Białostoczanka nową Miss Polonia

Białostoczanka nową Miss Polonia

Wielki sukces! Krystyna Sokołowska z Białegostoku została Miss Polonia 2021/2022. Trenerka sportowa otrzymała bursztynową koronę od Natalii Gryglewskiej – poprzedniej zwyciężczyni konkursu.

25-letnia Krystyna Sokołowska pochodzi z Białegostoku. Jest trenerką gimnastyki artystycznej oraz studentką Akademii Wychowania Fizycznego i Uniwersytetu Ekonomicznego. Mówi w czterech językach, w wolnym czasie gra na fortepianie. Podczas gali Miss Polonia we Włocławku wybrano ją najpiękniejszą Polką. To 43. laureatka konkursu i druga po Rozalii Mancewicz wywodząca się ze stolicy Podlasia.

fot. Miss Polonia/Facebook

Nowa Miss Polonia otrzymała tytuł, bursztynową koronę, a dostanie jeszcze samochód i ważną przez dwa lata kartę paliwową.

W finałowej rywalizacji pokonała 20 innych uczestniczek. Panie prezentowały się w strojach wieczorowych, sportowych oraz kąpielowych. Pierwszą wicemiss została Karolina Malina z Kołobrzegu, drugą Julia Baryga z Łodzi.

Wcześniej Krystyna Sokołowska odnosiła sukcesy w podobnych konkursach – w 2019 r. była w najlepszej dziesiątce plebiscytu Miss Earth.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *