Barbara Piekut z prestiżową nagrodą świata mody

Barbara Piekut z modelkami

Najbardziej prestiżowa polska nagroda w świecie mody -„Złota Pętelka”, trafiła do Barbary Piekut, białostockiej projektantki mody.

W niedzielę (8.05) Kapituła Polskiej Akademii Mody przyznała złotą i srebrną Pętelkę. To najbardziej prestiżowe nagrody w świecie mody w naszym kraju.

Popłakałam się ze szczęścia po pokazie, bo to ja dostałam tą Złotą. Pojechałam tam na zaproszenie Polskiej Akademii Mody, żeby przedstawiać nową kolekcję „Noir”, która swoją premierę miała w Operze w Białymstoku 25 marca. W najśmielszych snach nie przewidywałam, że statuetka Złotej Pętelki trafi właśnie do moich rąk

mówi nam białostocka projektantka mody Barbara Piekut

Podczas pokazu, stylizacji dopełniła autorska biżuteria z polskiego bursztynu firmy CHILLI Jewellery.

– Odkąd postanowiłam zacząć projektować pod własną marką, zawsze śledziłam losy konkursu, po cichu marząc, by kiedyś móc zasłużyć swoją pracą choćby na nominację, co samo w sobie stanowiłoby już ogromne wyróżnienie i zaszczyt. To, co się wczoraj wydarzyło przeszło najśmielsze wyobrażenia – dodaje wzruszona projektantka.

W 2022 roku roku mija równo 10 lat odkąd Basia Piekut zaczęła swoją przygodę z modą.

MO.YA fashion to marka istniejąca na polskim rynku od 2012 roku, tworzona właśnie przez projektantkę Barbarę Piekut, słynącą do swego zamiłowania do haute couture.

Suknie ślubne i wieczorowe Barbary Piekut dla marki MO.YA od początku do końca szyte są w Polsce, na Podlasiu, z dbałością o każdy detal i w krótkich seriach, co czyni je absolutnie wyjątkowymi i niepowtarzalnymi.

Ten wspaniały gest docenienia przez kapitułę Polskiej Akademii Mody w piękny sposób spiął klamrą te ostatnie 10 lat mojej pracy… i to nie byle jaką klamrą, a złotą – podkreśla Piekut.

Dotychczasowi laureaci „Złotej Pętelki”, to legendy Mody Polskiej, czyli Jerzy Antkowiak i Grażyna Hase, ale i Barbara Hoff czy Ewa Minge.

„Złota Pętelka” to dziś największe i najbardziej pożądane wyróżnienie mody w Polsce. Może zostać przyznana za szczególne osiągnięcia, bądź za dorobek projektantom oraz producentom, również ludziom lub firmom zasłużonym dla mody.

fot. MO.YA fashion

To zaszczytne wyróżnienie ustanowiono jako swoiste podkreślenie osiągnięć i pozycji na rynku mody. „Srebrna Pętelka” to najstarszy i najbardziej szacowny konkurs modowy, który podkreśla tradycje, dorobek, pozycję i pracę.

Od 2013 r. „Złota Pętelka” przyznawana jest za dany rok, biorąc pod uwagę pozycję i osiągnięcia również w przeszłości.

Share

Comments

  1. Piękne ma kreacje. Pozazdrościć talentu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.