Bezpłatne badania mammograficzne w Wasilkowie

Bezpłatne badania mammograficzne w Wasilkowie

Wasilkowski magistrat zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat w Wasilkowie.

16-17 (środa, czwartek) listopada br. przy przychodni przy ul. Kryńskiej w Wasilkowie będzie można wykonać bezpłatne badanie mammograficzne.

Umów mammografię telefonicznie; 42 254 64 17 lub skorzystaj z możliwości REJESTRACJI ON-LINE

Komu przysługuje bezpłatna mammografia?

Bezpłatne badania mammograficzne mogą wykonać wszystkie panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanego badania mammograficznego. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i refundowane przez NFZ.

Dlaczego warto profilaktycznie wykonywać mammografię?

Mammografia pozwala na wczesne rozpoznawanie i wykrywanie guzków o średnicy około 0,3÷0,5 cm i zmian tzw. bezobjawowych. Oznacza to, że w badaniu skryningowym – profilaktycznym (kobiety zgłaszające się na badanie nie mają żadnych niepokojących objawów), wykrywane są guzki, a także inne zmiany i nieprawidłowości w piersiach, w bardzo wczesnym etapie, kiedy nie można ich wykryć w procesie samobadania, czy podczas badania palpacyjnego, wykonywanego przez lekarza. Zastosowanie mammografii w procesie diagnozowania nowotworów piersi jest bardzo cenne i zwiększa szansę wyleczenia choroby, wykrytej we wczesnym stadium rozwoju.

Nawet jeśli badanie wykryje zmianę o charakterze guza, nie musi to oznaczać nowotworu. Spośród wszystkich guzków wykrywanych w piersiach, niewielki procent okazuje się nowotworem złośliwym.

Kobiety z nieprawidłowym wynikiem mammografii, kierowane są na diagnostykę uzupełniającą: USG piersi i/lub biopsję cienkoigłową i/lub biopsję gruboigłową z badaniami histopatologicznymi. Badania te, są wykonywane bezpłatnie w ramach tego samego programu.

Szczegóły na stronie: salvemedica.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.