„Być wierną sobie i swoim przekonaniom” – historia naszej Czytelniczki

„Być wierną sobie i swoim przekonaniom” - historia naszej Czytelniczki

Nazywam się Aneta i jestem założycielką marki GLAMCreative będącej spełnieniem moich wieloletnich marzeń o stworzeniu czegoś co będzie zależało tylko ode mnie samej. Myśl, na której opieram całe to przedsięwzięcie jest banalnie prosta tzn. „Być wierną sobie i swoim przekonaniom”.

Zbliżając się do magicznej dla kobiety 40-tki zaczęłam więcej myśleć nad swoim życiem, nad tym co widziałam i doświadczyłam, co osiągnęłam, a do czego jeszcze mi daleko i jak wiele jeszcze przede mną. I tak 3 lata temu mając za sobą 16 lat etatowej pracy w największych korporacjach finansowych i stojąc u progu kolejnej zmiany w życiu zawodowym zatrzymałam się na chwilę i zastanowiłam jak to się stało, że wraz z upływem tego czasu zatraciłam gdzieś radość życia i zapomniałam o sobie samej i o szczęściu swoich najbliższych.

Podjęłam wtedy decyzję o rezygnacji z ciągłej pogoni za lepszym wynikiem, zadowoleniem szefa, za premią … pożegnałam też wszystkie przywileje i komfort jaki daje praca w korporacji typu auto służbowe, prywatna opieka … to wszystko co często bywa kartą przetargową w każdej rozmowie z szefem. Zrobiłam ten krok ponieważ w pogoni za tym wszystkim zaczęłam zatracać to co najważniejsze – relacje w związku, kontakt z dziećmi, które widziały mamę jedynie godzinę – dwie w ciągu całego dnia.

Wiele lat pracując pod dyktando innych zapomniałam kim jestem , czego chcę, jakie mam pasje …. zwyczajnie goniłam , spełniając oczekiwania innych. Nigdy nie miałam okazji żyć przez duże Ż. Nigdy nie postanowiłam popchnąć życia w odpowiednią stronę, zawsze zrzucałam odpowiedzialność na los i dawałam się popychać codziennym wydarzeniom. Mogłam mówić o trzymaniu życia we własnych rękach, ale tak naprawdę to całe moje życie i życie mojej rodziny było podporządkowane życiu w korporacji. Istne wariactwo.

I tak w maju 2014 roku zatrzymałam ten galop i zaczęłam żyć dla siebie, dzieci , rodziny. Kontynuując profil zawodowy, w którym pracowałam od lat, otworzyłam biuro doradcze pomagając małym i dużym przedsiębiorcom w znalezieniu jak najkorzystniejszych rozwiązań finansowych dla ich potrzeb inwestycyjnych. Ta zmiana dała mi stabilność finansową i czasową.

Jednak nie wszystko przebiegało kolorowo, ponieważ po drodze zmuszona byłam zmierzyć się z problemami, jakie niesie za sobą zmiana trybu życia . Okazuje się bowiem, że życie w pędzie, bycie na fali i mówiąc w skrócie „ życie korporacyjne” jest pewnego rodzaju uzależnieniem. Wraz ze wzrostem satysfakcji z poczynionych zmian jednocześnie zadziwiająco i wbrew logice spada samoocena spowodowana koniecznością odnalezienia się w nieco wolniejszym tempie życia. Nagle okazuje się , że sprawy które zajmowały kiedyś cały dzień mogą być wykonane zaledwie do południa i pozostaje dziwne poczcie tzw. „nicnierobienia”. Nie jest to jednak przeszkoda do pokonania i prawdopodobnie nie dotyczy wszystkich , a ja dziś z perspektywy czasu mogę jedynie uśmiechać się na myśl o tym doświadczeniu.

Z początkiem tego roku, będąc już po kolejnych 3 latach doświadczeń wszelakich jako przedsiębiorca postanowiłam dalej podążać za swoimi marzeniami rozpoczynając budowę marki GlamCREATIVE. Pomysł narodził się z zamiłowania do rzeczy pięknych i użytecznych, którymi otaczam się w zwykłej codzienności. Dodając do tego własne doświadczenia w zakresie organizacji czasu całej rodziny oraz narzędzi do tego potrzebnych powstał GLAM Planner N°2018, będący głównym produktem tej marki. Planner w kobiecym stylu, który przede wszystkim ułatwia codzienność, a przy okazji cieszy oko dając poczucie posiadania czegoś wyjątkowego.

Każda posiadaczka tego kalendarza będzie mieć pewność, że nie znajdziecie w nim masowego uniformizmu , bowiem każdy drobny jego element jest dopieszczony przeze mnie do granic możliwości. Od początku roku jest to po prostu moje oczko w głowie. Projektując go postawiłam na najwyższą jakość materiałów i precyzję wykończenia. Nie ma tu miejsca na przypadkowe i nieprzemyślane elementy.

Glam.CREATIVE nie jest jedynie marką … jest stylem mojego życia .

Liczę na to, że moje doświadczenia będą inspiracją dla kobiet, które podobnie jak ja borykały się z dostosowaniem  do nowych realiów życia. Może również dla kobiet, które od dłuższego czasu (jak ja kiedyś) myślą o zmianie, ale boją się zrobić ten krok. Może znajdą się kobiety, którym udało się małymi kroczkami stworzyć coś swojego i chciałyby opowiedzieć o swoich doświadczeniach z tym związanych, pochwalić się swoim biznesem.

Wśród polskich kobiet jest wiele przykładów na to jak wielka siła w nas drzemie, jak wiele potrafimy osiągnąć dzięki własnej determinacji. Najważniejsze jednak, że potrafimy być wierne sobie i swoim przekonaniom.

Autor: Aneta S.

Fot. Archiwum własne Aneta S.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *