Co łączy pasję, Podlasiankę i biznes? W tym przypadku rzęsy!

Co łączy pasję, Podlasiankę i biznes? W tym przypadku rzęsy!

Bardzo często pasja staje na naszej drodze niespodziewanie. Często też z tej pasji rodzi się biznes. Tak też było w przypadku Pani Julity, właścicielki lash roomu i instruktora marki Taida Niklas Lash Collections.

Obcasypodlasia.pl: Zajmuje się Pani stylizacją rzęs, teraz również prowadzi szkolenia z zakresu stylizacji we współpracy z Taida Niklas Lash Collections , ale o tym za chwilę. Wróćmy do początku, od czego to wszystko się zaczęło?

Moja przygoda z rzęsami zaczęła się już na studiach, a wszystko działo się bardzo spontanicznie. Wówczas zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs stał się nieco bardziej popularny w naszym mieście. Pomimo tego, że studiowałam prawo to nowinki kosmetyczne nigdy nie były mi obce. I tak więc, poszukując stylistki dla siebie, wśród ogłoszeń natknęłam się na portfolio przedstawiające piękne prace. Uświadomiłam sobie, że rzęsy to takie małe dzieła sztuki i też chciałabym robić coś takiego w przyszłości. Przy okazji dostrzegłam, że jest możliwość odbycia szkolenia. Nie zastanawiając się zbyt długo postanowiłam spróbować swoich sił, podkreślam, że wcześniej nie miałam z nic wspólnego z branżą beauty. Od tego momentu zaczęła się moja pasja oraz pomysł na życie. Szkolenie nie tylko wprowadziło mnie w świat rzęs , ale dzięki temu zyskałam przyjaciółkę. Z moją pierwszą instruktorką przyjaźnimy się po dziś dzień.

Wracając do chwili obecnej, aktualnie nawiązałam współpracę z marką Taida Niklas Lash Collections i jestem ich instruktorem na województwo podlaskie. W międzyczasie odbyłam wiele szkoleń, jednak to nie koniec, ponieważ w tej branży przez cały czas należy się dokształcać.

Mam wrażenie, że stylizacja rzęs od pewnego czasu ma swoje można by powiedzieć – „5 minut”.

Trafne spostrzeżenie- obecnie stylizacja rzęs jest bardzo na topie. Ogólnie rzecz biorąc to wszystkie zabiegi pielęgnacyjne czy upiększające znacznie zyskały uznanie kobiet .

Myślę, że wynika to z tego, że mamy mało czasu dla siebie, a sztuczne rzęsy to jednak wygoda. Niezależnie od wieku każda z pań chce czuć się pięknie i tym samym zaoszczędzić czas podczas codziennego makijażu.

Jakie trendy panują obecnie w kontekście rzęs?

Jeśli chodzi o trendy w branży rzęs to przede wszystkim mamy powrót do natury, rozumiany w dwojaki sposób. Po pierwsze ogromną popularnością cieszą się lekko zagęszczone i przedłużone rzęsy, a mocniejsze objętości zmieniły swoje oblicze. Według klientek bardzo pożądany jest efekt Kim Kardashian, tzn. że rzęsy są mocniej zagęszczone, ale ich linia sprawia wrażenie ”poszarpanej”, więc tu widoczny jest ten akcent naturalności.

Mogłoby się wydawać, że praca stylistki rzęs jest łatwa, prosta i przyjemna. Jednak pojawiające się na rynku nowe marki, innowacyjne metody, do tego znajomość branży to coś, co wymaga ciągłego rozwoju.

Wielokrotnie spotkałam się z komentarzami w stylu, że praca stylistki jest prosta, łatwa i przyjemna. Nic bardziej mylnego. Oczywiście podkreślam, że kocham to co robię, jednak na to co mam teraz musiałam pracować przez lata. Konkurencja jest ogromna, toteż nie wolno nam pozostać w tyle. Wyjazdy na szkolenia nie tylko wprowadzają do naszej pracy nowe techniki, czy rożne nowości, ale przede wszystkim dają dużego kopa do działania.

Poszła Pani o krok dalej wchodząc we współpracę z Taida Niklas Lash Collections i organizując szkolenia.

Od niedawna rozszerzyłam działalność o szkolenia, a wynikiem tego jest nawiązanie współpracy z prestiżową marką Taida Niklas Lash Collections. Jestem z tego niezwykle dumna, gdyż spełniło się kolejne z moich marzeń. Zostałam zauważona i doceniona. Mogę dzielić się wiedzą z kursantkami, staram się zarazić je swoją pasją. Branża rzęs daje możliwość ciągłego rozwoju, stylistka może stać się instruktorem, oprócz tego organizowane są mistrzostwa. Niebawem planuję wziąć w nich udział.

Co powiedziałaby Pani kobietom, które chciałyby się poddać takiej stylizacji, ale nie są do końca przekonane czy jest ona dla nich?

Wiele Pań nosi sztuczne rzęsy, ale w dalszym ciągu istnieją osoby, które nie do końca są do tego przekonane. Przekrój wiekowy jest różny, w moim lash roomie goszczą zarówno nastolatki, jak też 60-letnie panie. Jeśli nie występują żadne istotne przeciwwskazania to uczestniczyć w zabiegu może właściwie każdy. Nie ma się czego obawiać, rzęsy są po to, aby podkreślić urodę. Co ważne, klientki traktujemy bardzo indywidualnie, do pracy nie podchodzimy szablonowo.

Najczęściej klientki mówią mi, że długo zwlekały zanim zdecydowały się na zabieg , a było to spowodowane obawą o kondycję ich naturalnych rzęs lub też niektóre z nich myślały, że efekt, który uzyskamy będzie zbyt przerysowany. Bez wątpienia rzęsy pasują do każdej z nas, ale należy je dobrać tak, aby pasowały do urody, nie szkodziły rzęsom naturalnym, a także spełniły oczekiwania klientki.

Białystok – Taida Niklas Lash Collections Instruktor Julita Rajkowska

Autor fot. – Anna Stella

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *