CO PISZCZY W TWOJEJ SZAFIE?

CO PISZCZY W TWOJEJ SZAFIE?

Jak każdego ranka sprawdzam mój internetowy kalendarz, o której mam umówione konsultacje, 9 rano Joanna, problem: pełna szafa ubrań, a ja pomimo tego nie mam się w co ubrać.

Ok, przygotowuj się do konsultacji, potem dzwonię. Dziękuję Ci Joasiu, za umówioną konsultację, która ma na celu poznanie Ciebie i sprawdzenie czy ja w ogóle mogę Ci pomóc, dlatego zadam Ci kilka pytań, czy tak będzie ok? Oczywiście odpowiada Joanna.

– Co się dzieje, że zdecydowałaś się teraz ze mną skontaktować?

– Nie mam się w co ubrać, źle się czuję w ubraniach, mam w swojej szafie, ten ciągły bałagan i chaos, który zabiera radość. Nie wiem kompletnie co do mnie pasuje, czasami kupię coś, co spodobało mi się u kogoś lub na manekinie w sklepie, a kiedy wracam do domu to wkładam to do szafy i tak leży…..

– Ok, dziękuję Ci bardzo, że się tym ze mną podzieliłaś. Jak myślisz, kiedy już będziesz miała porządek w swojej szafie, pozbędziesz się tych wszystkich niepotrzebnych, niepasujących do Ciebie ubrań i w końcu będziesz miała się w co ubrać – jak się będziesz czuła?

– cisza… – słyszę wzruszenie. Po chwili…

– Agnieszka ja dopiero teraz zrozumiałam dlaczego ja potrzebuję tej zmiany.

Problem Joasi i cały ten chaos w jej szafie wynikał z tego, że ona tak naprawdę nie potrafiła odnaleźć samej siebie w ubraniach, które na sobie miała nosić – dlatego ciągle nie miała się w co ubrać. Co mam na myśli, że nie potrafiła odnaleźć w ubraniach samej siebie? To, że przede wszystkim nie wiedziała CO MA DAĆ JEJ SAMEJ ZMIANA, której tak bardzo potrzebowała. Poczucie bezpieczeństwa? Poczucie, że jest kobietą, o którą należy dbać? Poczucie, że ubrania które na sobie chce nosić mają wzmocnić jej pewność siebie? Poczucie, szczęścia i spokoju, kiedy wie jaki ma styl, dlatego zaczyna świadomie kupować dla siebie ubrania i łączyć jej w zestawy?
Bałagan w szafie nie jest problemem samym w sobie. Pełne szafy ubrań, które są z różnej bajki świadczą o tym, że Ty sama nie wiesz jak chcesz w ogóle wyglądać. Dlatego świadomość samej siebie jest tak ważna przy budowaniu wizerunku, bo tylko wtedy będzie on autentyczny, będzie wzmacniał Twoją pewność siebie, będzie dawał Ci radość z tego jak wyglądasz i jak się z tym czujesz.

Kiedy jesteś mamą to wiesz, że potrzebujesz mieć przede wszystkim komfortowe ubrania, ale też takie w których nadal czujesz się kobieco, w których jesteś Ty, dlatego w taki sposób będziesz budowała swoja szafę.
Kiedy jesteś prawnikiem i wiesz, że dużo czasu spędzasz na spotkaniach ze swoimi klientami wiesz, że obowiązuje Cię dress code, ale w tym wszystkim też musisz być TY.

Chcę Ci powiedzieć, że aby wiedzieć co zawsze ”piszczy” w Twojej szafie, niezbędnym jest to, abyś odnalazła w ubraniach sama siebie i swój styl. Tak zbudowana szafa gwarantuje Ci to, że zawsze będziesz miała się w co ubrać, mało tego sama się zdziwisz ile miejsca nagle się w niej zrobi, kiedy pozbędziesz się wszystkiego co Ci nie służy. Coraz łatwiej będzie Ci funkcjonować każdego dnia i zacznie Ci to sprawiać frajdę, bo otworzysz się na nowe i zrobisz krok do przodu. Może nawet pozwolisz sobie na wprowadzenie czegoś nowego do twojej szafy? Hm? Pomyśl o tym.

Aby ułatwić Ci tworzenie zestawów ubrań niebawem zaproszę Cię do wyzwania, które poprowadzę na moim fanpage i grupie Siła Kobiecego Wizerunku. Dodaj się jeśli Ciebie jeszcze tam nie ma, aby nie przegapić tego wyzwania.

Dziś chciałabym również, abyś już teraz zrobiła pierwszy krok i powiedziała sobie dość kupowania nietrafionych ubrań i wyrzucania pieniędzy w błoto, dość niekomfortowego samopoczucia, kiedy otwieram moja szafę. Dlatego zapraszam Cię na jednodniowe szkolenie stacjonarne, podczas którego przeprowadzam Cię przez proces odkrywania samej siebie w stylu, który w sobie masz, właśnie po to, abyś maksymalnie mogła wykorzystać swój potencjał. Zobacz co działo się na ostatnim szkoleniu i zarezerwuj swoje miejsce TUTAJ.

Autor: Agnieszka Nortey

Autor fot. Moja Fotografia ANNA Pawelczak

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *