Co potrafi współczesna medycyna estetyczna?

Co potrafi współczesna medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna wbrew pozorom nie jest dziedziną młodą – towarzyszy nam przynajmniej od lat 50. XX wieku. Choć do niedawna kojarzyła się głównie z przesadzonymi efektami, to jednak rozwój technik zabiegowych, dostępnych środków, umiejętności lekarzy oraz świadomości Pacjentek i Pacjentów zaprowadził ją tam, gdzie jest dzisiaj.

Medycyna estetyczna jest wszędzie tam, gdzie dobra kosmetologia to za mało, a chirurgia plastyczna to już za dużo…

Na szczęście, po krótkim okresie dążenia do przesadzonych, niejednokrotnie groteskowych efektów wróciliśmy do sprawdzonej prawdy – że naturalne jest najlepsze.

W Twojej Klinice przywracamy naturalny wygląd sprzed kilku lat, nie starając się stworzyć nowej osoby – ponieważ nasza uroda jest rzeczą bezcenną. Jej eksponowanie, podkreślanie i utrzymywanie jest doskonałym pomysłem. Radykalne zmiany już niekoniecznie…

Oczywiście mamy do dyspozycji niespotykaną ilość narzędzi – toksynę botulinową, wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapnia, nici, lasery, peelingi, liposukcję, przeszczepy tłuszczu – żeby wymienić tylko te najistotniejsze.

Jak się w tym nie pogubić i dobrać metodę odpowiednią do swoich potrzeb i predyspozycji?

Tu już się zaczyna rola lekarza medycyny estetycznej. Lekarza medycyny estetycznej, który swoją praktykę traktuje jako pasję. Jeżeli jest to lekarz z inną specjalizacją – to świetnie. Ale współczesna medycyna estetyczna wymaga poświęcenia się tylko niej.

Piękna, młoda dziewczyna to cud natury. Ale piękna, dojrzała kobieta – to dzieło artysty. Dlatego potrzebny jest ktoś, kto posłuży swoim doświadczeniem i poprowadzi Cię od początku do końca – czyli od określenia Twoich indywidualnych potrzeb, poprzez wykonane zabiegi aż do opieki po nich.

Współczesna medycyna estetyczna to jednak nie tylko efekty wizualne i zabezpieczenie przed postępowaniem widocznych procesów starzenia. To także poprawa i utrzymanie istotnych funkcji fizjologicznych.

Doskonałym przykładem jest ginekologia estetyczna, gdzie we współpracy z doświadczonym ginekologiem jesteśmy w stanie pomóc w przywróceniu funkcjonalności i komfortu życia seksualnego po porodach czy w okresie menopauzalnym.

To także leczenie m.in. wysiłkowego nietrzymania moczu – z tym przykrym, częstym problemem radzimy sobie przy użyciu np. lasera, który w krótkim i niebolesnym zabiegu pozwala na przywrócenie dobrego staniu okolic intymnych.

Medycyna estetyczna posiada całe mnóstwo narzędzi, które mogą Ci pomóc. Ale pamiętaj – w centrum uwagi należy postawić Twoje indywidualne potrzeby i opracować dobry plan oparty na solidnej diagnostyce i analizie. Dopiero wtedy osiągniesz pełne zadowolenie z wykonywanych zabiegów – a to właśnie jest celem nie tylko Twoim, ale też lekarza, który towarzyszy Ci w tym procesie.

Autor: Twoja Klinika

Źródło fot. Pixabay

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.