Białystok: dezynsekcja domu szeregowego. Czy zabieg powinni przeprowadzić także nasi sąsiedzi?

Białystok: dezynsekcja domu szeregowego. Czy zabieg powinni przeprowadzić także nasi sąsiedzi?

Nikt nie cieszy się z faktu, że w jego domu czy mieszkaniu pojawiły się pluskwy, co jest całkowicie zrozumiałe. Gorzej, jeśli taką informację zachowamy dla siebie, w obawie przed reakcją sąsiadów, co może znacznie utrudnić wszelkie działania zmierzające do zażegnania problemu. Wyjaśniamy, jak powinniśmy się zachować w takiej sytuacji.

Dezynsekcja Białystok – co zrobić, jeśli zauważymy pluskwy w mieszkaniu

Pluskwy to insekty, które zamieszkają w każdym miejscu, w którym mogą znaleźć żywiciela, bez znaczenia czy będzie to schronisko górskie, uczelnia czy luksusowy hotel – standard oraz przeznaczenie lokalu nie ma dla nich żadnego znaczenia.

Musimy zapamiętać, że pluskwy w mieszkaniu to poważny kłopot, ale nie powód do wstydu i ostracyzmu. Trzeba po prostu  jak najszybciej reagować i zgłosić zaistniałą informację sąsiadom oraz administracji budynku – nasze mieszkanie może, ale nie musi być źródłem problemu, a pluskwy bez problemu są w stanie się przemieszczać pomiędzy lokalami w domu szeregowym.

Jak to robią? Poprzez szpary w oknach lub drzwiach, szyby wentylacyjne czy okolice rur pomiędzy lokalami. Możemy je wnieść do mieszkania na butach, ale równie dobrze mogą się do nas przenieść od sąsiada lub części wspólnych budynku, np. z klatki schodowej.

Już po zauważeniu pierwszego osobnika powinniśmy zacząć działać – ustalenie miejsca bytowania owadów, dokładne sprzątanie, odkurzanie i mycie powierzchni, pranie pościeli i ubrań – to podstawowe kroki, od których zaczynamy. Możemy też wykorzystać środki chemiczne (z zachowaniem należytej ostrożności i dokładnie przestrzegając instrukcji producenta!). Największą gwarancję definitywnego pozbycia się insektów z domu da nam jednak skorzystanie z usług profesjonalistów z branży DDD. Taką profesjonalną dezynsekcję w Białymstoku świadczy Stander.

To jedno z tych przedsiębiorstw, które mają ogromne doświadczenie w tej dziedzinie – przeprowadzone przez nich deratyzacja, dezynfekcja i dezynsekcja zawsze są wykonane na najwyższym poziomie.

Skuteczna dezynsekcja Białystok – działania w domu szeregowym

Nie zawsze trzeba przeprowadzać odpluskwianie w całym budynku – może się okazać, że wystarczą np. 2-3 zabiegi w jednym lokalu i będzie po sprawie. Jeśli jednak insekty pojawią się ponownie albo problem zgłoszą również sąsiedzi, wtedy należy rozszerzyć działania np. na cały pion lub sąsiadujące ze sobą mieszkania.

Warto wiedzieć, że zarząd budynku odpowiada jedynie za części wspólne, natomiast mieszkania są odpluskwianie na koszt ich właściciela. Dopiero jeśli pluskwy nadal będą się pojawiały, można się zacząć zastanawiać, jak zrobić dezynsekcję mieszkania, aby w końcu przyniosła pożądany efekt.

Istnieje szansa, że trzeba będzie poszerzyć działania na kilka lokali w domu szeregowym i wtedy spróbować podzielić koszty zgodnie z przepisami i ustaleniami obowiązującymi w danym budynku.

Ile kosztuje dezynsekcja mieszkania? To zależy od wielkości populacji insektów – im więcej owadów, tym więcej czasu i środków trzeba poświęcić na kolejne zabiegi. W wycenie uwzględnia się również wielkość lokalu.

Jeśli zastanawiamy się, czy dezynsekcja jest szkodliwa dla ludzi lub zwierząt. Jeśli procedurę przeprowadzają np. fachowcy z firmy Stander, to odpowiedź brzmi: nie. W niebezpieczeństwie są jedynie insekty, które czeka rychły koniec.

Pamiętajmy! W razie zauważenia pluskiew w domu wezwijmy zawodowców, którzy zajmą się problemem i szybko uwolnią nas od uciążliwych krwiopijców zakłócających nasze życie.

materiał partnera

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.