Z cyklu Ekspert radzi – Przygotowanie skóry do lata

Z cyklu Ekspert radzi - Przygotowanie skóry do lata

Nasza skóra będzie w dobrej kondycji latem jeśli w jej pielęgnacji uwzględnimy trzy ważne aspekty: peelingi, nawilżenie oraz regenerację.

Najlepiej potrzebami naszej skóry zajmą się specjaliści, którzy zaoferują zabiegi odpowiednio dobrane do rodzaju cery. Może to być np. mezoterapia igłowa lub mikroigłowa.

Dla nieelastycznych skór można zastosować nici biorewitalizujące. Jednak w okresie wiosennym ważne jest używanie kremów ze skoncentrowaną ilością składników gwarantujących prawidłowe funkcjonowanie skóry. Należą do nich: kwas hialuronowy, proteiny, kolagen, elastyna, witaminy, nienasycone kwasy tłuszczowe, ceramidy.

Promienie słoneczne są coraz bardziej intensywne, warto więc chronić skórę filtrami, które ochronią ją przed przedwczesnym starzeniem i trudnymi do usunięcia przebarwieniami oraz reakcjami alergicznymi. Wysokość filtra dobieramy w zależności od typu, koloru oraz ogólnej kondycji cery.

Warto też wiosną zrezygnować z ciężkich fluidów i wybrać kremy kryjące typu BB lub CC.

Ważnym elementem jest również picie ok. 2 lirów wody dziennie, która nawilży nas od środka i ułatwi wydalanie toksyn.

Właściwe przygotowanie skóry do lata doda nam urody i ochroni od szkód powodowanych przez promienie słońca. Umiarkowana ekspozycja na słońce sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu gdyż wpływa na wytwarzanie w organizmie witaminy D. Słońce poprawia samopoczucie, ale oczekując lata nie zapominajmy o urodzie.

Myśląc o urlopie wykonujemy zabiegi modelujące sylwetkę oraz leczące cellulitis: wellashape, celulogię, bańkę chińską itp. Dbamy również o gładkie ciało decydując się na różnego rodzaju depilacje. Tu należy wspomnieć, że lasery IPL są fotouczulające. Opalać się można 6 tygodni po ostatniej tego typu depilacji. Najwięcej osób korzysta obecnie z depilacji woskiem.

Gdy już zadbamy o cerę i ciało pozostają dłonie i stopy jako ostatni element przed urlopem.

Efekt „wow” ma według statystyk ma kluczowy wpływ na naszą samoocenę, mamy więcej energii do działania i więcej satysfakcji z życia.

Cieszmy się latem, słońcem, zadbanym ciałem i piękną skórą.

Autor: Helena Milewska-Cieślewicz

Nefretete Spa

Źródło fot. Pixabay

Share

Comments

  1. Jeśli chodzi o nawilżanie i odzywiane skóry zastanawiam się czy w czerwcu nie zrobić sobie zabiegu geneo. Zależy mi na nawilżeniu cery i wyrówaniu kolory, odzywieniu. Słyszłam same dobre rzeczy i szukam potwierdzenia 🙂

    • Dzień dobry, oto co radzi nasz ekspert, Helena Milewska-Cieślewicz – Nefretete Spa:
      „Owszem geneo to dobry wybór. Efekt można porównać do takiego, jaki uzyskujemy po peelingu lub mikrodermabrazji. Geneo jest zabiegiem całorocznym. Jeśli jednak ktoś ma uszkodzone melanocyty musi stosować filtry”.

    • z tego co wiem Geneo działa na 3 etapy, zluszczenie, nawilzenie i wchlananie, wiec jest idealne na lato. Ja sie o tym dowiedziałam od Pani w salonie vesuna przy okazji wykonywania oczyszania twarzy. Myślę, ze to będzie dobry pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *