Co powinien mieć dobry post na Facebooka?

Co powinien mieć dobry post na Facebooka?

Pewnie zastanawiasz się jak przygotować post na Facebooka, aby był jak najbardziej angażujący, ciekawy i skuteczny. Oto kilka pomysłów, które mogą pomóc – przetestuj czy na Twojej stronie również zadziałają.

Co powinien mieć dobry post na Facebooka?

Wybieraj posty ze zdjęciem lub filmem

Niezależnie od tego jakie posty w danym momencie promuje edge rank, okazuje się, że największe zaangażowanie generalnie uzyskują posty, które mają dodane do tekstu grafiki lub film wideo. Jeśli chcesz stworzyć post z linkiem, warto najpierw dodać zdjęcie lub film, a dopiero w tekście dodać link (aby nie wyświetlił się podgląd linku).

Do 100 znaków

Jeśli wydaje Ci się, że 140 znaków na Twitterze, to mało, obawiam się, że Cię zmartwię. Według badań Simply Measure posty między 50 a 99 znaków osiągają największy poziom zaangażowania na Facebooku.

Wyraź emocje

Jak zbadano, posty z emoticonami mają o 1/3 więcej udostępnień i komentarzy, a do tego prawie 60% więcej polubień. Warto zdecydowanie spróbować czy mają wpływ również na odbiorców Twojej marki.

Pytaj

Nie jest to odkryciem, ale posty zawierające pytanie zdecydowanie mają więcej zaangażowania, ba!, nawet o 100% więcej niż posty, które są zdaniami twierdzącymi. Pytanie w poście to dopiero początek – nie zapomnij odpowiadać potem na komentarze.

Dawaj coś od siebie

Jeśli znasz Garego Vainerchuka, wiesz, że dawanie innym przynosi zyski. Potwierdzają to badania deklaratywne, w których ludzie uznają, że chętnie angażują się i lubią strony, które oferują coś swoim fanom (np. promocje).

Przeanalizuj, o której publikować

Wiadomo, że posty na Facebooku żyją dłużej niż na Twitterze i nie musimy aż tak celować w moment, kiedy nasi fani są online. Warto jednak testować różne godziny, ponieważ różne źródła badawcze wskazują różne godziny, w których warto to robić.

Nie unikaj weekendów

Zadziwiająco wiele agencji i firm „obchodzi” weekend uznając, że publikowanie w tych dniach nie ma sensu. Paradoksalnie bardzo często ludzie są wtedy online i są zainteresowani treściami. Sprawdź czy nie jest tak również z Twoimi odbiorcami. Jeśli nie chcesz pracować w sobotę i niedzielę może warto po prostu zaplanować posty?

To tylko 7 rad wartych sprawdzenia – na pewno masz swoje, które stosujesz od dłuższego czasu.

 

Autor: Monika Czaplicka. Źródło: http://czaplicka.eu

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *