organizacja, wiara we własne możliwości, praca w zespole (team coaching), motywacja, wytrwałość?.

http://www.sexyzaczynasiewglowie.pl/
https://www.facebook.com/SexyZaczynaSieWGlowie
https://instagram.com/coach_ladies/
https://www.linkedin.com/pub/karolina-cwalina/57/876/29a

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *