Aqua fitness – sposób na zdrowie

Aqua fitness - sposób na zdrowie

Ta forma aktywności, którą polubi wiele osób. Aqua fitness, czyli najprościej mówiąc trening w wodzie – to doskonała alternatywa dla klasycznych ćwiczeń dla osób po urazach, osób starszych, kobiet w ciąży a także osób zmagających się z nadwagą.

Dlaczego warto postawić na aqua fitness?

To najbezpieczniejsza forma ruchu, jaką znam. Jestem instruktorem fitness od blisko 20 lat, organizuję różne formy ruchu, prowadziłam różne zajęcia. Uwielbiam zajęcia w wodzie, ponieważ są bezwzględnie bezpieczne i dedykowane wszystkim tym, którzy mają problem z ruchomością w obrębie stawów, są po kontuzjach, po złamaniach, bądź po prostu chcą poczuć się swobodnie, ponieważ zajęcia na zewnątrz czy na sali fitness czasami tej swobody nie zapewniają – mówi Beata Polecka, dietetyczka i trenerka fitness.

Ćwiczenia w wodzie dają lekkość i elastyczność

Aqua fitness jest równocześnie intensywnym i bezpiecznym wysiłkiem, który pobudza do pracy ponad 90% wszystkich partii mięśniowych. Regularne treningi gwarantują poprawę kondycji i wytrzymałości organizmu oraz zwiększenie elastyczności mięśni i ścięgien bez obciążania kręgosłupa i stawów.

Co więcej ćwiczenia w wodzie korzystnie wpływają na pracę układu oddechowego i krwionośnego, a także redukują cellulit.

Aqua aerobik likwiduje stres i napięcie, wyzwalając przy tym produkcję endorfin.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.