Barbara Piekut zaprezentuje najnowszą kolekcję w Rzymie

Barbara Piekut zaprezentuje najnowszą kolekcję w Rzymie

Białostocka projektantka Barbara Piekut ponownie rusza do Rzymu. Podczas prestiżowego pokazu mody w Wiecznym Mieście, zaprezentuje część najnowszej kolekcji „Liberta”, nad którą pracuje od miesięcy.

Zaproszenie do udziału w Alta Roma jest ogromną nobilitacją dla każdego projektanta couture na świecie, gdyż jest skutkiem przejścia całej sieci kwalifikacji i zaakceptowania przez Radę Programową, pracami której kieruje Silvia Venturini Fendi. Podczas Alta Roma zaistniały takie gwiazdy świata mody, jak Valentino, Fendi, czy Elie Saab – mówi Barbara Piekut.

Alta Roma Alta Moda to prestiżowy tydzień wysokiej mody (haute couture) odbywający się w Rzymie cyklicznie – dwa razy do roku – w styczniu oraz lipcu.

Jest jednym z dwóch na świecie Tygodni „Wysokiej Mody”, ale w przeciwieństwie do paryskiego Tygodnia Mody – skupia się głównie na przeniesieniu rzemiosła krawieckiego na nowoczesny design oraz na łączeniu nowych technologii z klasycznym warsztatem włoskiej mody. Kolekcje pokazywane w ramach Alta Roma Alta Moda tworzą trendy na następne sezony, które inspirują projektantów tworzących kolekcje ready-to-wear.

Barbara Piekut zaprezentuje w Rzymie część najnowszej kolekcji „Liberta”, nad którą pracuje od miesięcy

Naistotniejszym faktem wyróżniającym Alta Roma ALta Moda jest brak „przypadkowych” uczestników wydarzenia. Każdy z gości pokazu jest imiennie zapraszany – jest to skutek ogromnego zainteresowania pokazami i projektantami.

Będę pokazywała swoją najnowszą kolekcję „Liberta”, nad którą intensywne prace trwają od miesięcy. Kolekcja inspirowana jest twórczością polskiego kompozytora muzyki filmowej Adama Korzeniowskiego (szerzej znanego jako Abel Korzeniowski). Jego utwory rozbrzmiewały będą podczas premiery kolekcji stanowiąc idealne tło muzyczne dla misternie dopracowanych kreacji. Całość kolekcji MO.YA fashion utrzymana jest w kolorach pudrowego różu, złotego beżu i szampana. Dominują, jak zawsze u mnie moje ukochane koronki, jedwabie, pióra i ręcznie tworzone aplikacje. Całość ultrakobieca i sensualna, podkreślająca piękno kobiecej sylwetki – mówi Barbara Piekut.

Tworzy dla kobiet, gdyż uważa, że kobiecością należy się cieszyć na każdym jej etapie i bawić się nią, gdy jest ku temu sposobność.

Każda z nas jest piękna i wyjątkowa – moja praca głównie polega na tym, by to kobietom pokazać – podkreśla białostocka projektantka.

  • Jestem bardzo szczęśliwa, że kilka miesięcy po zdobyciu najważniejszej nagrody w polskim świecie mody „Złotej Pętelki” będę miała okazję zapisać się na kartach historii i reprezentować Polskę na tak prestiżowym wydarzeniu, a to wszystko dzięki wsparciu Województwa Podlaskiego, które objęło mój pokaz Patronatem Strategicznym. To dla mnie wyjątkowy rok, bo właśnie niedługo mija 10 lat odkąd rozpoczęłam prace nad moją pierwszą kolekcją. Piękny prezent na okrągłe urodziny, tym bardziej wyjątkowy, że jakże niespodziewany! Zdałam sobie sprawę, że znalazłam się w miejscu, do którego zawsze chcialam dojść, tylko przez ogrom prac ostatnich miesięcy zapomniałam tego zauważyć…To niesamowite uczucie spełniać marzenia! – dodaje Piekut.

Alta Moda Roma odbędzie się 13 lipca w Rzymie.

Patronem Strategicznym włoskiego pokazu Barbary Piekut jest Województwo Podlaskie.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.