Aktywność fizyczna jako naturalna suplementacja organizmu

Aktywność fizyczna jako naturalna suplementacja organizmu

Aktywność fizyczna jest naturalna. Z nią się rodzimy. Mamy ją w genach, odziedziczyliśmy po przodkach. Tylko gdzieś po drodze w erze technologii wiele z nas zapomniało o tym, zatracając się w pracy, życiu rodzinnym czy zwykłym lenistwie.

Dostępna od ręki, dostępna dla każdego, bez żadnych kosztów i wkładu finansowego wystarczą tylko dobre chęci. Jak wiele jest możliwości, to wie każdy z nas.

Możemy wybierać w rodzaju aktywności fizycznej w zależności od nas samych, od tego co lubimy i jak chcemy się ruszać. A jeśli tak bardzo nic nam nie pasuje skupmy się na najprostszej formie jaką jest zwykły spacer. Codziennie od 5 do 10 km zrobi niezwykłą robotę dla naszego organizmu, gospodarki komórkowej i naszych stawów.

To nie jest dużo, a tak bardzo potrzebuje tego każdy z nas. Wykorzystajmy naturę, która nas otacza i skorzystajmy z jej dobra. W zależność gdzie mieszkamy – to coś mamy obok siebie czy są to góry, czy lasy, czy parki. To jest piękno, które nas otacza, o którym zapomnieliśmy przez pęd życia lub przez zwykłe lenistwo.

Najważniejsze, by nauczyć się żyć ze sportem jak z przyjacielem. Ma być najważniejszy jak jedzenie czy spanie. Musi nam spowszednieć, żeby nie był wyczynem, a codziennością, w której żyjemy. Aktywność fizyczna jest naturalna. Z nią się rodzimy. Mamy ją w genach, odziedziczyliśmy po przodkach. Tylko gdzieś po drodze w erze technologii wielu z nas zapomniało o tym, zatracając się w pracy, życiu rodzinnym czy zwykłym lenistwie.

Teraz jest moda na Fit, to wykorzystajmy ten prąd, modę i idźmy razem z nią. Bądźmy modni nie dla mody i innych, tylko dla nas samych. Zostawmy laptopy, komórki, Fb czy inne portale społecznościowe, które pochłaniają nasz czas. Wyjdźmy z domu, na spacer, na rower, na siłownię, pobiegać. Wymyślmy coś, co naszemu organizmowi pasuje najbardziej bo każdy z nas jest inny.

Aktywność fizyczna to nasza natura, to naturalny suplement dla organizmu, za który nic nie zapłacimy. Sport da nam w 100 % zdrowie, gwarantuje nam dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. Polepszy nam jakość życia. Byśmy żyli pełnią życia. By życie było lepsze.

Powodzenia. Wystarczy się tylko ruszyć z kanapy.

P. S. Zaszczepmy też go dzieciom i bliskim. Taki łańcuszek na zasadzie „podaj dalej” . Bo dobry suplement wart jest przekazania go dalej!

Justyna Raubo – mgr fizjoterapi , instruktor fintess

Inne artykuły Autora

Fot.– archiwum prywatne Autora

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *