BIAŁYSTOK NEW POP FESTIVAL 2022

BIAŁYSTOK NEW POP FESTIVAL 2022

12 koncertów, dwa letnie popołudnia i wieczory, plener pod barokowym Pałacem Branickich, znakomici artyści z różnymi pomysłami na muzykę. Piąta edycja Białystok New Pop Festival odbędzie się już 27 i 28 sierpnia.

Piąta festiwalowa edycja, będzie intensywna i różnorodna muzycznie. Na festiwalowej scenie pojawią się zarówno uznani już artyści, jak i ci z krótszym stażem, szukający własnej ścieżki, ale bez wątpienia dysponujący ogromnym talentem. Taki zestaw twórców gwarantuje wyjątkowy muzyczny tygiel spod znaku new pop, pozwoli i na taneczne szaleństwo i na kontemplację wysmakowanych brzmień.

Białystok New Pop Festival dowiódł już wielokrotnie, że tworzy bardzo pojemną przestrzeń muzyczną – mieszczą się w niej nie tylko różne odcienie popu, ale też rock, electro, indie rock, soul, zimna fala, piosenka autorska z tekstem, czy nowoczesny miejski hip hop. Festiwalową scenę wypełnią zarówno brzmienia energetyczne, mroczne, liryczne i żywiołowe.

Nowy termin

W tym roku, festiwal odbędzie się w innym niż dotychczas terminie – po czterech edycjach w połowie lipca, festiwal został przesunięty na ostatni weekend sierpnia (27-28 sierpnia) – tak, by koncertów mogło wysłuchać jeszcze więcej osób – koniec wakacji to czas, kiedy większość z nas powróci już z urlopów.

Nie zmieniają się za to atrakcje, z których słynie Białystok New Pop Festival. Organizatorzy zapewniają muzyczny relaks w plenerze, w iście piknikowej atmosferze. Będzie czas na słuchanie koncertów, pogawędki ze znajomymi, smakowanie potraw (w przestrzeni barokowego dziedzińca staną foodtrucki). Swoją strefę będą mieć także tradycyjnie dzieci. W programie zaplanowany jest też newsroom i spotkania z artystami, zdobyć można będzie również autografy swoich ulubieńców.

Wybrane koncerty z festiwalu, podobnie jak przed rokiem, będzie można zobaczyć jako streaming na Facebooku Białystok New Pop Festival.

Organizatorami festiwalu są Agora SA i Wyborcza.pl, które zaprosiły tradycyjnie jak co roku do współpracy Miasto Białystok.

Publiczność przez dwa dni festiwalowe usłyszy polskiego rocka, soul, pop, ale też hip-hop i electro, muzykę łączącą pokolenia. Przed nami więc prawdziwa uczta kulturalna – nie tylko muzyczna, bo w ramach festiwalu odbędą się różne wydarzenia towarzyszące. Będzie specjalna strefa dla dzieci, strefa smaku z jedzeniem z różnych stron świata czy strefa mody. W tym roku na festiwal chcielibyśmy zaprosić także specjalnych gości, czyli wolontariuszy, którzy wsparli Miasto Białystok w działaniach na rzecz Ukrainy – mówi wiceprezydent Białegostoku, Rafał Rudnicki

Niezmiernie cieszymy się na piątą edycję Białystok New Pop Festival. Wierzymy, że towarzysząca nam pandemia w znaczący sposób nie przyspieszy i tegoroczny festiwal będzie mógł się odbyć bez certyfikatów i innych obostrzeń – dodaje producentka festiwalu organizowanego przez Agorę, Anna Pruszyńska

W sobotę (27 sierpnia) wystąpią:

Marcin Maciejczak

Bovska

Szczyl

Ralph Kamiński

Brodka

W niedzielę (28 sierpnia) wystąpią:

Szeptucha

Zdechły Osa

Tymek

Fisz Emade Tworzywo

Natalia Szroeder

Pezet

Więcej informacji o festiwalu na profilu Białystok New Pop Festival na Facebooku

Bilety do kupienia na: e-bilet.pl i goingapp.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.