A jaki tytuł będzie miała Twoja historia 2020?

A jaki tytuł będzie miała Twoja historia 2020?

Pierwszy dzień stycznia 2020 był jak pierwsza czysta kartka nowej 366 stronicowej książki. Twojej książki. Czy zacząłeś już zapisywać ją swoją historią? Czy zacząłeś już ubierać swoje dni w słowa?

Ilu z nas obiecało sobie, że schudnie w 2020? Ręka w górę!

Ilu z nas obiecało sobie, że zmieni pracę na taką, która będzie lepsza? Ręka w górę!

Ilu z nas obiecało sobie, że będzie miało więcej czasu dla rodziny, dzieci, dla siebie? Ręka w górę!

Ilu z nas obiecało sobie, że …coś tam. Ręka w górę!

A ilu z nas już dziś zapomniało, co sobie obiecało wracając do rutynowych zajęć?

Zapomnieliśmy już, mimo tego, że na ulicach nie posprzątano jeszcze wszystkich odpadków po fajerwerkach? Mimo tego, że w głowie szumią jeszcze bąbelki szampana.

Słomiany zapał jest w naszej krwi od zawsze . Nie martw się – nie dotyczy tylko Ciebie. Nie martw się nim, ale go nie oswajaj jak psa. Nie biczuj się za niego, ale go nie akceptuj jak podatku Vat.

Przecież wystarczy, że odrzucisz przymiotnik słomiany a pozostanie to, co najbardziej kluczowe – zapał, którym właśnie zapalisz siebie do trwałej zmiany.

Trwałej – to ważne. Aby tak się stało, musisz zaakceptować i poznać siebie. Musisz zacząć od siebie, a nie od zmiany samej w sobie.

Jedni z nas chudną, by finalnie zadziwić zazdrosne koleżanki, jedni z nas dla siebie samych i zdrowia, a jeszcze inni dlatego, że inni, którzy super schudli stali się ich inspiracją.

Na każdego z nas działa inny model motywacyjny, ponieważ każdy ma inny profil konsekwencji. Dlatego nie na wszystkich działa sprawdzony model z książek czy perfekcyjne profile na social mediach.

Jak zatem nabyć konsekwencję i trwale wytrwać w swoich postanowieniach?

Odpowiedź jest prosta. Akceptując siebie. I nie chodzi mi o to, byś jeśli dziś siedzisz na kanapie w rozciągniętym dresie I nieumytymi włosami akceptował obecny stan rzeczy. Nic bardziej mylnego. Zaakceptuj dotychczasowe doświadczenia, podsumuj i oceń to, co Ci do tej pory przyniosły. I po analizie i refleksji ruszaj do przodu.

Jeśli zatrzymasz się tylko na porównywaniu się z innymi, jeśli skończysz tylko na ich krytyce czy zachwycie, Twoja trwała zmiana oddali się od Ciebie jak pędzący sportowy samochód.

Nie czyń sobie wielkiej krzywdy, porównując się z innymi. Nie skazuj się na poczucie winy i czucie się słabszym, gorszym. Tak może i faktem jest, że nie mamy tego, co inni, może nasza kanapa nie jest plaza na Malediwach, na których obserwujemy osobę w necie. Ale czy ruszyłeś się, choć na milimetr, by wyruszyć choćby na lotnisko.

Musimy jednak pamiętać, że bardzo często lukrowane profile na social media, poza nimi wcale nie są aż tak słodkie. Ważne jest, by wewnętrzny krytyk nie zatrzymał nas na kanapie. By nie odebrał nam motywacji. By nie zatrzymał nas skutecznie w przebraniu się w piękną kreację i nie odwiódł nas od ruszenia w świat po swoje JA, po swoją historię.

Wiem jednak, że zanim wstaniesz z kanapy musisz być przekonany, dlaczego masz z niej wstać. Mam rację? Odpowiedź znajdziesz oglądając wystąpienie “Zaczynaj od why” Simona Sineka/ TED. Wierzę, że po obejrzeniu tego video ruszysz naprzód. Proponuję byś następnie zrobił swoją mapę marzeń. Wytnij z kolorowych gazet motywy, które odpowiadają Twoim marzeniom, pragnieniom. Zidentyfikuj je i przyklej na kartce A3. Wywieś je w widocznym dla Ciebie miejscu, a potęga podświadomości zacznie pracować wraz z Tobą na Twoją przyszłość. Wraz z Tobą, a nie za Ciebie.

Następnie warto znaleźć sposób na zarządzanie sobą w byciu konsekwentnym, w czym może pomóc Human Design. Warto zrozumieć źródło swojej motywacji poprzez rozpoznanie tego nie jak się poruszam, ale co mnie porusza. Skutecznie poszukaj narzędzi, które wesprą Cię w postanowieniu i trwałej zmianie. Mnie osobiście pomaga zapisywanie konkretnego celu. Konkretnego. Nie ogólnie zarysowanego, ale konkretnego. Pomaga mi wizualizacja celu zarówno w mojej głowie, jak i w realu. Jeśli chcesz wiedzieć jak to robię napisz do mnie – zapraszam.

Pamiętajcie, 366 dni historii 2020 czeka na każdego nas. Na Ciebie czeka Twoja własna. Jesteś wart wysiłku by tym razem próby przepełnione fiaskiem i zwątpieniem w przeszłość przepełniły się sukcesem. Czas by zmienić bieg historii Twojego życia.

Pytasz jak?

Pytasz, czy zadaję to pytanie właśnie Tobie?

Pytasz, czy tego potrzebujesz?

Tak potrzebujesz. Bo każdy potrzebuje. Nawet jeżeli myślisz, że osiągnąłeś wszystko – wiedz, że tak nie jest.

Nawet jeśli myślisz, że nic nie osiągnąłeś – wiedz, że tak nie jest.

Nawet jeśli myślisz, że jesteś w pełni spełniony – wiedz, że tak nie jest.

Skoro nie mamy wciąż lekarstwa na wszystkie choroby – to znaczy, że jest jeszcze mnóstwo do zrobienia.

Skoro ludzie nadal umierają z powodu głodu na ziemi – to znaczy, że jest jeszcze mnóstwo do zrobienia.

Skoro codziennie ktoś kogoś obraża, szturcha, popycha, znieważa – to znaczy, że musimy się ruszyć w stronę zmiany.

Może pomyślisz: “Ale co ja mam z tym wspólnego? Przecież ja nikogo nie popycham. Przecież ja nie odbieram pokarmu głodującym. Przecież ja nie jestem naukowcem i nie wynajdę leku na raka.” Może nie – ale każdy z nas ma lekarstwo na to, co boli drugiego człowieka. Jest nim słowo. Jest nim uwaga. Jest nim obecność.

Każdy z nas jest naukowcem, który może zainicjować cud nauki na swojej twarzy poprzez uśmiech, który damy, chociażby obcemu przechodniowi na ulicy.

Każdy z nas może zmienić bieg historii, swojej i ludzi wkoło nas. Może zmienić jednym gestem, słowem, spojrzeniem.

16 razy na minutę

960 razy na godzinę

24 tyś. razy na dobę…

… biorąc oddech, próbujemy zapomnieć o porządku wszechświata zbudowanego na ciągu Be.Do.Have ( Bądź. Zrób. Miej).

Mimo tego, że jest prosty jak oddech, to jednak wciąż staramy się znaleźć złoty środek, by go ominąć, przeskoczyć, oszukać. Darujmy sobie, nie traćmy czasu – Nie da się! Najpierw trzeba BYĆ dobrym człowiekiem, który konsekwentnie ROBI na to każdego dnia, by MIEĆ szacunek innych. Szacunek, który zapisany na 366 stronach stworzy naszą, niepowtarzalną historię, od której nie da się oderwać oczu. Tego Wam i sobie życzę.

Be.Do.Have Kochani!

Autor: Magdalena Teterko – Walczak

Źródło fot. Pixabay

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *