Barbara Piekut wyróżniona! Otrzymała Statuetkę Top Moda 2023 

Barbara Piekut wyróżniona! Otrzymała Statuetkę Top Moda 2023 

Kolejny sukces białostockiej projektantki mody. Barbara Piekut została doceniona podczas 20. edycja Gali Polskiej Mody, która odbyła się w Poznaniuotrzymała Statuetkę Top Moda 2023. Pokaz „Liberta” [przyp. red. jest to kolekcja autorstwa Basi pod marką MO.YA Fashion] & „Sparkle” stworzony z połączenia marek: MO.YA Fashion oraz CHILLI Jewellery udowodnił oryginalne podejście do łączenia odzieży z bursztynem traktowanym jako amulet.

Statuetka „Top Moda 2023” dla Barbary Piekut [fot. MO.YA fashion/Facebook]

Po raz kolejny pod skrzydłami Polskiej Akademii Mody w Poznaniu odbyło się święto mody. Mody, która wyznacza nowy sposób patrzenia na styl ubierania się oraz życia, nawiązując do najlepszych tradycji. Udowodniła to 20. edycja Gali Polskiej Mody, która odbyła się w Concordia Design w Poznaniu. Jej organizatorami była Polska Akademia Mody. Gościem specjalnym była legenda polskiej mody – mistrz Jerzy Antkowiak a w finałowym pokazie kolekcję przedstawiła Teresa Rosati. Nie zabrakło także białostockiego akcentu – Basia Piekut zaprezentowała kolekcję „Liberta”.

„Dziękuję Polska Akademia Mody za to wyjątkowe wyróżnienie i za możliwość zaprezentowania kolekcji „Liberta”, którą miałam przyjemność zaprezentować na Alta Roma. Dziękuję za wspaniałe przyjęcie, żywiołowe reakcje na każdą z sylwetek, które publiczność zgromadzona w Concordia Design nagradzała gromkimi brawami. Za wszystkie gratulacje i ogrom miłych słów, które docierają do mnie… Jestem wzruszona i czuję tak wiele wdzięczności za to doświadczenie” – napisała w mediach społecznościowych projektantka Basia Piekut.

[fot. MO.YA Fashion/Facebook]

Dziękuję CHILLI Jewellery, za Waszą obłędną biżuterię z polskiego bursztynu, z której każdy element jest małym dziełem sztuki, i które tak cudownie dopełniły stylizacji do pokazu. To cudowne uczucie, spełniać marzenia! – dodaje Basia.

Źródło: na podstawie polskaakademiamody.pl i MO.YA fashion

Basia Piekut słynie z zamiłowania do luksusowego krawiectwa, a jej suknie wieczorowe i ślubne od lat robią furorę w kraju.

MO.YA fashion to marka istniejąca na polskim rynku od 2012 roku, tworzona przez projektantkę Barbarę Piekut. Ubrania z metką MO.YA noszą gwiazdy, takie, jak: Justyna Steczkowska, Kasia Cerekwicka, Paulina Sykut-Jeżyna, Monika Richardson czy Agnieszka Kaczorowska.

Przypominamy, że pochodząca z Białegostoku projektantka na stałe zapisała się w historii polskiej mody – jako druga Polka, została zaproszona, by pokazać swoją kolekcję w ramach najważniejszego fashionweek’u w Europie – ALTA ROMA.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu z białostocką projektantką, którego udzieliła portalowi Bia24:

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.