Jak ważny jest styl w budowaniu własnej marki?

Jak ważny jest styl w budowaniu własnej marki?

W poprzednim artykule wspólnie z ekspertem współpracującym z naszym portalem Agnieszką Nortey pisałyśmy o etykiecie biznesowej stroju. Dziś odpowiemy na pytanie – jak ważny jest styl w budowaniu własnej marki?

Obcasypodlasia.pl: Jak ważny jest styl w budowaniu własnej marki?

Agnieszka Nortey: Styl ma ogromne znaczenie. Dlatego, że to właśnie przez nasz styl my i nasza firma zostaniemy zapamiętani. To jest właśnie ten wyróżnik, o którym wspomniałam już wcześniej. Ważne jest to, aby taki wyróżnik mieć. To jest jak kropla, która drąży skałę, ludzie mogą nawet nie wiedzieć, jak się nazywasz, ale będą pamiętać, że ta dziewczyna, która nosi zawsze interesujące, kolorowe okulary i zajmuje się wizerunkiem to ja.

Na stylu budujesz swój wizerunek, to jest fundament i jest bardzo ważny. Wtedy, kiedy wiesz, jaka jesteś Ty i jak chcesz, aby postrzegali Ciebie oraz to, czym się zajmujesz, łączysz to razem, żeby pokazać prawdziwą siebie. Zostać zapamiętaną i być wiarygodną, spójną z tym, co mówisz, a jak wyglądasz.

W swoich tekstach często powtarzasz, że najważniejsze jest to, aby czuć się dobrze i spójnie ze swoim wizerunkiem. Jak połączyć to z etykietą stroju biznesowego? Czy nie jest tak, że przestrzegając tejże etykiety, możemy zatracić swoją autentyczność i ostatecznie odebrać sobie nieco pewności siebie przed np. ważnym spotkaniem? Czy istnieją sprawdzone sposoby na poradzenie sobie z tym problemem?

Zadałaś świetne pytanie, które też często słyszę, dlatego w mojej książce „Stylowa Królowa’’ poświęciłam cały rozdział temu problemowi, który nazywa się – dress code po Twojemu. Trzeba połączyć etykietę biznesową ze swoim stylem, swoim ja, z wyrażeniem samej siebie i wtedy ta umiejętność da nam niesamowitą pewność siebie, co jest ważne przy spotkaniach biznesowych.

Wprowadzamy do dress codu biznesowego swój wyróżnik np. zapach perfum, oprawki okularów, bieliznę (tylko my mamy świadomość, że mamy czerwoną ), najlepszej jakości buty z kolorową podeszwą itp. Pomyśl, co często nosisz na sobie, a co jest na tyle dyskretne, że będziesz mogła wprowadzić to do stroju biznesowego i zrób to.

Dlaczego to, aby w swoich stylizacjach być sobą i czuć się dobrze jest tak bardzo ważne?

Przede wszystkim dlatego, żeby wzmocnić swoją pewność siebie i maksymalnie wykorzystać swój potencjał do zrealizowania samej siebie i swoich pomysłów.

W jaki sposób pozostać autentycznym przestrzegając jednocześnie biznesowego dress codu?

Jeśli będziesz wiedziała, jaki masz styl, co jest dla Ciebie ważne w przekazie ubioru do świata, ludzi, możesz również cząstkę siebie wprowadzić do biznesowego stroju właśnie za pomocą czegoś Twojego, Twojego wyróżnika, który dodasz.

Fot. z archiwum Agnieszki Nortey

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *