Aż pięć pierwszych miejsc w Diamond League Norway Nail Championship – międzynarodowym konkursie zdobyła Podlasianka Joanna Karpuk założycielka marki JOKA

Aż pięć pierwszych miejsc w Diamond League Norway Nail Championship – międzynarodowym konkursie zdobyła Podlasianka Joanna Karpuk założycielka marki JOKA

570 uczestników z 19 krajów i aż pięć pierwszych miejsc w międzynarodowym konkursie Diamond League Norway Nail Championship zdobyła Podlasianka Joanna Karpuk – założycielka marki JOKA.

Obcasypodlasia.pl: Na czym polegał konkurs i kto był jego organizatorem?

Joanna Karpuk: Ze względu na sytuację na świecie konkurs Diamond League Norway Nail Championship został zorganizowany online przez Lorenę Pop Branchi, która jest miedzynarodową instruktor. Polegał on na przygotowaniu paznokci odpowiadającym różnym kategoriom (których było aż 42) i wysłaniu zdjęć owych prac. W ocenie brało udział 19 jurorów z całego świata. Zdjęcia musiały być w odpowiedniej rozdzielczości i każda praca miała inne kryteria oceny.

Obcasypoodlasia.pl: Dlaczego postanowiłaś się zgłosić i w jakich kategoriach?

Joanna Karpuk: Udział w mistrzostwach od zawsze był moim marzeniem. Z pomocą w rejestracji do konkursu i analizą regulaminu przyszła mi znajoma instruktor Katarzyna Wolny, której pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować. Początkowo planowałam wziąć udział w dziesięciu kategoriach, by zawalczyć o tytuł Top Master – warunkiem zdobycia tej nagrody było zajęcie miejsca na podium właśnie w 10 kategoriach. Ostatecznie wystartowałam z pracami w sześciu, ponieważ przygotowania do konkursu, znalezienie modelek, wykonanie prac oraz zdjęć pochłonęło bardzo dużo czasu. Były to kolejno: Poster Floristic, Poster Fashion, Nails for Magazine, Clean Manicure, Short Salon Nails oraz Valentine’s Day nails.

Obcasypodlasia.pl: Na zdjęciach widzimy efekt Twojej pracy, ale jak wspomniałaś przygotowanie do sesji to praca i zaangażowanie wielu osób.

Joanna Karpuk: Nie w każdej kategorii głównej ocenie podlegały tylko paznokcie. Dwie z nich wybrane przeze mnie miały nazwę “Poster”, gdzie musiała być widoczna cała modelka, więc liczył się też pomysł i aranżacja. Każda z prac fotografowana była w profesjonalnym studio Atelier Natalia Łowicka. Modelkami były dziewczyny z tytułami Miss, fryzury przygotowane przez profesjonalną fryzjerkę, a makijaż – wizażystkę. Czasami sama praca w studio trwała około 2 godzin. Nie dałoby się tego wszystkiego zorganizować, gdyby nie pomoc moich pracownic oraz wszystkich artystycznych dusz wokół, dzięki którym było to możliwe.

Obcasypodlasia.pl: Wystartowałaś w sześciu kategoriach i w pięciu zajęłaś pierwsze miejsce.

Joanna Karpuk: Wzięłam udział w konkursie po to, by wygrać i nie ukrywam tego. Niesamowite emocje przeżywałam, kiedy zostały ogłoszone wyniki. 570 uczestników z 19 krajów na całym świecie, a w tym ja i moje prace:

1 miejsce w kategorii Poster Floristic

1 miejsce w kategorii Poster Fashion

1 miejsce w kategorii Nails for Magazine

1 miejsce w kategorii Clean Manicure

1 miejsce w kategorii Short Salon Nails

2 miejsce w kategorii Valentine’s Day nails

Te ostatnie, uważałam za swoją słabszą pracę i nie miałam zamiaru jej wysyłać! Za namową wyżej wspomnianej Kasi jednak się zdecydowałam i cóż, było warto. Pragnę również dodać, że jedna z prac Poster zyskała wyróżnienie i publikację w branżowym magazynie, za sprawą wykonanego przez naszą zaprzyjaźnioną wizażystkę makijażu. Praca poster Floristic otrzymała również nagrodę jako fotografia. W międzynarodowym konkursie dla fotografów – The Portrait Masters, dostała brązowe wyróżnienie.

Obcasypodlasia.pl: Twoja praca jest Twoją pasją, wkładasz w nią i ciągły rozwój dużo czasu i przede wszystkim serca. Podium w międzynarodowym konkursie to ważne wyróżnienie i nagroda za dotychczasowe działania.

Joanna Karpuk: Przede wszystkim to spełnieniem marzenia, ale również motywacja do dalszej pracy i rozwoju. Każde z takich wyróżnień buduje markę osobistą i zyskuje uznanie w branży, a przede wszystkim wśród klientek. Salon Kosmetyczny i Akademia Paznokci, które prowadzę, tętnią życiem, a ja czuję się spełniona i robię to, co kocham. Każdej kobiecie życzę znalezienia tego, co ją napędza i łączy pracę z pasją.

W poszczególnych kategoriach wspomagały mnie: Poster Floristic: Modelka: Ola Czerwińska, Makijaż Paulina Dec, Aleksandra Kubacka stylistka fryz. Poster Fashion Modelka: Klaudia Makowska, Makijaż Paulina Ciborowska.

Fot. Natalia Łowicka – Atelier Natalia Łowicka

Joanna Karpuk – dowiedz się więcej

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *