„Bardzo mnie inspirują kobiety, ponieważ jest w nas duża siła i moc” Aneta Łukaszewicz

„Bardzo mnie inspirują kobiety, ponieważ jest w nas duża siła i moc” Aneta Łukaszewicz

O fundacji „Sukces pisany szminką” i projekcie „Sukces to ja” rozmawiamy z ambasadorką akcji w Białymstoku – Anetą Łukaszewicz.

Czym się Pani zajmuje zawodowo?

Przez dwadzieścia jeden lat pracowałam w korporacji, gdzie przez ostatnich dziesięć lat zajmowałam stanowiska menadżerskie, a przez ostatnich pięć – stanowiska zarządcze. Była to bardzo ciekawa praca – pracowałam w banku. Jednak moja praca się zakończyła, sama z siebie, ponieważ firma w wyniku fuzji z innym bankiem przestała istnieć.

Nic się nie dzieje bez przyczyny. Poniekąd się tego spodziewałam, nie zadziało się to z dnia na dzień, miałam czas aby przygotować się do tego zdarzenia psychicznie i fizycznie. Ponieważ w tej pracy na tyle spełniłam się zawodowo, że świadomie postanowiłam zrobić przerwę i od dwóch lat nie pracuję zawodowo.

Teraz czuję, że już odpoczęłam, poukładałam sobie w głowie to, co chciałabym dalej robić i jestem gotowa, aby zacząć pracę zawodową na nowo.

W jaki sposób zetknęła się Pani z projektem spotkań, które obecnie koordynuje Pani w Białymstoku?

Jest to dość duży i szeroki projekt, ponieważ jest to fundacja ogólnopolska, założona przez Olgę Kozierowską, niesamowitą kobietę o dużym sercu. Olga powołała do życia fundację Sukces Pisany Szminką, która przez ponad 10 lat swojej działalności ewoluowała i rozwijała się. W działaniach fundacji funkcjonuje kilka programów m.in. „Sukces to Ja”, program, do którego miałam okazję dołączyć i stać się jego ambasadorką na Białystok. Ambasadorek jest około trzydziestu we wszystkich większych miastach Polski. Koordynatorką Ambasadorek programu jest moja bardzo dobra koleżanka, z którą współpracowałam niegdyś zawodowo, która to zaprosiła mnie do udziału w nim. Ponieważ większość czasu zawodowego współpracowałam z kobietami, które podziwiałam i wiedziałam, że zajmują się bardzo ciekawymi projektami, pomyślałam więc „Dlaczego nie?”.

Z jakim odbiorem spotkała się inicjatywa w Białymstoku?

Pozytywnym. Mam stałe grono słuchaczek, Panie, które przychodzą do mnie niemal na każde spotkanie, ale są też Panie, które są nowe. Obie te grupy bardzo mnie cieszą. Dowiadują się o spotkaniach poprzez różne źródła. Na spotkania przychodzą kobiety szukające zmian. Nadrzędną rolą naszych warsztatów i całego programu „Sukces to ja” jest aktywizacja zawodowa kobiet. Poprzez to, że Panie uczestniczą w takich spotkaniach, spotykają różne kobiety, inspirują się wzajemnie, uczą od siebie, dowiadują się wielu ciekawych i nowych rzeczy. Są to kobiety, które szukają zmian nie tylko w życiu zawodowym, ale też prywatnym. Są to Panie z każdego środowiska i z każdą potrzebą oraz w różnym wieku od Studentek po Panie na emeryturze.

Jak wyglądają takie spotkania?

Spotkania są organizowane zawsze w jakimś kierunku tematycznym, za każdym razem mamy inny temat i myśl przewodnią np. rozmawiamy o motywacji, komunikacji między ludźmi, wizażu lub stylu w modzie. Zapraszam często ciekawego Gościa, w celu przeprowadzenia warsztatu tematycznego lub poprowadzenia wykładu. Jest to dla nas zarówno nauka, zabawa, jak i utwierdzenie własnej wartości. Każda uczestniczka takiego spotkania wyciąga z tego wartości dla siebie dodane.

Jednak myślą przewodnią naszych spotkań, jest krążenia wokół tematu pewności siebie. My jako kobiety mamy chyba w genach tak, że ta nasza pewność siebie jest zawsze z tyłu. Oczywiście nie mówię o wszystkich kobietach. W spotkaniach chodzi o to, aby każda z Pań z takiego spotkania wyniosła coś dla siebie, dlatego przebiegają one w bardzo luźnej atmosferze. Bardzo mnie cieszy to, że Panie do nas wracają systematycznie na spotkania.

Kiedy planowane jest kolejne spotkanie?

Po wakacjach. Nadal myślę nad jego tematyką. Spotkania odbywają się raz w miesiącu obecnie mamy wakacyjną przerwę.

Co jeszcze oferuje projekt?

Projekt sam w sobie jest bardzo szeroki. Na portalu elektronicznym „Sukces pisany szminką” można znaleźć dużo fachowej wiedzy, pobrać bezpłatne e-boki, przeprowadzić samemu warsztaty np. z budowania pewności siebie, organizacji czasu i wiele innych. Można tam znaleźć ciekawe i motywujące wywiady z inspirującymi ludźmi z różnych dziedzin. Zapraszam do odwiedzenia naszej strony.

Dziękuję.

Fot. z archiwum Anety Łukaszewicz

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *